Головна / Побутова техніка для дому / Як вибрати зволожувач повітря: повний перелік рекомендацій

Як вибрати зволожувач повітря: повний перелік рекомендацій

У наших квартирах зараз з’явилося безліч побутових приладів, що підвищують комфорт і полегшують життя. Наприклад, зволожувач покликаний позбутися від пересушеного повітря, що особливо часто проявляється взимку. Випускається багато варіантів цих приладів, які відрізняються за ціною, принципом роботи, потужності та іншим параметрам. Давайте розберемося, як вибрати зволожувач повітря з оптимальним співвідношенням усіх характеристик.

Як вибрати зволожувач повітря

Зміст статті (Содержание)

Призначення зволожувача і як визначити, що він вам потрібен

Занадто сухе повітря – зло не тільки для рослин, які швидко в’януть і погано ростуть з цієї причини. Погано стає і людям, особливо маленьким дітям – через пересихання шкіри і слизових оболонок, утруднення дихання, головного болю. А ще можуть зіпсуватися, зсохнувшись, дорогий паркет і меблі.

Зволожувач повітря – призначений виправити мікроклімат в квартирі, насичуючи повітря водяними парами і доводячи його вологість до комфортних меж.

Нижче наведені оптимальні значення вологості для людини, рослин, меблів і техніки:

Як вибрати зволожувач повітря

Людина
– від 40% до 60%

Як вибрати зволожувач повітря

Кімнатні рослини
– від 55% до 75%

Як вибрати зволожувач повітря

Меблі, паркет
– від 40% до 60%

Як вибрати зволожувач повітря

Техніка для дому
– від 45% до 60%

Як можна побачити, люди, а заодно і меблеві гарнітури найкраще себе почувають, якщо вміст вологи в кімнатному повітрі не менше 40%, у рослин цей показник трохи більше. Від цього значення і будемо відштовхуватися.

Щоб визначити, яка ситуація у вас в квартирі або будинку, насправді, доведеться придбати спеціальний вимірювальний прилад, званий гігрометром. Втім, витрати будуть не дуже великими: за невеликі кошти цілком можна купити пристойний аналоговий пристрій.

Як вибрати зволожувач повітря

Домашній термометр і гігрометр.

Як вибрати зволожувач повітря

Домашня цифрова метеостанція.

Використовуючи гігрометр, необхідно зробити виміри вмісту водяної пари в повітрі. Причому не один раз, а декілька. Припустимо, 4 – 5 днів поспіль. Відзначимо, що в літній і зимовий час показники суттєво відрізняються. Дуже важливі саме зимові результати, так як в холодний період ми найбільше страждаємо від пересушеного повітря. Адже батареї і обігрівачі забирають з нього багато вологи. Останні – до 30 відсотків.

Раніше, коли зволожувачі ще не випускалися, господині взимку, щоб позбутися від сухості повітря, накривали батареї мокрими ганчірками. Але це не естетично, тужно (адже ганчірки весь час пересихали і потрібно було їх знову змочувати), так і для системи опалення зовсім не корисно. Чи То справа – симпатичний компактний прилад, який досить включити в мережу і підлити води. А решту він зробить сам.

Після проведення усіх замірів ви отримаєте шукане число. Якщо воно і в самих несприятливих умовах більше 40 відсотків, то турбуватися нема про що – можна спокійно обходити стороною полиці з зволожувачами в магазині. А от коли виходить менше, стоїть без зволікання починати вибір зволожувача повітря. Далі ми розповімо про те, з чого, власне, вибирати.

Вибираємо тип і вид зволожувача

Традиційні зволожувачі повітря

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій і принцип роботи. Ці прилади прості по конструкції і засновані на принципі природного випаровування вологи. Є бачок, у який наливається вода і встановлюється губчастий фільтр або картридж, який частково занурений в піддон з водою. Цей вологий фільтр закритий водою лише до половини – верхня його частина виступає над її поверхнею. Також є вентилятор, змушує повітря з кімнати рухатися через фільтр, насичуючись вологою. Максимум вологості, який може бути при цьому досягнуто – 60%. Швидкість випаровування води – 400 грамів на годину і менше.

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій традиційного зволожувача:

1. Чисте повітря.
2. Поплавковий пакет.

3. Очищаючий фільтр.
4. піддон з водою.

5. Брудне повітря.
6. Вентилятор.

Обслуговування. Пристрої даного типу максимально невибагливі у догляді. Тільки і потрібно доливати воду в ємність, що випарилася і мити фільтр під струменем проточної води, один раз 1 – 2 тижні. Ще міняють раз в 2 – 3 місяці вологий фільтр. Незважаючи на рекомендації використовувати дистильовану воду, зволожувачі відмінно працюють і з водою з-під крана.

 Як вибрати зволожувач повітря

+ Плюси традиційних зволожувачів повітря

 1. Неможливість перезволоження повітря вище оптимуму, так як процес здійснюється за рахунок природного випаровування.
 2. Невелика витрата електрики (від 20 до 60 ватт).
 3. Як правило, рівень води в ємності добре видно. Зрозуміло, коли треба її поповнити.
 4. Багато прилади оснащені іонізатором. Це дозволяє прибрати дим сигарет, алергенів, шкідливих бактерій.
 5. Простота у догляді і низька ціна.
 6. Безпека – немає гарячої пари і шкідливих випромінювань.

 Як вибрати зволожувач повітря

– Мінуси традиційних зволожувачів повітря

 1. Вентилятор видає шум від 35 до 40 децибел в середньому. Це може вночі перешкодити сну.
 2. Необхідність заміни вологого фільтра.
 3. Зворотна сторона малої потужності – повільна робота. Швидко зволожити повітря не вийде, а при наближенні до верхньої межі (60 %) прилад практично не діє.

Фахівці рекомендують використовувати традиційні агрегати в дитячій або спальні. Ці пристрої безпечні, так як не створюють гарячої пари і не здатні перенаситити повітря вологою. Що дозволяє, при постійно включеному пристрої, забезпечувати оптимальну вологість в межах 50 – 60%. А ось для оранжерей вони мало підходять, так як не здатні перенаситити повітря вологою.

Читайте:   Как подключить Wi-Fi к телевизору Samsung: что нужно знать при проводном и беспроводном подключении для надежного соединения

Парові зволожувачі

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій і принцип роботи. Тут можна провести аналогію з електрочайником, так як для насичення повітряних мас водою використовується гарячий пар. Відповідно, є ємність з водою і пара підключаються до мережі електродів, опущених туди. Така конструкція найбільш ефективна продуктивності, що досягає до 700 грам випаровуваної води за годину. При необхідності можна досягти будь-якого рівня вологості, що перевищує природні межі.

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій парового зволожувача:

1. Бак з водою.
2. Піддон.

3. Нагрівальний тен.
4. Камера подачі пари.

5. Розпилювач.

Обслуговування. Що стосується обслуговування, то воно тут теж просте: потрібно стежити за водяним рівнем і поповнювати ємність. Для чого, до речі, цілком підходить вода з крана. Тільки пам’ятаємо про накип – як і в чайнику, від неї треба регулярно позбавлятися. Використовуючи відповідні засоби.

 Як вибрати зволожувач повітря

+ Плюси парових зволожувачів

 1. Найвища продуктивність, що дозволяє швидко обробити велику кімнату.
 2. Відсутність витратних матеріалів, що вимагають періодичної заміни.
 3. Можливість створити «тропічні» умови, необхідні, наприклад, в оранжереях.
 4. Деякі моделі додатково мають функцію інгаляції.

 Як вибрати зволожувач повітря

– Мінуси парових зволожувачів

 1. Велика витрата електрики – дорого обійдеться утримання.
 2. Гарячий пар становить небезпеку – з цими пристроями треба бути обережними. Не даючи їм перевернутися і не наближаючись дуже близько.
 3. Деталі агрегатів досить швидко зношуються.
 4. Неможливість очищати повітря.
 5. Шум – прилади при роботі видають пристойний.
 6. При використанні водопровідної води потрібно регулярно боротися з накипом.

Парові агрегати – ідеальний варіант для зимового саду, теплиці, оранжереї. Для дитячої його не рекомендують – небезпечно. А ще близького сусідства парового пристрою не люблять книги, меблі та дорогі паркетні підлоги. Віддайте перевагу подібної моделі, забезпечену гігростатом. Це дозволить заощадити – пристрій стане відключатися, коли виставлений рівень вологості буде досягнутий. Втім, при відсутності вбудованого гігростата можна придбати і окремо.

Ультразвукові зволожувачі

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій і принцип роботи. Якщо у вас стоїть завдання вибрати зволожувач повітря для квартири, зверніть увагу на дані пристрої. Саме ці прилади лідирують у рейтингу, зважаючи на більш сучасність, зручність і економічність. Основою їх конструкції є спеціальна пластина, яка вібрує з ультразвуковою частотою, перетворюючи воду в масу мікроскопічних крапельок. Отримана холодна водяна суспензія розпорошується по кімнаті за допомогою електричного вентилятора. Як правило, у кожної моделі є вбудований гігростат. Ще одна обов’язкова деталь – система очисних фільтрів.

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій ультразвукового зволожувача:

1. Чистий зволожене повітря.
2. Бак з водою.

3. AG – картридж.
4. Сухе повітря.

5. Камера пароутворення.
6. Ультразвукова мембрана.
7. Вентилятор.

Обслуговування. Догляд за апаратом полягає як у подливании води (краще дистильованою, солі щоб не утворювались), так і періодичної заміни фільтрів.

 Як вибрати зволожувач повітря

+ Плюси ультразвукових зволожувачів

 1. Оптимальне поєднання продуктивності і економічності.
 2. Тиха робота, не заважає сну мешканців квартири або роботі співробітників офісу (середній шумовий рівень – 25 децибел).
 3. Наявність системи фільтрів, що очищають повітря, а також гігрометра, можливість автоматичної настройки.
 4. Безпека при роботі – водяний пар, що виходить назовні, не гарячий.
 5. Компактні розміри, ергономічний дизайн.

 Як вибрати зволожувач повітря

– Мінуси ультразвукових зволожувачів

 1. Більш висока (порівняно з іншими типами приладів) ціна.
 2. Необхідність використання очищеної води або спеціальних картриджів, що підвищують витрати на обслуговування. Ще одна стаття витрат – регулярна купівля нових фільтрів.

Ультразвукові агрегати можуть стати в нагоді практично скрізь: як вдома або в офісі, так і в теплиці або оранжереї. Гарні вони в крамницях з антикварними меблями, магазинах з квітами, музичними інструментами, електронікою.

Мийки повітря

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій і принцип роботи. Апарати такого типу схожі на традиційні зволожувачі, відрізняючись від них наявністю системи очищення повітря від забруднень. Для цього використовуються  пластикові диски, щокрутяться, занурені у воду. В результаті з повітряних мас видаляються пил, алергени, погані запахи. Крім того, є подібні моделі з іонізаторами повітря, покликаними забезпечити краще очищення повітря. Ряд пристроїв додатково оснащується ароматизатором.

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій мийки повітря:

1. Брудне повітря.
2. Вентилятор.

3. Іонізація повітря.
4. Чисте повітря.

5. Обертовий барабан.
6. Піддон з водою.

Обслуговування. Для обслуговування мийки потрібно всього лише промивати ємність (раз в тиждень) і пластикові диски (раз у місяць), а також підливати воду, коли її рівень знизиться.

 Як вибрати зволожувач повітря

+ Плюси мийок повітря

 1. Моделі з ароматизаторами дають можливість наповнити приміщення приємним запахом.
 2. Не дуже велике споживання електрики – 120-400 ват.
 3. Низький шумовий рівень.
 4. Простий догляд, відсутність необхідності заміни деталей.
 5. Є моделі з системою очищення, а також з іонізаторами, дають додаткові можливості по поліпшенню мікроклімату.

 Як вибрати зволожувач повітря

– Мінуси мийок повітря

 1. Робота досить повільна, немає швидких режимів. Для насичення вологою повітряних мас потрібна тривала робота пристрою.
 2. Апарати не можуть забезпечити достатнє зволоження створивши ефект тропіків.

Хоча основне призначення цих пристроїв це очищення повітря, їх досить ефективно можна використовувати для зволоження повітряних мас. Використовують мийки в тих же приміщеннях, що і традиційні прилади. У всіх кімнатах квартири, в тому числі в спальнях і дитячих.

Комбіновані прилади (кліматичні комплекси)

Як вибрати зволожувач повітря

Пристрій і принцип роботи. Ці прилади – найбільш «продвинуті». Вони не тільки зволожують, але і якісно очищають повітря за допомогою декількох ступенів фільтрів. Крім того, вони оснащені численними датчиками, що реагують на: сигаретний дим, рівень пилу, сухість та інші параметри. В агрегаті, крім електродвигуна (обертаючого вентилятор) і водяного бачка, неодмінно є: НЕРА-фільтри, вугільні фільтри, вологі фільтри антибактеріального типу.

Читайте:   Як правильно вибрати мікрохвильову піч для дому - поради фахівця

Як вибрати зволожувач повітря

Приклад пристрою кліматичного комплексу:

1. Капсула для ароматичних речовин.
2. Вугільний фільтр.
3. Двигун і вентилятор.

4. Піддон для води.
5. Вихід для чистого повітря.
6. Паркан брудного повітря.

7. HEPA фільтри.
8. Зволожуючий фільтр.

Обслуговування. Обслуговування такого комплексу полягає в регулярному доливанні води в бачок, а також в заміні фільтрів, кожний з яких має свій термін служби.

 Як вибрати зволожувач повітря

+ Плюси кліматичних комплексів

 1. Висока ефективність, можливість, крім зволоженого, отримувати чисте повітря.
 2. Здатність справитися з запахами, пилком, пиловими кліщами, бактеріями і вірусами.
 3. Наявність безлічі датчиків, що показують рівень вологості та забрудненості повітря.
 4. Довговічна і надійна робота.

 Як вибрати зволожувач повітря

– Мінуси кліматичних комплексів

 1. Досить висока ціна.
 2. Істотні витрати на обслуговування – доведеться регулярно міняти кілька типів фільтрів.

Такі системи стануть в нагоді тим, кому необхідно пристрій, здатний довго, надійно і ефективно чистити і зволожувати повітря. При цьому ціна питання і регулярні фінансові витрати для вас не мають значення.

Продуктивність і площа обслуговування

Тепер, щоб зрозуміти, як вибрати зволожувач повітря для будинку, ми розглянемо загальні критерії вибору для всіх цих пристроїв. Продуктивність вказується або в грамах випаровуваної води за годину, або в літрах – за добу.

Останній показник лежить у межах:

 • від 4 до 8 літрів – традиційні прилади;
 • від 7 до 16 літрів – парові прилади;
 • від 7 до 14 літрів – ультразвукові прилади.

Чим більш продуктивний прилад, тим більшу площу він зможе якісно зволожити. Однак слід пам’ятати, що купувати надто продуктивний пристрій немає сенсу. Не варто розраховувати й на те, що встановивши такий прилад в певній точці квартири, ви зможете зволожити повітря у всіх приміщеннях. Цього не станеться, так як повітрообмін між різними кімнатами квартири або будинку дещо ускладнений. Ідеальний варіант це коли ви купуєте прилад для конкретної кімнати, в якій він і буде використовуватися. Тому перш ніж почати вибір зволожувача визначте площу приміщення і при виборі відштовхуйтеся від цього показника.

Спосіб розміщення у просторі

Тут пристрої можна розділити на два типи:

#1. Підлогові зволожувачі, як правило, мають об’ємні габарити. Вони підходять для просторих приміщень. Часто це цілий комплекс, що вирішує відразу кілька завдань.

Як вибрати зволожувач повітря

#2. Настільні прилади компактні, їх можна поставити на стіл або високо на полицю. В останньому випадку підвищується ефективність роботи, так як вологе повітря стає важким і опускається вниз. По дорозі до підлоги хмара водяної суспензії встигає зникнути, відмінно зволожує приміщення.

Як вибрати зволожувач повітря

Про застосовувані фільтри та їх параметри

Всі зволожувачі, мийки повітря і кліматичні комплекси можуть оснащуватися певними фільтрами. Деякі фільтри можуть використовуватися для очищення води, що випаровується, а деякі для очищення повітря. Щоб вам було простіше в них орієнтуватися, розповімо для чого вони застосовуються. Певні моделі зволожувачів взагалі не оснащуються фільтрами.

Фільтри попереднього очищення. Вони здатні видалити з повітря лише великі частинки, не справляючись, приміром, з алергенами і бактеріями.

Електростатичні фільтри. Успішно борються з пилком квітів, димом сигарет, пилом (в тому числі дрібним). Але якщо в повітрі присутні шкідлива органіка або токсини (оксид азоту, наприклад), то вони безсилі. Застосовуються в мийках повітря.

Плазмові фільтри. Принцип роботи такий же, як і у електростатичних фільтрів, але швидкість очищення в 10 разів вища. За короткий час цим способом можна очистити велику кількість повітря, видаливши з нього алергени.

Вугільні фільтри. Можуть непогано впоратися з молекулами, що служать джерелами неприємних запахів. Також і від тютюнового диму рятують, але не дуже швидко. Застосовуються в кліматичних комплексах.

НЕРА-фільтри. Здатні виробити достатньо якісне і тонке очищення повітря, в тому числі видаливши алергени (пилок, бактерії, пилових кліщів). Їх ефективність – 99 відсотків, уловлюваність частинок – від 0,3 мікрона. Такими фільтрами оснащуються кліматичні комплекси, які покликані не тільки зволожувати, але і очищати повітря.

ULPA-фільтри. Ще більш ефективні (дають результат 99,9 відсотків, ловлять частинки від 0,1 мікрона), ніж НЕРА-фільтри. Принцип роботи та області застосування обох систем однаковий.

Противоалергенні фільтри. Ведуть боротьбу з вірусами, спорами пліснявих грибів, бактеріями.

Картридж з керамічним наповнювачем. Застосовується якщо необхідно продезінфікувати воду і встановлюється в зволожувачах повітря для попереднього очищення води.

Фотокаталітичні фільтри. Поєднують ультрафіолетове випромінювання з каталізатором. У результаті виходить зброя, згубна для хімічних токсинів і шкідливих бактерій.

Як визначитися з витратою води і тривалістю роботи

Ємність водяного бачка

Від місткості бака для води, залежить частота обслуговування приладу. Як правило, обсяг бачка залежить від продуктивності пристрою. Щоб використання приладу не завдавало вам зайвих клопотів, необхідно орієнтуватися на наступні показники:

Площа приміщення, м2 Обсяг бачка
10 – 15 → 4 – 5
30 – 40 → 6 – 7
50 – 60 → 7 – 9

Максимальна витрата води

Цей параметр показує яку кількість води за годину або за добу прилад витратить з резервуара. Він безпосередньо залежить від потужності приладу. Середні показники побутових приладів – 12-15 літрів води за добу.

Тривалість роботи

Тривалість роботи показує, за який час, при роботі в самому інтенсивному режимі, прилад вичерпає всю воду з бачка. Щоб визначити час максимальної роботи вашого пристрою, необхідно розділити обсяг бачка (перевівши значення в мілілітри) на витрату рідини (перевівши в мілілітри в годину). Якщо обсяг бачка 5500 мл, а витрата води в годину становить 400 мл, то всю воду воду прилад витратить за 13,75 години. Саме по закінченню цього часу вам доведеться обслужити пристрій, доливши води у бачок.

Визначаємо прийнятний шумовий рівень

Якщо порівняти всі побутові зволожувачі, що випускаються на сьогоднішній день, то можна побачити, що шумова межа у них коливається від 5 до 55 децибел. Залежить цей параметр від конструктивних особливостей електродвигуна і насадженого на його вісь вентилятора, а також від їх потужності.

Читайте:   Ремонт кондиционера: когда лучше его делать

Як бачите, рівень шуму істотно різниться. Втім, в денний час люди зазвичай не настільки чутливі до нього. А от вночі, особливо людям з чуйним сном, це дуже важливо. Тоді можна порадити купувати моделі, у яких дана характеристика не зашкалює за 35 децибел. Дані прилади цілком придатні для використання в нічний час.

До речі, до відома: норма шуму в приміщеннях житлового типу складає 20 децибел; 50 децибел відповідають не дуже гучного розмови; шепіт – 10 децибел.

Способи управління

Механічного типу

Моделі з такими елементами управління обійдуться дешевше, вони простіші по конструкції. Як правило, у них лише пара регуляторів: встановлення режиму роботи і таймер. Ніяких додаткових функції тут немає.

Як вибрати зволожувач повітря

Електронного типу

Зазвичай присутня у приладів з більш високою ціною, оснащених додатковими індикаторами, можливістю автоматичного налаштування та програмування. У них, як правило, присутній дисплей, де можна простежити правильність заданих команд і побачити необхідні дані. Подібні моделі найчастіше оснащуються вбудованими датчиками, які, реагуючи на зміну кімнатної атмосфери, здатні перевести зволожувач в потрібний режим.

Як вибрати зволожувач повітря

Індикатори: які бувають і які з них необхідні

 • Індикатор включення. Це, як правило, лампочка, що сигналізує про те, що прилад підключений до мережі і знаходиться в справному стані.
 • Показник низького рівня води. Якщо вода закінчується, то прилад буде автоматично вимкнено. Тому цей індикатор служить лише попередженням, що необхідно долити рідину. А інакше зволоження не буде здійснюватися.
 • Індикатор рівня вологості. Ця опція присутня при наявності вбудованого гігрометра. Але так як прилад може відстежити цей показник лише поблизу себе, то для великих приміщень результат може мати похибку.
 • Індикатор рівня температури. Тут ми бачимо, яка температура всередині приміщення. Оптимально, коли вологість з температурою підтримуються в певному співвідношенні.
 • Показник режиму. Більше потрібен у складних пристроях (наприклад, кліматичних комплексах). Цей індикатор показує, в якому режимі працює прилад в даний момент.
 • Інформація про заміну або очищення деталей. Зручна опція – можна наочно простежити, який з фільтрів потрібно поміняти або яку деталь потрібно почистити. Зазвичай про це сигналізує спеціальний значок, який з’являється на дисплеї.

Додаткові функції

Ароматизація

Деякі пристрої оснащуються аромокапсулой, яка дозволяє залити ароматичне масло: для створення приємної атмосфери або для знезараження повітря. Все залежить від масла, що заливається всередину: ялицеве або евкаліптове, наприклад, служать для дезінфекції, а лавандове, рожеве або сандалове – для ніжних пахощів. Варто зазначити, що при відсутності такої опції експериментувати, заливаючи масло в основний бачок, не можна, щоб не пошкодити внутрішні частини пристрою.

Іонізація повітря

Багато пристроїв оснащуються іонізаторами, які насичують повітря негативно зарядженими іонами. Присутність іонізатора дозволяє домогтися більш ретельного очищення повітря від пилу, пилових кліщів і пилку рослин.

Озонування

Озон здатний пошкодити оболонку бактерій з вірусами, не давши їм розмножуватися. Така опція дуже корисна під час сезонних епідемій повітря у квартирі знезаражується. Часто вона присутня у мийок повітря.

Ультрафіолет

Використовується для знищення мікроорганізмів присутніх у воді і повітрі. Ультрафіолетове знезараження відбувається виключно всередині пристрою і направлено на очищення повітря і води, що виходять з приладу .

Будь-яка додаткова функція впливає на вартість пристрою в бік її збільшення. Тому, перш ніж приступити до вибору зволожувача, точно визначте які з зазначених функцій вам необхідні.

Виробники і цінові категорії

У магазинах представлені різноманітні зволожувачі повітря – який вибрати, залежить не тільки від розмірів приміщення і його призначення. Не останню роль відіграє і марка пристрою. Щоб вона прослужила довго, справно працюючи, варто звертатися до продукції надійних брендів. Яка може значно відрізнятися за ціною.

З преміум-варіантів можна назвати відомий швейцарський бренд Plaston AG. Марки, які він виробляє: Air-O-Swiss Boneco. Ще можна відзначити прилади під маркою Bork – вони теж відрізняються високою якістю і дуже високою ціною.

Моделі бюджетного типу, але цілком непоганої якості – це марки Polaris, Supra, Scarlett, Vitek. Втім, ці ж виробники випускають моделі і більш дорогі, оснащені великою кількістю функцій.

Також пам’ятаємо, що загальна вартість залежить від типу приладу. Найдешевші – традиційні (або парові) агрегати з механічним управлінням. Ультразвуковий прилад буде коштувати дорожче, кліматична станція – ще дорожче.

Поради з використання й експлуатації зволожувачів

Порада 1.

Прилад слід розташовувати на рівній горизонтальній поверхні. Прослідкуйте, щоб він знаходився від меблів на відстані від 30 см і більше. Від електричних приладів – не менше 1 метра. Навколо повинне залишатися вільне місце.

Як вибрати зволожувач повітря

Порада 2.

При роботі зволожувача краще закрити двері, вікна і кватирки. Так зволоження відбуватиметься оптимально. Майте на увазі – ефект відразу не проявиться. Адже спочатку пересушені стіни, підлога, стеля, меблі вберуть перші порції води.

Як вибрати зволожувач повітря

Порада 3.

Один раз в тиждень (не рідше), необхідно промивати бачок і (при необхідності) інші деталі. При цьому не можна використовувати агресивні хімічні речовини та абразиви.

Як вибрати зволожувач повітря

Порада 4.

Необхідно своєчасно проводити долив води та заміну різних фільтрів пристрою.

Як вибрати зволожувач повітря

Порада 5.

У парових приладів перші 10 сантиметрів пара, що випускаються назовні, можуть сильно обпалити. Тому ставте їх в такому місці, щоб не перекинути випадково і не отримати травму, проходячи повз. А під час роботи не тримайте руки близько.

Як вибрати зволожувач повітря

Відео: Як вибрати зволожувач повітря


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*