Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Чим різати ламінат в домашніх умовах- огляд інструментів і відео

Чим різати ламінат в домашніх умовах- огляд інструментів і відео

Загальноприйнята схема укладання ламінату передбачає певне зміщення зразків відносно один одного. Отже, без їх розкрою в процесі монтажу фінішного підлогового покриття не обійтися. Розберемося, з допомогою чого можна розрізати ламінат якісно і швидко.

Що потрібно забезпечити

 • Лінія розрізу – рівна, без будь-яких викривлень.
 • Краї дощок – не деформовані.
 • Можливість розкрою великого обсягу матеріалу без зниження якості роботи.

Раз мова йде про домашні умови, то немає сенсу розбиратися зі специфічним верстатним обладнанням. Як правило, все, що може бути у господаря – тільки ручний інструмент.

Електролобзик

Саме він забезпечить найкращий результат. Вартість найпростіших виробів (а для дому професійну модель купувати не має сенсу) – від 600 грн (на 350 Вт).

Чим різат и ламінат в домашніх умовах

Плюси використання електролобзика:

 • Висока якість різу.
 • Можливість розкрою заготовки в будь-якому напрямку, в тому числі, і по кривій.
 • Доступна ціна.
 • В господарстві завжди стане у пригоді. Ел/лобзик після закінчення монтажу ламінату в будь-якому разі не залишиться незатребуваним.

Рекомендація – він є специфічним інструментом, і при роботі з ним потрібні деякі навики. Тому перед розпилом дощок, доцільно трохи потренуватися. Один зіпсований зразок – втрата невелика, зате потім у процесі укладання ламінату проблем не виникне.

Пила-ножівка

Такий інструмент, призначений для роботи з деревиною, однозначно не підходить. Саму дошку з його допомогою розрізати нескладно, але от що буде з її захисним покриттям? Воно являє собою найтоншу плівку. Якщо зіставити цей параметр з розмірами зубців пилки, то коментувати нічого. Ясно, що з’явиться не тільки бахрома, але й відколи.

Висновок – тільки ножівка для металу.

Читайте:   Покупаем мотоблок: как сделать правильный выбор

Чим різат и ламінат в домашніх умовах

 • Плюси – вона є в кожному будинку. А якщо і ні, то вартість виробу в межах 150 – 200 грн за мірками сьогоднішнього дня просто мізерна. Де купити – теж не проблема.
 • Мінуси – щоб отримати рівний зріз, потрібно постаратися. Тому про швидкість операції в даному випадку говорити не доводиться.
Рекомендація – ножівка підійде в тих випадках, коли ламінат укладається на порівняно невеликих площах. Наприклад, в міській квартирі. При обробці підлоги в приватному будинку краще вибрати інший інструмент.

Вручну високої швидкості переміщення полотна у вертикальній площині добитися не вдасться. Це означає, що, навіть дотримуючись граничної акуратності, бахроми на кромках ламінату не уникнути. Щоб знизити ймовірність появи таких дефектів, на лінію різа попередньо слід наклеїти липку стрічку. Краще – скотч або малярську стрічку, так як вони просвічуються, і «шлях» буде видно. Можна використовувати і пластир, але в цьому випадку доведеться розмітку робити заново, поверх нього.

В принципі, підійдуть і інші інструменти. Приміром, «болгарка», циркулярна пила, різак-«гільйотина» (він призначений спеціально для розкрою ламінату). Чи доцільно купувати їх для домашнього використання, вирішувати вам, шановний читач, але деякі моменти слід зазначити.

 • Для роботи з такими моделями потрібні професійні навички. Це їх спільний «мінус».
 • Досить висока ціна.

Чим різат и ламінат в домашніх умовах

На замітку!

 • Необхідно враховувати, що гільйотиною можна різати тільки поперек. Розкрій уздовж поздовжньої осі виключений, тому при необхідності знадобиться інший інструмент.
 • При використанні перерахованих ел/інструментів диск слід встановлювати по металу.

Відео: Як різати ламінат


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*