Головна / Меблі для дому / Як зробити двері для шафи-купе своїми руками: покрокова інструкція з кресленнями та фото

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками: покрокова інструкція з кресленнями та фото

Для складання дверей купе своїми руками досить ознайомитися з наведеною нижче інструкцією. Вона дозволить вивчити основні моменти цього процесу. Якщо всі елементи і фурнітура для конструкції вже підготовлені, можна приступати до складання каркасів із спеціального профілю.

Як зробити нарізку металевого профілю?

Перед виконанням складання дверей інструкція передбачає підготовку профілів, що мають задані розміри. Нарізка проводиться торцювальною пилою. Зробивши відповідні розрахунки, необхідно приступити до вирізання готових деталей з профілів.

Кожен виробник розсувних меблевих систем використовує свої параметри, про які можна поцікавитися заздалегідь. Вони обчислюються автоматично на основі вихідних даних, тобто довжини і висоти отвору. Багатьом подобається робити всі розрахунки профілів вручну.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Для якісної нарізки матеріалу зазвичай застосовується торцювальна пилка. На неї попередньо встановлюється розпилювальний диск. Інструмент перед роботою по металу необхідно як слід заточити. Не рекомендується використовувати тупий диск для різання. Його краще замінити ножівкою по металу.

Нарізаний матеріал для виготовлення дверей купе повинен являти собою:

 • рівні за розмірами вертикальні профілі;
 • однакові за величиною нижні і верхні горизонтальні профілі.

Якщо розсувна конструкція є вертикально-горизонтальною, то у неї є свої особливості. У системі не передбачаються діагональні сполучні профілі, а всі інші володіють тим же розміром, що і горизонтальні.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Як зробити отвори в профілі?

Перед складанням дверей на шафа-купе слід просвердлити отвори в профілі-ручки, розташованої по вертикалі. Виконувати цей вид робіт необхідно після нарізки профілю. Тут необхідно дотримувати особливу уважність, щоб не пропустити важливі нюанси цього етапу.

Спочатку необхідно підготувати зовнішню торцеву сторону вертикального профілю. Підготовлених після цього отворів повинно бути 3:

 • вгорі — 1;
 • внизу — 2.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Для кожної розсувної системи передбачається найбільш підходящий відступ. Свердлити наскрізні отвори слід у визначеному порядку через 2 стінки профілю. Отвір зовні повинен мати діаметр 10 мм. Креслення передбачають наявність внутрішнього отвору діаметром 5,5 мм. Під розмір останнього повинні підходити регулювальні гвинти з кріпильними саморізами, вільно проходять через отвір з зовнішньої сторони профілю.

Читайте:   Правила вибору меблів для малогабаритної квартири

З видимої сторони дверей шафи-купе не повинно бути саморізів, оскільки вони знаходяться під вертикальним профілем. Спочатку необхідно зробити отвори меншого діаметру, а потім більшого. Стукати по профілю під час установки розсувних дверей шафи-купе категорично не слід. Якщо ж елемент і не погнеться, то його покриття в будь-якому випадку виявиться пошкодженим.

Як монтувати горизонтальні профілі?

Установка горизонтальних профілів здійснюється в першу чергу. В процесі виконання монтажу можна зіткнутися з поширеною проблемою, пов’язаною з тугим входженням наповнення в паз профілю. Тут потрібно киянка, тобто гумовий молоток.

Якщо комплект з дзеркальним або скляним наповненням, для його монтажу можна скористатися спеціальним ущільнювачем на основі силікону. Перед установкою дверей цей матеріал коротшає. Його довжина повинна бути на 5 мм менше, ніж ширина самого дзеркала або скла з обох сторін.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Оскільки наповнення зазвичай туго входить у паз профілю при монтажі, то краще скористатися киянкою і дерев’яним брусом. При відсутності останнього підійде залишок ДСП. З одного боку полотно повинне упиратися в надійний і рівний паз. На іншу сторону прикладається профіль. Зверху на нього фіксується брусок з дерева. І ньому потрібно стукати киянкою, щоб набити профіль на наповнення монтованого двері купе.

Щоб профіль не погнувся, необхідно стежити за силою ударів. Аби пристрелити його, слід виконувати акцентовані удари. В якості тренування можна використовувати обрізок профілю, а також наповнення ДСП. Це дозволить відчути силу ударів, яка є оптимальною для якісного набивання.

Профілі встановлюються тільки на рівну і чисту основу. Особливо це потрібно врахувати при монтажі дзеркального або скляного наповнення. Крихкість цього матеріалу може привести до його поломки при необережному поводженні.

При сповзанні профілю з дзеркала в процесі набивання, процедуру слід почати заново. Якщо продовжувати пристрій ущільнювача, то крихкий матеріал можна розбити. Наповнювач для дверей шафи-купе не має вільно розташовуватися усередині горизонтальних і вертикальних профілів розсувної системи.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Монтаж вертикальних профілів

Установка дверей шафи-купе передбачає наступні дії:

 • Зміцнити ролики від самого кута дверного полотна або 1/6 ширини.
 • Центрувати роликові платформи, стежачи за тим, щоб відстань була однаковою.
 • Намітити місця під кріплення, виставивши пластину.
 • Просвердлити отвори в намічених місцях свердлом, який має діаметр менший, ніж у саморіза на 1 мм.
 • Виставити пластини, вкрутити саморіз, довжина яких залежить від ваги дверного полотна, але не менше 70 мм.
 • Закрутити саморізи перпендикулярно, інакше виникне зайва напруга.
 • Вставити в пластини опори під ролики, зафіксувавши їх кришкою збоку.
 • Накрутити ролики на штирі, що мають різьбу.
 • Визначити висоту розташування нижньої грані рейки.
 • Скористатися сухим дерев’яним бруском з розміром 50×70 мм і довжиною, рівній подвоєній ширині дверного полотна з надбавкою 5 см.
 • Установка направляючих вздовж брусків шляхом фіксації трьома і більше саморізами завдовжки 8 см.
 • Відміряти висоту кріплення брусків, накатів направляючих з ними на дверне полотно з роликами.
 • Просвердлити 4 отвори на брусі збоку, щоб закріпить його до стіни.
Читайте:   Механизмы угловых диванов: виды, принцип работы

Потрібно підготувати заздалегідь невеликі дерев’яні клини, щоб полотно не гуляло при монтажі.

Принцип дії і монтажу стопора

Перед установкою стопора для дверей шафи-купе потрібно вивчити принцип дії цього елемента. Для правильної фіксації стопором розсувних дверей слід зафіксувати її в потрібному положенні. Деталь зазвичай знаходиться в нижньоспрямовуючій рейці.

Пружні вигнуті пластини повинні впиратися у верхню частину колії рейки. Вони утворюють зазор посередині стопорів. Ролик дверей повинен рухатися по нижній рейці. При наїзді на пластину стопор провалюється в спеціальний зазор. В результаті відбувається його блокування, а двері фіксуються в необхідному місці при закриванні.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Розсувні двері купе відкриваються шляхом прикладання невеликого додаткового зусилля в необхідному напрямку. Ролик при цьому виїжджає з зазору між пластинами стопора, що змушує двері кататися по нижній рейці. Іншою функцією стопора є фіксація дверей у потрібному місці.

Багато власників дводверних шаф-купе вважають, що цей предмет меблів відмінно функціонує без спеціального фіксатора стулок. Установка стопора необхідна для конструкцій, які мають 3 дверей і більше. Без цього пристосування неможливе регулювання рівності декількох дверей при їх закриванні. Схема складання таких розсувних конструкцій вимагає обов’язкового фіксуючого пристрою пристосування. На кожну стулку буде потрібно встановити 1 стопор.

Як зробити двері для шафи-купе своїми руками

Установка фурнітури для розсувних дверей

Перед тим як навішувати двері для шафи-купе своїми руками, можна подбати про встановлення ручок і замків. Краще всього купувати спеціальні врізні вироби. При покупці готового комплекту усі отвори передбачаються в ньому виробником. Якщо використане звичайне полотно, потрібно обвести контур олівцем і видалити всі надлишки за допомогою стамески.

Місця кріплення фурнітури слід відзначати після перевірки сумісності ручки або замку з отвором. Оскільки розсувні двері повинні висіти, а не човгати по підлоговому покриттю, до зробленої позначки потрібно додати 7-10 мм. Якщо на стяжці немає настилу, то мінімального зазору 7 мм буде недостатньо, оскільки згодом необхідно буде покрити підлогу лінолеумом, ламінатом або ковроліном. Перед тим як навісити двері шафи-купе, важливо врахувати товщину цих матеріалів.

Читайте:   Як вибрати дерев'яне двоспальне ліжко в спальню

Вибирати кріпильний елемент слід в залежності від того, з чого зроблена стіна. Положення спеціального бруска, який дозволяє спростити монтаж дверей, розмічається за допомогою олівця. Зміцнювати елемент можна наскрізь, якщо дозволяє товщина стіни. Для цього використовуються саморізи довжиною 120 мм і більше, підходять також і анкерні болти. Якщо у будинках бетонні стіни, то використовуються дюбелі.

Попередньо під кріплення робляться відмітки на стіні. Монтаж здійснюється тонким і довгим свердлом, мають діаметр менше зробленого отвору. Для кріплення можна скористатися тонким цвяхом, який вставляється в отвір перед нанесенням мітки на стіні. Під пробки дюбелів слід просвердлити отвори і вставити їх.

По краях направляючої необхідно закріпити обмежувачі. Розташування цих деталей знаходиться після їхнього розміщення з боків направляючої. Це забезпечує повне перекриття отвору полотном. Фіксація здійснюється притискними гвинтами.

Забезпечувати рівність при установці полотна повинна не тільки верхня направляюча. Для цього потрібно здійснити установку ролика, який заходить у паз, передбачений в нижній частині полотна. Після виконання цих дій стулки дверей не будуть відхилятися у вертикальному напрямку. Для зміцнення ролика застосовуються короткі саморізи довжиною 15-20 мм. Збірка шафи купе триває після установки всіх елементів розсувних дверей.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*