Головна / Сад та Город / Як і чим обробити аґрус ранньою весною

Як і чим обробити аґрус ранньою весною

Як і чим обробити агрус ранньою весною

Весняна обробка аґрусу має велике значення, так як в цей час прокидається не тільки сама рослина, але і шкідники, активізуються хвороботворні мікроби. Тому, щоб отримати з куща гарний врожай ягід, догляд за ним необхідно починати здійснювати ще до того, як розпустилися бруньки. Існує безліч способів ранньої профілактики і боротьби зі шкідниками і хворобами аґрусу, розглянемо найбільш дієві та ефективні з них.

Чим обробити аґрус ранньою весною — можливі варіанти

Після того, як тепле весняне сонечко зжене сніг, ягідні кущі, що ростуть на дачних ділянках, починають активно атакувати різні шкідники. Тому для того, щоб уберегти рослину і отримати гарний врожай ягід  ранньої весни, як тільки на вулиці встановилася плюсова температура не тільки вдень, але і вночі, необхідно провести першу обробку кущів.

Точну дату, відповідну для обробки рослини, назвати складно, так як в даному випадку все залежить від погодних і кліматичних умов. Весна до того ж в останні роки зовсім не передбачувана, «з сюрпризами». Тому необхідно орієнтуватися виходячи з ситуації і стану куща: оптимальний варіант, коли бруньки ще не розпустилися і не розкрилися.

Як і чим обробити агрус ранньою весною

Способи обробки

Чим і як обробити аґрус навесні? — це питання досить часто постає у садівників, особливо тих, хто посадив на своїй ділянці цей кущ вперше, або хто в попередньому році не зміг зібрати ягоди вирощуються з-за хвороби або загибель рослини. Але перш, ніж відповісти на це питання, необхідно встановити, які шкідники згубно впливають на кущ, і де вони зимують. Хоча існує один старий перевірений метод, який використовується вже впродовж багатьох років і вважається по-справжньому ефективним. Обробка аґрусу навесні окропом — це, звичайно, не панацея від всіх бід, але результати такий спосіб дає відмінні. Поливати окропом здійснюють в кінці березня — початку квітня до розпускання бруньок, коли сніг вже зійшов, але земля залишається ще промерзла (все залежить від індивідуальних умов). Для цього береться проста вода в зразковому обсязі 10 літрів на 3 куща, яка кип’ятиться (зробити це можна на газу у відрі). Але можна скористатися найбільш зручним для вас способом — кип’ятильник, тен, лазня в кінці кінців. Тільки закипівша вода переливається з відра (бака) в лійку, що, по-перше, дозволить забезпечити більш зручний і оптимальний полив, а, по-друге, трохи остудити воду — градусів приблизно до 80.

Читайте:   Пересадка аґрусу навесні без зниження його врожайності

Як і чим обробити агрус ранньою весною

Саме такої температури вода знищить багатьох шкідників, які вже на гілці, і тих, що зимували в старих листках, але в той же час не завдасть самому кущу яких-небудь пошкоджень. В даному випадку необхідно не тільки рослині влаштувати весняний гарячий душ, але і ретельно пролити грунт під аґрусом, що забезпечити найбільш ефективне знищення шкідників і мікробів, що викликають хвороби. Особливо цей спосіб чудодійний для кущів, які страждають від борошнистої роси та попелиці. Деякі садівники використовують не просту воду, а розчиняють у ній аптечний аспірин (10 таблеток ацетилсаліцилової кислоти на відро води), що вважається найбільш ефективно.

Що стосується обприскування аґрусу навесні іншими засобами, то тут необхідно спочатку провести обстеження куща або ж згадати, від чого рослина страждала в минулому році. І вже виходячи з цього підбирати оптимальний засіб.

Як і чим обробити агрус ранньою весною

  • Борошниста роса

Ягоди покриваються білим нальотом, який з часом перетворюється в більш товсте утворення. Відповідно плоди стають дрібними і погано розвиваються, втрачають свої смакові якості. Листя рослини скручуються, засихають і відпадають. Для боротьби з цим захворюванням і профілактикою використовують мильно-содовий розчин, який можна використовувати і після цвітіння аґрусу. На відро води беруть 50-70 грамів кальцинованої соди і шматок господарського мила, подрібненого за допомогою тертушки. Отриманою сумішшю обробляють кущі. Не менш ефективним у даному випадку є зольний розчин, який готується наступним чином: у відрі (12л) теплої води розчиняють 1кг, просіяної золи, отриману суміш настоюють протягом тижня, ретельно розмішуючи кожен день. В останній день розчин не чіпають, дозволяючи йому настоятися. Отриману суміш проціджують, позбавляючись від осаду, настоєм роблять обробку кущів. Для того, щоб рідина залишалася на листі і гілках аґрусу в кінцевий розчин можна додати тертого господарського мила.

Читайте:   Сама солодка цибуля — Ялтинська

Як і чим обробити агрус ранньою весною

Крім того, в якості профілактики рослина обробляють слабким розчином перманганату калію (марганцівка).

  • Попелиця

На гілках і листках неозброєним оком видно дрібні комахи, які знищують листя, бутони, квітки, що призводить до загибелі рослини. Весняна обробка смородини та аґрусу полягає в обприскуванні ягідних кущів настоєм часнику (300гр часнику, можна листя і стрілок, прокрученного в м’ясорубку настояти 10л теплої води), а також у промиванні пагонів мильним розчином, виготовленим з розчиненого у воді дегтярного мила.

Як і чим обробити агрус ранньою весною

  • Щитівки

Це теж комаха. Але на відміну від попелиці його практично непомітно на гілках рослини. Щитівки обліплюють гілки і висмоктують з них сік, що веде до загибелі аґрусу. Для обробки використовують такий розчин: в одному літрі води розчиняють приблизно 80 грам подрібненого господарського мила і додають половину чайної ложки гасу. Отриманою сумішшю обробляють кущі. До речі, що стосується газу, то його запах не переносять багато шкідників. Але використовувати гас необхідно з обережністю, обов’язково змішуючи його з водою, так як інакше можна нашкодити оброблюваного куща.

Як і чим обробити агрус ранньою весною

  • Пильщики і вогнівки

Ці шкідники завдають великої шкоди рослині. Вони, мало того, що знищують зелену поросль, але також роблять ягоди не придатними до вживання. В якості профілактики настоєм обприскують кущі рослин, що володіють фітонцидами — часник, томат, полин, хрін і т. д. Крім того, шкідники цієї групи не переносять запаху гасу (як правильно розводити гас говорилося вище). Обприскати кущі можна і зольним настоєм.

Біопрепарати та препарати на хімічній основі

Багато садівники звернули свою увагу на засоби, що продаються в спеціалізованих магазинах. Одним з таких засобів є Фитоспарин. Обробка аґрусу ранньою весною Фитоспарином дозволяє вберегти рослину від грибкових і бактеріальних захворювань. Не меншою популярністю у садівників користується і мідний купорос, а також інші препарати, які можна придбати в магазинах.

Читайте:   Рання капуста – сорти та особливості вирощування

Досить непоганий результат при боротьбі з сисними та листогризучими шкідниками показує біопрепарат Фітоверм, який є згубним тільки для гусениць і комах, тоді як на птахів впливу не виявляється.

Але при роботі з хімічними препаратами необхідно дотримуватися певних правил безпеки, які прописані в інструкції, так як більшість коштів все-таки є небезпечними для людини при прямій взаємодії і попаданні в організм. Проводити всі роботи цими препаратами необхідно суворо до цвітіння куща.

Як і чим обробити агрус ранньою весною

На закінчення хочеться відзначити, що правильно організована весняна обробка аґрусу допоможе позбутися багатьох хвороб і паразитів, що в свою чергу дозволить кущеві протягом літнього періоду залишатися здоровим, а вам отримати гарний урожай ягід.

Але пам’ятайте, що весняне обприскування і обробка агрусу — це не порятунок від усіх бід, а лише частина необхідних робіт, результатом яких повинні стати здорові ягідні кущі та великий урожай ягід. Обов’язково потрібно проводити додаткові заходи профілактики та боротьби з шкідниками — видалення поганих плодів, сухого листя з-під куща, нездорових пагонів і т. д., щоб досягти максимальних результатів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*