Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Чиможна і потрібно мити автомобіль в зимовий час

Чиможна і потрібно мити автомобіль в зимовий час

Деякі автолюбителі вважають, що приклеєні до кузов бруд і сніг захищають його від передчасної корозії, тому намагаються не мити своє авто. Інші власники дуже бояться негативного впливу реагентів, використовуваних для посипання доріг, і миють автомобіль дуже часто. Давайте розберемося, хто ж з них правий.

Чи можна мити машину взимку

Хоча зима у багатьох людей асоціюється з чистотою і снігом, але автомобіль в цей час забруднюється навіть частіше, ніж в теплу пору року. Деякі автолюбителі бояться, що після миття машини волога замерзне і знищить його, тому намагаються взимку взагалі не мити авто. Інші ж бояться негативного впливу солей, якими посипають дороги, тому миють авто в будь-яку погоду самостійно. Спробуємо розібратися, хто з них правий?

Потрапляючи на кузов авто, агресивні реагенти вже через кілька років починають роз’їдати лакофарбове покриття, а потім і метал кузова. Якщо взимку взагалі не мити авто, то воно не тільки матиме непривабливий вигляд, але і незабаром покриється іржею.

Чиможна і потрібно мити автомобіль в зимовий час

Взимку автомобіль дуже швидко покривається шаром бруду і солі

Особливості зимового періоду — низькі температури. Як відомо, при морозі в 10-20 градусів всі корозійні процеси практично зупиняються навіть у тому випадку, коли кузов покритий сіллю. Але не можна забувати про те, що вже при 5С реагенти починають активно роз’їдати метал. Ще швидше цей процес відбувається під час перепадів температури від негативної до плюсової. Враховуючи умови міста, мити автомобіль треба регулярно, але необхідно знати, як це правильно робити. У зимовий час доводиться мити автомобіль навіть частіше, ніж влітку.

Читайте:   Сходи на другий поверх в приватному будинку – поради по виготовленню та встановленню

Якщо говорити про частоту миття авто, то все залежить від погодних умов і від того, наскільки часто воно використовується. Якщо на автомобілі їздять постійно, а температура часто перетинає нульову позначку, то мити його треба мінімум 2 рази в тиждень. У тому випадку, коли авто використовується рідко або ж на вулиці температура нижче 20С, мити його досить раз на місяць.

Як мити машину в зимовий час

Мити взимку автомобіль самостійно за допомогою відра і ганчірки не рекомендується. Так ви не тільки відморозити руки, але під час розтирання бруду і піску пошкодите лакофарбове покриття (ЛФП), до того ж вода буде відразу замерзати на поверхні. Найкраще проводити очищення авто на професійній мийці. Щоб якісно помити машину і завдати їй мінімум шкоди, треба дотримуватися наступних правил:

 • Мийка проводиться тільки в опалювальному приміщенні.
 • Використовуються спеціальні засоби.
 • Сушка виконується із застосуванням насосів, щоб максимально видалити вологу, що потрапила у важкодоступні місця.
 • Кузов обробляють воском, що запобігає налипанню бруду і реагентів.
 • Після миття проводиться обробка замків, дверних прорізів, а також отвору багажника і капота засобом типу WD-40. Всі ущільнювачі обробляють силіконовим мастилом.

Виїжджати на вулицю можна тільки на сухому автомобілі.

Чиможна і потрібно мити автомобіль в зимовий час

Як мити автомобіль на мийці самообслуговування

Так як мийка самообслуговування зазвичай знаходиться на відкритому повітрі, фахівці не рекомендують нею користуватися в зимовий час. Якщо ж ви вирішили скористатися такою послугою, то треба дотримуватися наступних правил:

 • якщо температура нижче 10 градусів, то мийку краще відкласти;
 • треба стежити, щоб вода була теплою. Якщо вона гаряча, то виникає великий перепад температури, що негативно впливає на лакофарбове покриття;
 • крім кузова, треба також помити всі килимки. На них накопичується багато снігу, бруду, реагентів і незабаром все це починає погано пахнути. Волога з килимків потрапляє на кузов автомобіля, що призводить до його передчасної корозії;
 • треба мити весь кузов, але особливо ретельно підкрилки, бампера, капот і двері, так як тут накопичується найбільше бруду;
 • після того як авто помиєте, його треба насухо протерти;
 • так як повністю прибрати всю вологу не вдасться, після мийки рекомендується на деякий час відкрити двері, капот і багажник. Наявна на ущільнювачах вода замерзне і вони не пошкодяться під час відкривання дверей. Чим більший мороз, тим менше часу знадобиться.
Читайте:   Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів, схеми

Після мийки починати рух треба повільно і обов’язково зробити кілька контрольних гальмувань. Це необхідно для просушування гальмівних колодок і дисків, щоб забезпечити їх нормальну роботу в екстрених випадках.

Мити чи не мити автомобіль в зимовий час — особиста справа кожного автолюбителя. Зрозуміло, що їздити всю зиму на авто, покритому шаром бруду, ніхто не буде. Мити машину треба в міру потреби і, якщо все робити правильно, то автомобіль завжди буде виглядати красиво і при цьому не буде шкоди його кузову та фарбі.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*