Головна / Будівлі на ділянці / Як зробити ганок з металу своїми руками

Як зробити ганок з металу своїми руками

Метал не дарма служить символом міцності і довговічності. Там, де деревина згниє, а бетон розсиплеться, металева конструкція стоятиме непорушною. Крім фізичних достоїнств у металу є чимало вагомих естетичних переваг.

Всілякі грати, огорожі, ковані меблі, сходи і козирки з цього матеріалу виглядають ажурно, вишукано і багато. Не є винятком і ганок приватного будинку, який своїми силами можна зробити із сталевого профілю.

Особливості, важливі нюанси його збірки і оптимальні варіанти конструкцій ми розглянемо в нашій статті.

Як зробити ганок з металу своїми руками

З чого почати?

Перш, ніж зробити ганок з металу для приватного будинку, потрібно визначити його оптимальні розміри: кут нахилу сходів, довжину її ступенів та їх висоту. Крім цього, перед складанням креслення слід вибрати ширину маршу, розміри майданчика і висоту поручнів огорожі.

Розглянемо основні параметри вхідного ґанку:

  • Кут нахилу сходів повинен знаходитися в діапазоні від 23 до 45 градусів.
  • Оптимальна довжина сходинки – 30-36 см, а її висота 12-18 см. (За вимогами ергономіки сума висоти і довжини сходинки повинна бути рівною 45 см).
  • Мінімальна кількість ступенів в одному марші сходів – 2.
  • Ширина сходів від 80 до 110 см.
  • Висота перил огорожі від 90 до 100 см, а відстань між ними від 10 до 15 см.
  • Глибина і ширина майданчики повинні бути більше ширини вхідних дверей, помноженої на 1,5.
  • Позначка підлоги майданчика встановлюється нижче позначки дверного порогу на 2-3 см.

Для наочності і спрощення розрахунку сходи радимо вам вичертити схему ганку на папері.

Як зробити ганок з металу своїми руками

Не турбуйтеся, якщо при складанні власної схеми «вперті» сходинки не захочуть відразу «вписатися» в потрібний вам ухил сходів. Міняючи їх довжину і висоту в межах декількох сантиметрів, ви за кілька спроб підберете потрібний розмір.

Читайте:   Інструкція по створенню штучного ставка з готової ємності

Схема готова, можна вибирати профіль

Для того, щоб зробити металевий ганок необхідно купити відповідний за розміром профіль. Для косоурів (боковин сходи, на яких стоять її щаблі) підійде швелер №8 (висота стінки 8 см, полиці – 4 см). Він досить жорсткий, міцний і до нього легко приварюються сходинки і стійки поручнів.

Для виготовлення рами майданчика можна взяти сталевий куточок з полицею 5 см. Сходинки можна повністю зробити з такого ж куточка або ж купити листову сталь товщиною 3-4 мм і порізати її на трикутні «косинки». Після цього до них потрібно приварити поперечний куточок, на якому буде лежати сталевий рифлений лист, кам’яна плита дерев’яна дошка.

Крім швелера для косоурів сходів і опорних стійок ганку можна використовувати профільну трубу розміром 40х60 або 60х60 мм.

Для точного складання рами ганку і сходів слід скористатися саморобним шаблоном (плита OSB з нанесеним на нього контуром конструкції) і струбцинами. З їх допомогою ви зможете надійно затиснути всі деталі і зафіксувати їх електрозварюванням. Якщо її у вас немає, то доведеться скористатися різьбовими з’єднаннями (гайка-болт), хоча ця робота буде більш складною і довгою.

Перш, ніж зварити ганок з металу своїми руками, потрібно підготувати для нього опорні стійки з круглої або профільної труби. Швелер та потужний куточок (полку 8-10 см) для цієї роботи також підійдуть. Довжину стійок потрібно розрахувати так, щоб її вистачило на закладення у фундамент 15-20 см, а підлога майданчика був нижче дверного порогу на 2-3 см.

Ми розглянули найпростіший варіант прямокутного металевого ганку для приватного будинку і дачі. Рама майданчики тут спирається на чотири стійки.

Т-подібна опорна стійка виглядає привабливо, але в порівнянні з традиційним варіантом вимагає використання більш міцного швелера (10 см) або профільної труби (80х80 мм). V-подібні стійки допоможуть вам створити металевий ганок оригінальної форми.

Читайте:   Басейни — різновиди та особливості

Крім опор, можна поекспериментувати і з формою майданчика, зробивши її НЕ чотирьох, а шестикутною або овальною. В останньому випадку потрібно використовувати металеву смугу товщиною 3 або 4 мм. Акуратно зігнувши її за власним шаблоном або віддавши в цех металообробки, ви отримаєте міцну опорну стінку, до якої можна кріпити несучий профіль і підлогу майданчика.

Для підлоги і сходинок металевого ганку можна використовувати не тільки рифлений, але й просічний лист. Він не сковзький в сиру погоду і менше іржавіє, оскільки вода на сітчастій поверхні не затримується.

Крім сталевого листа можна використовувати антисептировану деревину (бажано твердих порід і товщиною не менше 3 см) або кам’яну плиту. Можна й самому відлити сходинки з кольорового бетону, проармувати їх дротом діаметром 4-5 мм.

Поручні перил найкраще зробити дерев’яними. Цей матеріал не тільки приємний для рук, але і відмінно поєднується з металом.

Навіс над ганком краще зробити з металу, закріпивши на ньому лист полікарбонату або металочерепиці.

Якщо вам захочеться прикрасити свою конструкцію, то використовуйте для цього готові елементи «холодної ковки». Вони додадуть виробу закінчений і естетичний вигляд. Використовуючи сталевий декор, не перестарайтеся. Намагайтеся, щоб ваш ганок виглядав лаконічно і не випадав з загальної стилістики фасаду будівлі.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*