Головна / Сад та Город / Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Відмінною рослиною для кухні буде гострий перець. Тут він завжди під рукою для того, щоб додати страві пікантний смак. Але щоб виростити плоди цієї рослини в домашніх умовах і вберегти кущ від хвороби, потрібно дотримуватися певних правил. Про них і поговоримо в цій статті.

Необхідні умови для вирощування

Щоб виростити в домашніх умовах будь-які сорти гострого перцю (наприклад, Товстун і т. д.) і вберегти їх від хвороби, необхідно знати, що це рослина короткого світлового дня. Тому горщик з кущем повинен розташовуватися на підвіконні вікна, що виходить на південну сторону. Також відмінним місцем для розміщення буде сонячний балкон. Поруч можна розміщувати будь-які кімнатні рослини.
Як виростити гострий перець в домашніх умовах
Для того щоб перець не вражали хвороби, горщик з ним слід протягом дня повертати. Це дозволить домогтися рівномірного росту листя з обох сторін, а також позитивним чином позначиться на плодоносінні.

У похмурі дні рослина потребує додаткового підсвічування люмінесцентними лампами. Зазвичай підсвічування потрібно в зимовий період. Тривалість освітлення, щоб хвороби не розвивалися на перці, а також відбувалося плодоношення, повинна становити не менше 12-14 годин.

Крім освітлення гострий червоний перець має наступні вимоги до умов вирощування:
грунт – родючий, м’який і пухкий. Для додання землі легкості необхідно використовувати солому. Вона вистилається в ємностях, призначених для розсади;
відсутність протягів;

температура повітря – не нижче +22 градусів і не вище +32 градусів. Зниження цього показника може призводити до хвороби або навіть загибелі рослини.

Такі ж умови повинні виконуватися, якщо вирощування у відкритому грунті.
Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Читайте:   Як відрізнити кормову кукурудзу від харчової

Вирощуємо розсаду

Гострий перець у домашніх умовах можна виростити з насіння. Так само, як і при посадці культури у відкритому грунті, тут допускається вирощування перцю і з куплених саджанців.

Насіння гострого перцю можна придбати в магазині. Тут існує великий вибір різноманітних сортів. Посадка може здійснюватися насінням, яке було заготовлене самостійно. З ним доведеться повозитися, щоб такий посадковий матеріал був захищений від хвороби і зміг при висадці дати хорошу схожість. Пам’ятайте, що садити потрібно тільки здорове і знезаражене насіння. Тому для розсади краще вибирати покупний посадковий матеріал.

Для підвищення схожості насіння, з ними слід провести такі маніпуляції:
перш ніж садити насіння, його за 4-5 днів до передбачуваної процедури замочують у мокрій марлі. Насіння повинно лежати поруч, а не бути наваленим одне з друге;

 • марлю з насіння кладуть у неглибоку миску, заповнену водою;
 • можна провести знезараження садивного матеріалу з допомогою марганцівки. Це вбереже від хвороби;
 • далі насіння відправляють в тепле місце. Наприклад, поруч з ємністю може перебувати батарея.

Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Садити таке насіння для отримання розсади можна після прокльовування. Такий спосіб використовується і в тому разі, якщо потрібно виростити кущі у відкритому ґрунті.

Також можна садити і сухе насіння. Але в цьому випадку гострий червоний перець дасть сходи набагато пізніше (приблизно на 3-4 тижні). При цьому швидкість проростання буде визначатися сортом.

Щоб виростити хорошу розсаду, необхідно підібрати правильний субстрат. Якщо вирощування культури відбувається у відкритому грунті, садити насіння потрібно одночасно з внесенням добрив у грядки.

Для вирощування розсади в домашніх умовах потрібно змішати перегній, листову землю і пісок

 • (співвідношення 2:1:1). Після цього проводяться наступні приготування:
 • у посадковий контейнер кладеться дренажний шар (товщина до 4 см);
 • зверху нього слід насипати приготовану грунтову суміш;
 • формуються борозни для розміщення насіння. Їх слід розташовувати поруч одна з одною, відступивши невеликий проміжок.
Читайте:   Весняна підгодівля полуниці: що вона дає і як її проводити?

Тепер можна садити приготоване заздалегідь насіння.
Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Посів гострого перцю

Коли всі приготування виконані, можна садити посадковий матеріал. Посадка здійснюється наступним чином:

 • насіння кладуть у приготовлену в ґрунті грядку. Потрібно витримувати відстань в 2,5 см. Садити можна і частіше. Якщо посівний матеріал розташовувати поруч один з одним, то
 • після прокльовування розсади проводиться проріджування;
 • потім їх притискають до зволоженого грунту;
 • зверху насипається земля і грядки трохи трамбуються.

Така посадка гострого перцю підходить як для вирощування в домашніх умовах, так і у відкритому грунті. Однак в умовах будинку ємність з розсадою потрібно герметично закрити пластиковою кришкою для створення ефекту парника. Тому поряд із ємністю бажано знаходження ще й джерела тепла.

Швидкість проростання залежить від того, наскільки правильний догляд за розсадою. Гострий червоний перець в домашніх умовах має догляд, який відрізняється від вирощування рослини у відкритому грунті.

Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Догляд за розсадою передбачає наступні дії:

 • полив здійснюється на 6 день. Поливати потрібно не поруч зі сходами, а безпосередньо на грядки;
 • при появі перших сходів ємність виноситься на добре освітлене місце. Гострий перець на цьому етапі повинен освітлюватися мінімум 18 годин. Тому поряд з контейнером ставиться фітолампа.

Пересадка в окремі горщики проводиться при формуванні рослинами кількох справжніх листочків. У цей період потрібно стежити за тим, щоб розсаду не вразили хвороби. Якщо захворювання не розвинулися, то боротьба з ними буде малоефективною і доведеться вирощувати розсаду заново.

Правильна обрізка і формування куща

Догляд за гострим перцем в умовах будинку включає формування куща і проведення обрізки. Дані маніпуляції слід виконувати ранньою весною. Це боротьба з ослабленими, старими і сухими пагонами. Крім цього, таким чином червоний перець отримає більш охайний зовнішній вигляд, а його зростаючі пагони не будуть заважати розміщувати поруч з ним інші квіти.

Читайте:   Як побудувати зимову теплицю з опаленням - покрокова інструкція

Які добрива вибрати

Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Для гарного плодоносіння в умовах квартири гострий червоний перець слід підгодовувати. Якщо рослині не вистачає поживних речовин, її вражають хвороби. Не завжди боротьба з ними приносить бажаний результат. Тому, щоб уникнути появи захворювань і паразитів, догляд за перцем обов’язково повинен включати підживлення.

Один раз в місяць кущі потрібно поливати розчином спеціальних комплексних добрив, які містять фосфор, азот і калій. Мінеральні добрива можна замінити зольними або перегнійними настоянками. Листя періодично слід обприскувати розчином янтарної кислоти.

Своєчасний полив

Догляд за гострим перцем передбачає помірний полив. Для поливу використовується тепла відстояна вода. Якщо залити кущ, то він почне хворіти. Часто боротьба з недугою в такому разі виявляється неефективною.

Особливості збору врожаю

Як виростити гострий перець в домашніх умовах

Збираючи гострий перець потрібно дотримуватися заходів обережності, так як дотик незахищеної шкіри до плоду може викликати роздратування. Тому збирання врожаю здійснюється тільки в захисних рукавичках. Потрібно уникати контакту рукавичок з очима і ротом. При подрібненні плодів потрібно обов’язково надіти респіраторну маску.

Розмістити горщики з цією культурою потрібно в недосяжності для маленьких дітей.
Як бачимо, виростити у себе вдома гострий червоний перець не так вже складно. Але з його плодами слід бути дуже акуратними.

Відео «Вирощування гострого перцю в домашніх умовах»

З цього відео ви дізнаєтеся про те, як вирощувати гострий перець в домашніх умовах.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*