Головна / Новости / Дизайн квартири-студії – оформлення малогабаритних приміщень і новобудови

Дизайн квартири-студії – оформлення малогабаритних приміщень і новобудови

Планування сучасних квартир разюче відрізняється від розміщення кімнат у типових багатоповерхівках. Сьогодні власникам новозбудованих будинків надається можливість самостійного вибору місць розташування перегородок, що обмежують квадратуру приміщень. Ті ж, хто придбав або отримав житло кілька років тому, досить часто замислюються про розширення площі кімнат шляхом знесення несучих огорож. Одним з варіантів облаштування в обох випадках є дизайн квартири-студії. Він приваблює своєю щирістю, невимушеністю і універсальністю. Подібне оформлення використовується і в компактних, і в просторих умовах. При вірній розстановці акцентів, воно здатне візуально підкоригувати межі приміщення, зробивши їх ширше або вже. Але, на жаль, суміщена планування підходить не всім. Любителям самоти і тиші вона протипоказана.

Дизайн квартиры-студии – оформление малогабаритных помещений и новостроя

Переважні боку

Найбільш вигідні квартири-студії в обмежених умовах однокімнатних квартир. У зв’язку з високою оціночною вартістю, сьогодні навіть на вторинному ринку придбання багатоквартирного житла доступно не кожному, а в тісному просторі однієї кімнати тулитися теж не хочеться. Студійний дизайн поєднує в собі вітальню, спальню, кухонний куточок і прихожу в одному цілому. Окремим залишається лише санвузол – і більше ніяких перегородок в квартирі. Свобода, одним словом.

Спальне або робоче місце можна, звичайно, частково захистити від решти приміщення. Для цього використовують ширми, етажерки, розсувні полотна і т. д. Фантазувати з дизайном в квартирі-студії можна нескінченно, змінюючи час від часу її образ. До речі, нова житлоплощу без перегородок обійдеться дешевше апартаментів, вже розділених на кімнати. Її також можна оформити в студійному стилі, що для «вільних художників» є справжньою знахідкою.

Назва квартира-студія виникло не випадково. Тут зручно поєднується творча робота разом з відпочинком, прийомом їжі, складанням подальших планів з партнерами. Для цього не потрібно йти на цілий день в офіс або майстерню, розташовану на іншому кінці міста. Все поруч, все зручно, все располагающе. Але в такому приміщенні потрібно підтримувати бездоганний порядок, інакше бардак може утворитися миттєво!!!

Читайте:   Будстрой – надійний партнер на ринку будівельних матеріалів

Дизайн квартиры-студии – оформление малогабаритных помещений и новостроя

Квартири-студії з’явилися в США на початку минулого століття. Вони відразу ж припали до смаку молодому поколінню творчої еліти, тому авторові напрямки чекати визнання на Заході довго не довелося. У Росії подібне оформлення апартаментів почало входити в моду лише в 90-х роках ХХ-го століття. Функціональні, зручні і відносно недорогі квартири в значній мірі спрощують побут сучасних активних і незалежних громадян. А будь-які недоліки відкритого простору легко перетворюються в достоїнства.

Важливо знати, що перепланування квартири, що передбачає знесення стін, повинна узгоджуватися з архітектурно-технічними службами.

Оформлення малогабаритних приміщень

Дизайн квартири-студії невеликого розміру повинен бути продуманий до дрібниць. Тут слід дотримуватися основних принципів облаштування:

 • меблі – вбудовані;
 • зонування – чітке;
 • мінімалізм у всьому;
 • стіни і стелі – світлі.

Не слід перевантажувати простір декором, інакше візуально воно видасться менше. Речі і посуд повинні бути заховані, велика кількість текстилю – виключено, віконні прорізи в денний час – максимально розкриті. Кухонний куточок робиться компактним, перегородки – мобільними, а спальне місце – по можливості складним. Важливо, щоб для робочого процесу залишалося якомога більше місця.

Зонування вільного простору

Перепланування квартир пов’язана з певними труднощами. Не завжди вдається позбутися від стін, так як вони є несучими. Саме тому багатьом доводиться відмовлятися від своєї мрії. Інша справа – новострой в чотирьох стінах і без перегородок. Це ж місце для втілення будь-яких фантазій!!!

Дизайнери рекомендують починати зонування з санвузла. Орієнтуватися слід на каналізаційні стояки, щоб від них до унітазу та ванної (або душової кабіни) залишалося якомога меншу відстань. Водопровідні стояки з проектом спочатку розташовують поряд із каналізаційними, але в будь-якому випадку з водопровідної розведенням розібратися буде набагато легше, ніж із зливним лежаком, уздовж якого слід встановлювати сантехніку, кухонну раковину, пральну і посудомийну машину.

З міркувань компактності, ванну і туалет об’єднують, приховуючи приміщення за перегородками.

Для спальної зони відводять місце, подалі від санвузли, кухонного куточка і вхідних дверей. Ліжко можна заховати за вертикальним рядом відкритих полиць, укупі нагадують етажерку, або за розсувною перегородкою. Конструктивно вони стануть своєрідною межею, що утворює відокремлене простір в межах загальної кімнати. Можна обійтися фіранкою або ширмою, що розкривається в разі необхідності. Якщо в якості спального місця буде використовуватися складаний диван, то зону можна залишити повністю відкритою.

Читайте:   Просто і доступно кожному: як робити сортування сміття в побуті

Дизайн квартиры-студии – оформление малогабаритных помещений и новостроя

Кухонний куточок улаштовується, виходячи з власних смаків та принципів ергономічності. Але він має бути малопомітним, трохи губиться в студійній квартирі. Зони відокремлюють від вітальні:

 • невеликим обіднім столом;
 • барною стійкою;
 • диваном, повернутим до кухонного куточка спинкою;
 • стильною етажеркою і т. д.

Обов’язковими умовами при оформленні кухні в квартирі-студії є:

 • наявність потужної витяжки;
 • хороше освітлення робочої поверхні;
 • мінімум виднеющихся тарілок і кухонного начиння;
 • створення умов для підтримки ідеального порядку.

Все інше простір, крім описаних раніше зон, віддається під вітальню, яка може служити місцем для творчості або дружніх посиденьок. Щоб краще уявити майбутнє житло, можна скористатися найпростішими дизайнерськими програмами. Деякі з них цілком або умовно безкоштовні, легко знаходяться і викачуються з інтернету. Але простіше буде скористатися, все ж, листком паперу, вичертивши на ньому чіткі контури квартири в плані. Це дозволить врахувати всі планувальні нюанси приміщення, вибрати правильні габарити меблів і не забути про дрібниці.

Дизайн квартиры-студии – оформление малогабаритных помещений и новостроя

Звичайно ж, проживання в таких апартаментах дітей неможливо. Їм необхідний певний розпорядок дня, надто відрізняється від режиму дорослої людини. Квартири-студії не призначені і для пенсіонерів, яким потрібен повноцінний відпочинок і спокій. Ця ніша належить одиноким людям молодим, енергійним сім’ям, які віддають перевагу проводити вечори в компанії, і не знають, що таке нудьга.



Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*