Головна / Електрообладнання / Як вибрати надійний стабілізатор напруги для дому

Як вибрати надійний стабілізатор напруги для дому

Як вибрати надійний стабілізатор напруги для домуБагатьом власникам будинків доводилося помічати, що чим далі їхні будинки розташовані від трансформаторної підстанції, тим нижча напруга в їхньому будинку. І навпаки, чим ближче до підстанції знаходиться будинок, тим вище напруга на його вході. Це явище пояснюється тим, що в електромережі спостерігається падіння напруги, пов’язане з довжиною цієї мережі.

У разі коли лінія електропередач досить довга, напруга біля підстанції буде значно вище номінальної, а на іншому кінці цієї лінії напруга виявиться заниженою. Однак як знижена, так і підвищена напруга є небезпечною для багатьох електричних приладів, які можуть вийти з ладу, або просто не будуть включатися.

Допомогти в подібній ситуації можуть пристрої, що забезпечують регулювання напруги. Ці пристрої називаються стабілізаторами напруги, і сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати хороший стабілізатор.

Принцип роботи та види стабілізаторів напруги

У всіх видах стабілізаторів принцип роботи аналогічний. Прилад аналізує вхідну напругу і перемикає трансформаторні витки в ньому таким чином, щоб забезпечити необхідну величину і постійну напруги на виході. В даний час найбільшою популярністю користуються три види стабілізаторів, які розрізняються між собою за принципом регулювання напруги: сервоприводні, релейні та електронні.

Сервоприводні стабілізатори

Робота сервопривідних стабілізаторів забезпечується за рахунок сервоприводу, який переміщує повзунок вздовж витків трансформатора так, щоб забезпечувалося постійність напруги на виході. Вартість таких стабілізаторів нижче, ніж інших, але це ж відноситься і до їх надійності з-за великої кількості механічних вузлів.

Релейні стабілізатори

Релейні стабілізатори є середньою ланкою між електронними і сервоприводними. Комутація обмоток в даних стабілізаторах напруги відбувається за рахунок блоку силових реле. Перевагою цих пристроїв є їх порівняльна дешевизна, а недолік полягає в обмеженості строку служби, що обумовлено наявністю реле, є по суті своїй механічним елементом.

Читайте:   Какие бывают электрические розетки и выключатели

Електронні стабілізатори

Найбільшу надійність мають електронні стабілізатори, в яких роль виконавчого механізму відводиться електронним ключам. Ці прилади надійні в роботі, мають велику швидкодію і практично безшумні. Але коштують вони майже вдвічі дорожче, ніж їх механічні аналоги.

Критерії вибору стабілізатора напруги

Для правильного вибору стабілізатора необхідно знати повну потужність, споживану всіма електроприладами вашого будинку. Слід звернути увагу на те, що повна потужність кожного приладу вказується на прикріпленій до нього табличці в Ватт-Амперах (ВА). Якщо ж на приладі потужність вказується тільки в Ватах (Вт), то мова йде лише про активну потужність, яка є частиною повної споживаної потужності.

Визначаючи потужність стабілізатора, необхідно врахувати наявність в будинку електромоторів, яким у момент пуску необхідний струм, що перевищує номінальний в 3-6 разів. Це відноситься до холодильників, компресорів і насосів. Вибираючи трансформатор, необхідно врахувати коефіцієнт трансформації, який знижується прямо пропорційно рівню падіння напруги. Тому стабілізатори вибираються з запасом в 20-30%.

У будь-якому випадку, підбираючи необхідний для вашого будинку стабілізатор напруги, ви повинні запросити кваліфікованого фахівця, який зробить всі необхідні точні виміри. Підключення стабілізатора для потреб всього будинку проводиться, як правило, на виході лічильника.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*