Головна / Меблі для дому / Гамак для дачі – вибір і фото варіантів, як зробити гамак своїми руками?

Гамак для дачі – вибір і фото варіантів, як зробити гамак своїми руками?

Гамак для дачіВинахід підвіснго ложа приписують індіанців Південної Америки. Подорожуючи по безкрайніх джунглях, вони придумали зручне для перенесення ліжко – гамак.

Підвішений на невеликій висоті між деревами він захищав людину від москітів і отруйної живності, повзаючої по землі.

Переваги компактної гамачної конструкції швидко оцінили моряки – першовідкривачі американського континенту.

Вони забезпечили підвісними парусиновими постелями свої кораблі і поділилися з європейськими жителями винахідом тубільців.

Сьогодні гамак полюбили дачники, які віддають перевагу відпочинку на свіжому повітрі перебуванню в чотирьох стінах міської квартири. Сучасні конструкції підвісних лож стали набагато складніше і зручніше простого «кокона» індіанців. Істотно розширився і вибір матеріалів для їх виготовлення.

В цьому огляді ми розглянемо, що являє собою гамак для дачі і які варіанти готових конструкцій є у продажу. Любителів саморобок чекає коротка інструкція по темі самостійного виготовлення.

Варіанти конструктивного виконання гамаків

Найпростіший вид гамака – той, яким користувалися індійці. Це шматок міцної тканини, кінці якої зібрані в щільний джгут і міцно перехоплені мотузками, прив’язаними до дерев чи стовпів. Міцну фіксацію решт такого ложа забезпечує мотузковий вузол, що отримав дві назви: «коров’ячий» і «голова жайворонка».

Гамак для дачі

Конструкція простого гамака і в’язка коров’ячого вузла

Простота – добре, але комфорту у такого висячого ложа замало. Любителям крутитися уві сні буде не зручно відпочивати в такому щільному «коконі». З цієї причини найчастіше використовується полотно з торцевими рейками, які розширюють і вирівнюють спальне місце.

Гамак для дачі

Класичний плетений рейковий гамак на веранді

До речі кажучи, незалежно від типу гамака, розташувавши його на веранді, ви отримаєте чудове місце для відпочинку і читання книг.

Читайте:   Шафи-купе: особливості конструкції, різновиди та характеристики

Гамак для дачі

Тим не менш, ажурне плетіння красиво, але не практично. Тверді вузли тиснуть на тіло, а холодний вітерець, що дме знизу, може застудити м’язи спини. Тому мотузяну основу гамачной конструкції часто замінюють тканиною – щільною, рівною і непроникною для вітру.

Гамак для дачі

Гамак з тканини зручніше плетеного з мотузки

Крім матеріалу основи, є й інша принципова відмінність між висячими ліжками – тип кріплень. Є гамаки, які встановлюють на каркас. На наступному фото ми бачимо підвісне ложе, кінці якого прикріплені до двох похилих дерев’яних стійок.

Гамак для дачі

Гамак на каркасі простий, мобільний і надійний

Головні переваги такої конструкції – мобільність. Дерев’яний каркас можна перенести в будь-яке зручне для відпочинку місце. Форма гамачної підставки може бути не тільки прямою, але і вигнутою у вигляді дуги.

Гамак для дачі

Оригінальний каркас з гнутих дерев’яних сегментів

Надійну підставку під гамак не обов’язково купувати в магазині. Її можна спорудити самому. Для цього знадобиться кілька метрів сталевої труби і майстерність зварника.

Гамак для дачі

Каркас із сталевих труб легко переміщається по ділянці

Крім одномісних каркасних систем, в даний час дуже популярні гамаки-ліжка, підвішені до рами в чотирьох точках.

Гамак для дачі

Двомісний гамак-ліжко на дерев’яному каркасі з навісом

Легкий тент-дах – корисне доповнення даної конструкції, що захищає спальне місце від сонця і дощу.

Підвісне ложе дає можливість не тільки комфортно відпочити, але і розважитися. Ось чому садові гойдалки-гамаки подобаються дорослим і дітям.

Гамак для дачі

Сон на відкритому повітрі в теплу літню ніч не тільки романтичний, але і дуже приємний. Порушити ідилію можуть тільки комарі. Тому роблячи свій вибір, віддавайте перевагу системам, які можуть бути повністю закриті москітною сіткою.

Гамак для дачі

Гамак на каркасі у вигляді будиночка – найкращий захист від комарів, вітру і палючого сонця

Ідея висячого ліжка знайшла застосування в інших оригінальних конструкціях. В якості прикладу можна навести підвісне крісло-гамак, яке, до речі, не так вже й складно виготовити своїми силами.

Гамак для дачі

Підвісне крісло круглої форми – комфортне місце для читання і солодких снів

Взявши за основу сталевий обруч відповідного діаметру, міцну тканину і кілька міцних балок, можна спорудити круглу лежанку для дорослих і затишну колиску для малюка.

Гамак для дачі

Круглий гамак з тентом, підвішений на вертикальних опорах

Ідея змайструвати гамак з обруча виявилася дуже плідною. Простіше і легше всього таку конструкцію можна зробити, використовуючи невеликий батут. Підвісивши його на тросах до потужного сволока в альтанці, ми отримаємо зручне ложе для відпочинку.

Читайте:   Як вибрати колір кухні. Фото інтер'єрів кухонь різних кольорів

Діти від такої халепи не постраждають, оскільки конструкцію можна використати не тільки як спальне місце, але і в якості майданчика для стрибків.

Гамак для дачі

Гамак-батут. Хочеш, відпочивай, хочеш – стрибай

Не слід забувати про те, що гамак – не просто зручне підвісне ліжко, але і оригінальний елемент для прикраси ділянки. Закріпивши його на стійках декоративної альтанки-перголи і забезпечивши ступінчастим подіумом, ви створите мальовничий куточок для усамітнення.

Гамак для дачі

Як зробити гамак в домашніх умовах?

Той, хто володіє технікою сітчастого плетіння, зуміє зробити гамак своїми руками повністю з мотузки. Тим, хто не знайомий з мистецтвом вузлового в’язання, ми пропонуємо варіант тканинного ложа, закріпленого на дерев’яних рейках.

До початку роботи необхідно уважно вивчити покрокову фотоінструкцію або тематичний відеоролик. Швейна машинка, здатна працювати з щільною тканиною вам також знадобиться. Крім міцного матеріалу, потрібно купити моток товстої мотузки (метраж залежить від конструкції гамака) і два струганих дерев’яних бруска (перетин 3х3 см).

Перший крок – виготовлення викрійки ложа. Для нього знадобиться шматок щільної оббивної або брезентової тканини розміром 1,20 х 2,10 метра. По кутах викрійки потрібно відрізати чотири квадратних шматка матеріалу розміром 15х15 см для підвороту країв тканини по довгій і вузькій стороні. Всередині подворотов ми пропустимо мотузки (уздовж полотнища) і вставимо бруски гамака (поперек тканини).

Гамак для дачі

Загладив праскою намічену крейдою лінію підвороту, її потрібно прошити на машинці. Після цього переходимо до брусків. У них потрібно просвердлити 4 отвори для мотузок (два у краю і два всередині на рівній відстані від центру).

Гамак для дачі

Кільця для пропуску мотузок і підвішування гамака можна зробити з водопровідної труби, відрізавши від нього кілька шматків болгаркою. Зачистивши їх на наждачному колі для видалення задирок, ми предохраним мотузки від перетирання.

Читайте:   Поради як правильно підібрати меблі в дитячу

Гамак для дачі

Остання операція – регулювання положення мотузок і вирівнювання гамака. Її зручніше всього проводити, підвісивши гамак на гаки, вбиті в стовпи або прив’язані до столів дерев.

Якщо виготовлення гамака вам здається занадто складним і довгим заняттям, то можна купити готовий виріб, а каркас для нього виготовити самостійно з дерева. В якості прикладу розглянемо нескладну конструкцію, розглянуту на початку статті.

Гамак для дачі

Для роботи потрібно купити 3 дерев’яні балки перетином 10х10 см і завдовжки по 3 метри кожна. Дві з них піде виготовлення вертикальних стійок. Третю балку разрежем навпіл і отримаємо дві опори. Підкоси і нижню частину поперечки рами можна зробити з струганих дощок перетином 5х10 див.

Збірка починається з нижньої опорної рами. У два коротких відрізка бруса (нижні опори) врізаються дві дошки і фіксуються до них болтами з гайками і шайбами. Після цього до опор під кутом симетрично кріплять підкоси, залишаючи між ними місце для пропуску похилих балок.

Гамак для дачі

Балки упорів тимчасово фіксують саморізами до подкосам і дощок рами, після чого за місцем свердлять отвори для установки болтів.

Гамак для дачі

Стягнувши конструкцію різьбовими з’єднаннями, на балках намічають точки установки гаків для підвішування гамака.

В намічених місцях висвердлюють отвори для гаків, діаметром на 2 мм менше товщини вкручиваемого стрижня.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*