Головна / Двері / Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Всякий будинок, під’їзд або квартира починається зі входу. Зручності в приміщенні і рівень його затишку залежать від конструкції та екстер’єру рухомих перегородок, що розділяють внутрішній простір. У сучасні дні виробники наповнили ринок всілякими видами дверей, що класифікуються за різними ознаками. Для того щоб було простіше зробити правильний вибір, необхідно докладно ознайомитися з кожним з них.

Класифікація дверей по розташуванню

У наші дні існує два основних види дверей, такі як вхідні та міжкімнатні. Залежно від кожного з них дані вироби будуть відрізнятися. Призначення вхідних версій полягає в захисті від холоду і проникнення сторонніх осіб, обирати їх слід з особливою ретельністю. Зазвичай такі моделі виготовляються з металу, що відрізняється міцністю і стійкістю до займання.

Їх основні переваги полягають в наступному:

1. Неможливість зняття з петель з метою несанкціонованого проникнення в приміщення.
2. Стійкість при взаємодії з металорізальними інструментами, наприклад болгаркою.
3. Наявність сучасних замків, що характеризуються надійністю, що практично виключає можливість зломів.
4. Здатність тривалий час затримувати поширення диму і вогню в разі загоряння.
Вхідні двері, виконані з металу, відрізняються між собою конструкцією каркаса, що впливає на їх властивості. Він може бути виготовлений з монолітної квадратної труби, П-образного профілю або куточка. Перший варіант вважається найміцнішим з трьох, це обумовлено якісними характеристиками його матеріалу.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Рівень звуко – і теплоізоляції вхідних моделей залежить від виду наповнювача їх полотна або дверної коробки. З цією метою зазвичай використовуються різні ущільнювачі, ними можуть бути пінопласт, пінополіуретан або мінеральна вата. Для повного виключення злому подібних виробів вони оснащуються спеціальними штирями.

Міжкімнатні варіанти дверей є такими ж затребуваними, як і їх вхідні аналоги. При виборі приділяється не менше уваги кожній деталі, так як вони частина інтер’єру всього приміщення. Ці вироби бувають масивними і полумасивними, у першому випадку для їх виготовлення використовується натуральне цільне дерево, у другому — МДФ і матеріал для заповнення внутрішньої порожнини, наприклад гофрокартон або дерев’яні бруски.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

По виду внутрішнього полотна міжкімнатні двері діляться на глухі і засклені, остання версія зазвичай призначена для балконів, кухонь. Скла можуть мати різні кольори, візерунок, а також бути матовими або прозорими.

Варіанти за способом відкривання

Класифікація за способом відкривання є однією з найістотніших. В цьому плані з традиційними дверними коробками, оснащеними навісними петлями, стали конкурувати більш нові моделі з іншою конструкцією, яким вдалося швидко знайти визнання у споживачів. До них відносяться двері, що мають можливість розсуватися і складатися.

Читайте:   Виды откатных ворот и принцип их работы

Класичні конструкції, здатні розчинятися, незважаючи на появу нових моделей, все-таки вважаються найбільш затребуваними. Це викликано їх високими експлуатаційними якостями: простотою в обігу, відмінною звукоізоляцією і хорошу герметичністю. Недолік цього класу полягає в потребі певної кількості простору в процесі відкривання, що нерідко створює незручності в невеликих приміщеннях.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Поворотно-зсувний варіант функціонує на роторному механізмі і є різновидом орних дверей. Але простору, для того, щоб відкриватися, вони вимагають менше. Це обумовлено особливістю їх будови і принципом роботи: за рахунок того, що при відкриванні стулка зсувається убік, обидві частини полотна будуть розташовуватися в різних кімнатах.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Стаєнний тип також являє собою варіант орних дверей. Їх полотно складається з двох незалежних один від одного частин, кожна з яких оснащена петлями і замком.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Маятниковий тип дверей, що відрізняється від орного здатністю відчинятися і зачинятися в дві сторони. В цьому випадку передбачається велика кількість вільного простору, дана версія підходить для просторих приміщень.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Розсувні види, подібні з купе, найбільш затребувані у власників квартир з невеликою площею, це пов’язано з їх здатністю значно економити простір. Відсуваючи в бік при відкритті, цей варіант майже не займає місця, особливою економічністю в цьому плані відрізняються касетні типи, які засуваються в стіни. Розсувні двері можуть мати одне або кілька полотен, рухатися по одному або двох напрямних, їх нерідко використовують в якості перегородки в процесі зонування.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Конструкція складних дверей складається з секцій, що рухаються по лінії, розташованій в дверному отворі, і носить назву гармошка. Для її виготовлення може використовуватися МДФ, пластик та інші матеріали з невеликою вагою для зниження навантаження на систему пересування. Нерідко в такому варіанті присутні скляні вставки.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Типи виробів за методом трансформації

Сучасні моделі крім відкривання мають здатність ще й трансформуватися. У зв’язку з цим вони поділяються на такі види:

1. Відкатні. Такі двері засновані на русі полотна по направляючій і виконуються в трьох варіантах: вироби-перегородки, приставні версії і висувні. У конструкцію перших входить певна кількість полотен, що заходять один за одного. Другі відрізняються розташуванням напрямної, яка знаходиться на стіні, а не, як зазвичай, в дверному отворі. Третій вид оснащений спеціальною касетою, вмонтованою в стіну або замаскованою під неї.
2. Шарнірно-складні. Двері-гармошка є основним представником, вони можуть бути виконані з будь-якого матеріалу, бути заскленими або суцільними.
3. Підйомно-шторні. Подібний варіант має схожість з ролетами і найчастіше знаходить застосування в приміщеннях з малою відвідуваністю.

Види конструкцій з урахуванням внутрішнього наповнення

Багато людей навіть не можуть собі уявити, скільки існує варіантів дверей, в основному їх пізнання обмежуються вхідними та міжкімнатними видами. Розрізняють безліч параметрів, завдяки яким моделі відрізняються між собою, одним з таких є їх внутрішня начинка. Вироби, виготовлені з цілісного масиву деревини, називаються дерев’яними, крім них, можна виділити ряд інших різновидів:

Читайте:   Оригінальні ідеї для вхідних дверей

1. Мазонитові. У цих дверей полотно виконано у вигляді каркаса з дерева, набитого жатим типом картону з численними осередками, що нагадують бджолині стільники. Структура розташовується між двома плитами МДФ.
2. Щитові. Такий вид має схожість з мазонітовим, тільки замість картону в ньому застосовується утеплювач з маленькою вагою або конструкція не заповнюється.
3. Реєчно-складальні. По-іншому цей пристрій називається царговим, являє собою раму, наповнену дощечками, які можуть бути як рівними, так і опуклими. Дані пластинки чергуються зі вставками зі скла.
4. Фільончасті. Цей варіант полотен складається з міцного обрамлення, виконаного з дерева, в якому розташовані деревні вставки, що пройшли обробку фрезером. Такі моделі можуть бути представлені в різних варіантах, де комбінується скло і різне число дощечок.
5. Скляні. Подібні дверні полотна використовуються як самостійні, так і обрамлені матеріалом з пластику, дерева або металу.

Кожен з перерахованих варіантів користується попитом і рекомендований до тієї чи іншої сфери застосування. Так, в шикарному особняку щитові конструкції стануть виглядати абсолютно безглуздо. Зате для невеликої будови вони ідеально підійдуть.

Різновиди покриттів полотен

Лицьові сторони дверних блоків обробляються не тільки з метою додання їм витонченого зовнішнього вигляду. Таке рішення відмінно захищає поверхню від проникнення вологи, забруднень і розвитку шкідливих мікроорганізмів. Здебільшого застосовуються такі типи покриття дверей:

1. Лакування. Даний метод полягає в нанесенні на моделі з дерева лаків високої якості або їх обробки натуральним шпоном.
2. Облицювання за допомогою екошпону здійснюється з метою підвищення у поверхні дверей стійкості до механічних пошкоджень і зносостійкості. Цей синтетичний матеріал замінює натуральний шпон і відмінно імітує текстуру дерева, незважаючи на штучне походження, є екологічно безпечним.
3. Файн-лайн (шпон) являє собою один з декількох замінників натурального матеріалу. Для його виготовлення використовуються недорогі породи деревини, тому він не відрізняється високою міцністю.
4. Ламінування, при якому поверхню дверей покривають плівками з полімерних матеріалів, що мають малюнок або імітують дерев’яну фактуру. Дане рішення застосовується до дешевих моделей, виготовлених з МДФ.
5. Фарбування емалями, що відрізняються безпекою з екологічної точки зору. Цей спосіб оптимальний для виробів, виконаних з ДСП, ДВП або МДФ. Що стосується дерев’яних моделей, то наносити фарбу варто тільки на матеріали низьких сортів, так як дорогим породам деревини можна заподіяти шкоду.

Поділ дверей за матеріалом виготовлення

Матеріал, що використовується для виробництва дверних блоків, більше інших ознак впливає на область їх застосування. По тому, з чого виконаний виріб, можна легко визначити, в якому місці він буде встановлений.

Читайте:   Чим і як пофарбувати чавунну батарею опалення в домашніх умовах

Кожен споживач прагне придбати практичні двері з привабливим зовнішнім виглядом. Тому виробники пропонують ряд варіантів виробів, що відрізняються між собою матеріалами.

Дерев’яні

Дерево є найбільш популярним для виготовлення подібних моделей, незважаючи на появу останнім часом всілякої альтернативи. Двері з такого матеріалу мають численні переваги, в першу чергу варто відзначити їх екологічність. Деревина не виділяє шкідливих речовин і завжди викликає асоціації тепла і затишку, що зовсім не притаманне штучним аналогам. Крім переваг, пов’язаних з естетикою, матеріал має здатність створювати хороший захист від холоду і сторонніх звуків.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Завдяки тому, що деревина має безліч різних порід, завжди надається можливість вибору. Моделі з невисокою вартістю виготовляються з легкого і нетвердого матеріалу, який зовсім нестійкий до механічних пошкоджень. Зразки з масиву таких порід, як ясен, дуб або бук набагато важчі і надійніші, але їх вартість набагато перевищує перший варіант.

Оскільки дерево відноситься до натуральних матеріалів, воно має здатність легко вбирати вологу, що призводить до набухання і деформації. При занадто сухому повітрі воно висихає, в результаті чого утворюються тріщини.

У зв’язку з цим не рекомендується установка дверей з деревини в приміщеннях з підвищеною вологістю і поруч з опалювальними приладами. У профілактичних цілях слід обробити матеріал спеціальними просоченнями.

Алюмінієві

Основною перевагою дверей з цього матеріалу є міцність і тривалий термін експлуатації. Подібні моделі протягом довгих років, незважаючи на регулярне використання і суттєві навантаження, здатні зберігати свій первинний зовнішній вигляд і функціональні якості.

Алюмінієві варіанти відрізняються підвищеною стійкістю до корозійних процесів і мають меншу вагу щодо сталевих виробів. Це надає можливість продовження їх терміну служби. Алюміній належить до вогнестійким матеріалів і володіє високими тепло – і звукоізоляційними якостями, що дозволяє гідно конкурувати на ринку з іншими матеріалами. Завдяки їх міцності допускається використання в якості вхідних конструкцій.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Недоліки алюмінієвих дверей полягають у високій трудомісткості в процесі їх виробництва, що відбивається на вартості.

Сталеві

Двері, виконані зі сталі, вважаються найнадійнішими, а сучасні виробники випускають вироби, що володіють рядом переваг щодо інших варіантів. Крім стійкості до можливих зломів, такі моделі виділяються відмінними звуко – і теплоізоляційними показниками.

Які види дверей існують, як зробити правильний вибір

Без втрати своїх естетичних і функціональних якостей вони можуть прослужити тривалий період часу. Ринок пропонує широкий вибір моделей з різними розмірами, всіляке оздоблення яких має на увазі поєднання з будь-яким інтер’єром. Крім перерахованих переваг, сталеві двері стійкі до займання і утворення шкідливих мікроорганізмів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*