Головна / Підлога / Дерев’яна підлога в приватному будинку своїми руками

Дерев’яна підлога в приватному будинку своїми руками

Фінішна обробка поверхні починається з підготовчих заходів . Незалежно від того, який матеріал для облицювання обраний, необхідно підготувати рівну основу для його монтажу. З усіма нюансами облаштування так званого «чистового» дерев’яного настилу підлоги ми і розберемося в цій статті.

  • Не слід плутати визначення «фінішне покриття» і «чистову підлогу». В більшості випадків це не одне і те ж.
  • Подальший виклад матеріалу має на увазі, що чорнову підлогу і захисні шари (тепло – і гідроізоляції) вже змонтовані.

Варіанти настилу дерев’яної підлоги

Дошка

Як зробити дерев'яну підлогу в будинкуУ більшості випадків у приватних будинках вибирається саме така технологія. В цьому випадку виходить подвійний (чорновий + чистовий) дощатий настил, який відрізняється не тільки підвищеною міцністю, але і відносно низькими тепловтратами (будь-яка деревина є непоганим теплоізолятором).

Природно, що дошка вибирається тільки обрізна, так як зробити в домашніх умовах якісну поверхневу обробку деревини навряд чи вийде – для цього потрібен досвід, відповідний інструмент, окреме приміщення і, що важливо, час.

Вимоги до дощок

  • Товщина – в межах 50, ширина – близько 150 (мм).
  • Тільки шпунтовані, будь-які різновиди.

Порядок укладання

На звороті дошки проводиться вибірка деревини, по всій довжині зразка. Такі «продухи» забезпечують природну циркуляцію повітря під мостинами, тим самим знижуючи ризик виникнення гнильних процесів.

Однорядне укладання дошки – безпосередньо на лаги (за цієї інструкції).

Як зробити дерев'яну підлогу в будинку

Якщо підлога планується подвійна – на дошки «чорнового».

Як зробити дерев'яну підлогу в будинку

Фіксація дощок проводиться саморізами або спеціальними скобамиЯк зробити дерев'яну підлогу в будинку

Як укладаються крайні дошки, показано на малюнку:

Як зробити дерев'яну підлогу в будинку

Особливість – всі мостини розташовуються так, щоб на суміжних зразках дуги річних кілець були різноспрямованими (тобто, орієнтовані в протилежні сторони). Така специфіка монтажу підвищує довговічність і міцність настилу.

Читайте:   Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Заключний етап – установка плінтусів.

На замітку! Такі чистові підлоги можуть одночасно грати роль фінішного покриття. У цьому випадку їх покривають лаком (безбарвним або з морилкою) і залишають просихати. Якщо планується укладання будь-якого матеріалу (лінолеум, ковролін або інше), то плінтуса не встановлюються до закінчення повної обробки кімнати.

Як варіант — використовуємо плити (листи)

Як зробити дерев'яну підлогу в будинкуВибір великий – МДФ, ОСВ, ДСП, багатошарова фанера. В основі всіх видів такої продукції – деревина.

Вимоги до матеріалу:

  • Вологостійкість.
  • «Екологічна чистота». В цьому плані монтувати підлоги з фанери ФСФ не рекомендується, так як смоли, які використовуються для склеювання шпону в даній різновиди продукції, характеризуються токсичністю. Для приватного будинку однозначно – тільки фанера категорії ФК (з бюджетних варіантів).

Облаштовувати такий настил можна хіба що в підсобних приміщеннях, так як навіть після фарбування або обробки лаком він буде виглядати «не дуже». Тому перераховані матеріали використовуються для монтажу так званої сухої стяжки, яка необхідна для ідеального вирівнювання основи.

Це потрібно для якісного укладання таких видів підлогових покриттів, як паркет (штучний або у вигляді дошки), плитка, ламінат. Така технологія вирівнювання – окрема тема. Кому цей варіант подобається більше, може прочитати відповідну статтю.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*