Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Гараж з мансардою – конструкція з піноблоків

Гараж з мансардою – конструкція з піноблоків

Гараж з мансардою – конструкція з піноблоків своїми руками

При придбанні автомобіля варто задуматися про те, щоб надати йому дах. Гараж завжди є доречним. Тут можна самостійно проводити ремонт машини, використовувати його як приміщення для зберігання інструментів та іншого майна. Ще краще, коли гараж з мансардою. Будиночок буде виглядати як майстерня і місце для відпочинку.

Будівництво може проводитися як з каменю, так і з дерева. Однак гараж з піноблоків своїми руками є менш витратним варіантом і швидшим в зведенні.

Для зведення конструкції потрібно зробити планування і виділити площу для забудови. Фундамент під кам’яними стінами бажано будувати стрічковий. Його глибина залежить від грунту і місця встановлення. Риється траншея, в яку засипається і рясно наливається вода і пісок. Необхідно почекати деякий час, щоб рідини не стало.

Встановлення опалубки

Ставиться опалубка так, щоб залитий в неї бетон не витікав, і вона не розвалилася під його вагою. Для цього монтуються упори і стягуються вертикальні бруски мотузкою або дротом.

Всередину готового каркаса встановлюється арматура, яка зміцнить фундамент гаража. Між собою вона зв’язується дротом, зварювати її забороняється. Після цього заливається конструкція розчином і очікується, коли вона повністю засохне.

Повністю закріплюється основа близько трьох діб. Якщо на вулиці стоїть спекотна погода, необхідно її поливати водою. Заливати слід так, щоб верхній рівень фундаменту був рівним і надалі перед укладанням блоків не довелося робити додаткову роботу і рівняти його.

Зведення стін з блоків

Установка першого шару особливо важлива. Якщо він стоїть правильно, то і наступні будуть укладатися прямо.

Читайте:   Гараж з піноблоків своїми руками. Будівництво та розрахунок потрібних матеріалів

Після повного висихання фундаменту між ним і першим шаром блоків прокладається смужка з руберойду. Перед початком роботи між шарами не повинно бути сміття і дрібних камінців.

Рівень за рівнем укладаються кутові піноблоки. Акуратно до них прибивається цвях, від якого йде нитка або мотузка. Вона буде служити як рівень при подальшому укладанні. Додатково потрібно перевіряти кожен встановлений блок. Конструкція повинна бути ідеально прямою.

Арматурний шар між блоками

Для зміцнення стіни за бажанням і можливостямт можна укладати шар арматури. Виглядає це так.

Розміри блоку, якщо його поставити руба: довжина 60, висота 30 і ширина 20 см. У разі встановлення піноблоку плазом, його параметри будуть наступними: 60 довжина, 20 висота, 30 ширина.

При першому способі укладання і ширині блоку 20 сантиметрів досить одного паза по центру блоку глибиною 1-1,5 сантиметра для арматури. Встановлюючи блоки другим методом, ширина становитиме 60 сантиметрів. У цьому випадку можливо зробити два паза.

Шар прута прокладається тільки в тих місцях, де немає віконних або дверних прорізів. Такий спосіб зміцнення запобігає розлому стіни і появі на ній тріщин.

Процес укладання наступних рядів

Прокладаючи додаткові ряди з блоків, потрібно дотримуватися таких правил:

  • Поверхня між ними повинна бути рівною і чистою.
  • Шви між піноблоками не повинні збігатися. Це призведе до ослаблення конструкції і, можливо, подальшого розлому стіни. Чим ближче шов попереднього блоку до середини вищого, тим міцніше поверхня.
  • Надлишки розчину між ними слід видаляти для краси споруди і його економії.
  • У суміші не повинно бути сторонніх предметів, які завадять рівній установці боків.
  • Кожен ряд необхідно починати укладати з кутів.
  • Підлога заливається бетоном. При бажанні в ній робиться оглядова яма, зробивши її каркас теж з цементу.
Читайте:   Способи складання дров: як скласти стіс

Ворота і двері гаража

Спочатку виконується проект споруди. Для установки гаражних воріт потрібно стіни і стелю отвору з вулиці і зсередини обшити металевими куточками. Розміри вибираються самостійно.

Куточки ставляться на кути стін і між собою проварюються по горизонталі металевими пластинами. Весь каркас кріпиться до отвору гаража.

Приварюються шарніри (навішування для воріт). До них встановлюється друга частина навісок. Проварюються товстим листовим залізом ворота трохи більше звареного каркаса для щільного закривання, щоб не було щілин. Ворота обшиваються іншими будівельними матеріалами. Установка дверей проводиться таким же способом.

Будівництво мансарди

Будівництво мансарди починається з установки підлоги або стелі гаража як другого поверху, можливо, житлового варіанту. Кладуть лаги або брус з відстанню 50-60 сантиметрів один від одного. Не слід забувати про ізолюючий і утеплюючий шари, так як знизу буде знаходитися гараж. Навіть при установці якісної вентиляції відпрацьовані гази автомобіля не повинні потрапляти в мансарду, тим більше, якщо вона буде служити як квартира.

Стіни житла можна виконати з блоків або дерев’яних щитів. Лаги на дах встановлюються з відстанню 50-60 сантиметрів один від одного. По центру будови ставляться тимчасові стійки, по ним пускається центральна балка, яка служить коником даху. Зверху вниз монтуються лаги, що є скатами покрівлі.

Балки кріпляться між собою. Знизу робиться випив, який кладеться на край стіни і кріпиться до неї. Після установки всіх лаг дах зсередини закривається пароізоляційним матеріалом і утеплювачем. Ізоляційний шар кладеться поверх, і тільки потім робиться обрешітка з бруса розміром 50 на 50 міліметрів. Далі йде тес, до якого кріпиться покрівля. Під нею утворюється паз для вентиляції, що продовжить термін служби даху.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*