Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю – вибір матеріалів і монтаж

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю – вибір матеріалів і монтаж

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицюЗахист горищного (мансардного) приміщення від проникнення вологи ззовні робиться в будь-якому випадку, незалежно від обраного варіанту фінішної обробки верхньої частини будови і технології монтажу. Асортимент матеріалів для гідроізоляції чималий, але чи всі вони підходять, якщо дах покривається металочерепицею?

Щоб уникнути в подальшому неприємностей і не витрачати час на точковий або капітальний ремонт, слід знати критерії вибору продукції і специфіку робіт з гідроізоляції даху під металочерепицю. Ось з цим докладно і розберемося.

Загальна (захисна) функція гідроізоляційних виробів незмінна. Але металочерепиця як покрівельний матеріал має свою особливість. Її основа – сталевий лист, отже, при постійних (щодобових) перепадах температури неминуче утворення конденсату, причому на внутрішній стороні. Його подальший шлях відомий – утеплюючий матеріал і конструктивні елементи (а це деревина і вироби на її основі) кроквяної системи.

Загальна схема монтажу (розташування) гідроізоляції під металочерепицю показана на малюнках. Нічого складного, в принципі, немає. Але вона саме загальна.

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю

Конструкція кроквяної системи

Головним чином це стосується такого питання, як природна вентиляція підпокрівельного простору. За якою схемою вона організована, наскільки ефективна – нюансів досить багато, і вони повинні бути продумані ще на етапі проектування.

Складність операцій з монтажу

Роботи на даху з категорії «висотних», отже, на одне з перших місць постає такий критерій, як довговічність гідроізоляційного шару. Традиційні матеріали, наприклад, пергамін, руберойд, «під металочерепицю» явно не підходять. Навіть при ідеальних умовах експлуатації їх термін придатності не перевищує 4-х років. Але за фактом процес руйнування починається значно раніше (в залежності від місцевої специфіки).

Читайте:   Односкатная крыша для дома: в чем ее преимущества?

Висновок – для гідроізоляції даху, покривається металочерепицею, необхідно використовувати продукцію, що характеризується особливими властивостями. Отже, такий параметр, як ціна на зразок, не повинен превалювати над якістю гідрозахисту.

Для укладання під металочерепицю єдиний варіант – мембрани. Різновидів таких плівкових матеріалів декілька – по структурі, виробнику, умовами застосування, вогнестійкості і так далі, але всі вони забезпечують надійний захист від вологи конструктивних елементів, розташованих під металевою покрівлею.

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю

Види гідроізоляційних покриттів

  • Супердифузійні – 1 контур захисту. Марки – угорська «MASTERMAX», чеські «Ютавек» і «Ютафол», американська «Тайвек» і ряд інших. Як правило, рулони по 50 або 75 м2.
  • Класичні – 2 ізоляційних шару. Основа – ПВХ.
  • Антиконденсатні – в додаток до попереднього, є шар матеріалу, ворсинки якого вбирають вологу, тим самим знижуючи ризик її проникнення в утеплювач. Найдорожчий варіант мембранної гідроізоляції.

Технологія укладання мембран (плівок)

Місце розташування гідроізоляційного шару вже показано на малюнках – під контррейки, на яких фіксуються листи металочерепиці. Ось ще один:

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю

Висотою рейок цього додаткового несучого каркаса регулюється інтенсивність природної вентиляції. Даний лінійний параметр розраховується заздалегідь, при проектуванні кроквяної системи.

Особливості монтажу гідроізоляційного шару

Розкочування рулону може проводитися як паралельно конькового прогону, так і перпендикулярно (від нього – вниз). У першому випадку мінімальне накладання смуг – 100 мм, у другому – дещо більше (до 150).

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю


На замітку!

Мембрана укладається тільки в певному порядку. Яка її сторона повинна дивитися «вниз», а яка «вгору», вказується на упаковці і на полотні. Змінювати це положення на протилежне не можна.

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю

Кріплення до основного несучого каркаса (обрешітки) – скобами будівельного степлера. В окремих випадках допускається використання цвяхів, але тільки з нержавіючого металу і з великими капелюшками (щоб виключити ризик розриву матеріалу). При цьому обов’язково повинен бути забезпечений невеликий провис мембрани на випадок температурної деформації. Його величина визначається інтервалом між рейками обрешітки або кроквами. В середньому – близько 20 мм.

Стики смуг закладаються клейкою стрічкою по всій довжині шва. Прямий контакт гідроізоляції і утеплювача повинен бути виключений.

У місцях зіткнення з вертикальними конструкціями плівка повинна заходити на них не менше ніж на 50 мм.

Читайте:   Профнастил для кровли: простой монтаж — и годы службы без нареканий

Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю

Все викладене вище – лише загальна специфіка роботи з гідроізоляційними мембранами. Всі нюанси відображені в інструкції на конкретний зразок, тому приступати до монтажу слід тільки після ретельного вивчення всіх рекомендацій виробника.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*