Головна / Стіни / Чим зняти стару плитку у ванній

Чим зняти стару плитку у ванній

Як зняти стару плитку у ванній кімнаті? відповідь на це питання з докладною інструкцією ви можете бачити на цій сторінці. Ми опишемо самий простий і швидкий спосіб видалити старе покриття зі стін і підлоги, а також, як бонус запропонуємо альтернативний метод як «оновити» плитку.

Ванна кімната в сучасному розумінні – це місце для отримання заряду бадьорості з ранку і зняття стресу після напруженого дня. Однак навряд чи можна отримати позитивні емоції у ванній зі старим «совдепівським» кахлем, що робить всі квартири однаково смутними. Естетичного удосконалення вигляду кімнати можна домогтися демонтажем старої плитки і укладанням нового аналога.

Знімаємо стару плитку своїми руками

Зняття старого кахлю зі стін і підлоги ванної кімнати справа нескладна, головне підійти до нього відповідально, дотримуючись рекомендацій.

Для початку необхідно підготувати робочий інструмент, одяг для ремонтних робіт, щільні поліетиленові мішки для сміття і максимально звільнити приміщення від дзеркал, техніки, різних приналежностей, побутової хімії і по можливості від сантехніки. Якщо унітаз, раковину і ванну неможливо винести з кімнати, то потрібно накрити їх ковдрою, а зверху клейонкою, щоб уникнути пошкоджень від падаючих осколків.

Як інструмент можна використовувати зубило, долото, шпатель і молоток для зняття плитки вручну, із збереженням старого покриття для вторинного застосування або перфоратор і болгарку, якщо плитка вже не знадобитися, тоді це прискорить процес демонтажу. Одяг повинен закривати волосся, шкірні покриви, очі та дихальні шляхи, так як пилу і відлітаючих шматків при видаленні кахельної плитки не уникнути.

Починати демонтаж настінного кахлю потрібно з верхнього ряду, поступово опускаючись вниз. Для цього шви між плитками зволожуються і розчищаються від затирки. Потім шляхом постукування по кахлю визначаються порожнечі під ним. У цих місцях підсувається зубило (шпатель або долото) по якому акуратно наносяться удари молотком. Після того як плитка відійшла, з неї також за допомогою молотка і зубила можна збити старий розчин.

Читайте:   Сантехнические работы: разводка труб

Чим зняти стару плитку у ванній

У ряді випадків, у ванній кімнаті затирочні шви настільки вузькі, що зрозуміти як зняти кахель цілком зовсім не можливо. Тоді зубило встановлюється по центру плитки і наноситься удар, що розколює її навпіл, після цього зі стіни можна прибрати фрагменти.

Демонтаж кахельного покриття з підлоги мало чим відрізняється від настінного. Для цього також необхідно розмочити міжплиткові шви. Якщо розчин, що клеїв не піддається, то варто застосувати болгарку, так відірвати плитку буде простіше.

Шви пропилюється, після чого плитка з краю чіпляється зубилом і за допомогою постукування по ньому молотком знімається з поверхні. Рідко, виходить зняти кахель своїми руками з підлоги без ушкоджень, так як розчин при його укладанні розподіляється більш рівномірно.

Значно заощадить час видалення старої кахельної плитки зі стін і підлоги застосування перфоратора зі спеціальною насадкою. Однак зберегти плитку при такому способі демонтажу не вдасться, тому що акуратно відбити кожну плитку таким масивним інструментом просто не вдасться.

Поради по оновленню старої плитки

У разі що з якихось причин зняти старий кахель не виходить, то можна відреставрувати і освіжити його за допомогою поновлення затирання швів, водостійких вінілових наклейок або нанесення на нього барвистих малюнків і орнаменту. Якщо стара плитка тримається на поверхні надійно, то нове кахельне покриття можна укласти зверху.

До того ж, якщо старе покриття у ванній кімнаті в цілому рівне і досить міцне, але лише втратило «лиск» і блиск, то його цілком можна пофарбувати спеціальною фарбою. Причому, якщо вибрати якісну і фактурну фарбу, то пофарбовані стіни вийдуть досить красивими.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*