Головна / Як побудувати дім / Дерев’яні сходи в будинку: з якого дерева їх побудувати?

Дерев’яні сходи в будинку: з якого дерева їх побудувати?

З якого дерева краще зробити сходи в будинку

Красивим і міцним дерев’яним сходам віддають перевагу більшість власників приватних будинків. Перш ніж вибрати для них породу дерева, непогано б ознайомитися з критеріями відбору та характеристиками різних видів деревини. Тоді буде зрозуміло, які елементи краще виконати з дорогих порід, а які з більш доступних за вартістю.

Від вашого вибору залежатиме не тільки зовнішня привабливість сходів, але і надійність конструкції, її зносостійкість і довговічність.

Категорії пиломатеріалу за ступенем твердості

Деревину за цим параметром ділять на 4 групи:

  • м’яка: сосна і ялина;
  • середньої твердості: модрина, горіх, груша;
  • тверда: дуб, ясен, тіс;
  • дуже тверда: бук.

Чим міцніше деревина, тим більшої акуратності вона вимагає при обробці із-за її схильність до розтріскування. М’яке дерево обробити простіше, але його зносостійкість залишає бажати кращого, тому щаблі з цих порід не роблять.

Ялина, сосна, горіх і грушу краще використовувати для тих елементів сходів, які не піддаються постійному механічному впливу. Мова йде про підсходинки, балясини, перила, косоура і стовпи. А для виготовлення верхньої частини сходинок потрібно використовувати деревину середньої і високої твердості. Розрахувати необхідну кількість матеріалів і порівняти їх вартість допоможуть нормативи сходів з сосни або горіха.

З якого дерева краще зробити сходи в будинку

Хоча сосна досить затребувана при будівництві сходів, для неї характерний високий вміст смоли. І якщо за кольором і текстурі претензій немає, то по зносостійкості і зручності експлуатації вона далеко не лідер. Її структура неоднорідна, тому тонування лягає нерівно.

Велике значення має вологість деревини; її необхідне значення 12%. З підвищенням вологості знижуються характеристики деревини. Колір деревини не так важливий, як її малюнок. За допомогою тонування можна отримати будь-який відтінок, а красивого природного текстурою мають ясен, дуб і модрина. Для темних приміщень більше підійде світла деревина; вона характерна для сосни, ялини та груші.

Читайте:   Поширені помилки при ремонті

Дуб – уособлення міцності і надійності

Дуб не дарма вважається прекрасним матеріалом: твердим, красивим і рідкісним. Звідси і висока ціна. Яскраво виражена структура навіть під шаром лаку виглядає природно і солідно. Це дерево без недоліків, і служити вона буде довгі роки.

З якого дерева краще зробити сходи в будинку

Ясен – яскрава і благородна краса

Ясен має вид розкішної деревини: вона тверда, з виразною структурою і красивим малюнком. Ворсу у нього менше, ніж у дуба, тому матеріал буде не таким рельєфним, але все одно надзвичайно привабливим.

З «віком» у сходів з ясена рельєф структури проявляється все яскравіше, і вони набувають ще більш розкішний і благородний вигляд. Порівняно з буком ціна такої сходової конструкції вище, але якщо вважати сходи довгостроковим вкладенням, то різниця не така вже істотна.

З якого дерева краще зробити сходи в будинку

Дерев’яні сходи в будинку з ясена

Бук – оптимальний баланс ціни і якості

Бук відрізняється підвищеною твердістю і більш «м’якою» ціною. Добре обробляється, завдяки відсутності ворсу заготовки з нього можна відшліфувати до ідеально гладкого стану. Наприклад, від сосни домогтися такої гладкої поверхні практично неможливо.

Дерев'яні сходи в будинку з бука

До мінусів можна віднести надмірну гладкість: під шаром лаку він стає схожий на пластмасу. Неяскраву структуру деревини легко виправити, завдавши після морилки невелику кількість розчинника.

Такою ж особливою міцністю наділені модрина і клен, але їх складно обробляти, і ціна таких сходів буде високою. Крім виготовлення стандартних заготовок, компанії по виготовленню дерев’яних сходів приймають замовлення за індивідуальними проектами; у цьому випадку сходи дійсно будуть дивувати своїм нестандартним дизайном.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*