Головна / Сад та Город / Картопля під соломою. Посадка, вирощування, умови

Картопля під соломою. Посадка, вирощування, умови

Картопля під соломою. Посадка, вирощування

 

Є речі, які навіть у наш час високих технологій робляться по-старому. Наприклад, багато дачників вирощують картоплю під землею, і вважають що це найефективніший спосіб і чи не єдиний. Насправді, є і інші цікаві способи, правда, не всі вони доступні і зручні в умовах присадибної ділянки чи дачі. Тому розглянемо найлегший, а саме картопля під соломою.

Познайомимося з основними перевагами і недоліками, можливими проблемами, з якими може зіткнутися початківець огородник і вивчимо варіанти їх вирішення. Так само можна ознайомитись з відео-уроком, в якому наочно показано особливості посадки картоплі під солому.

Картопля під соломою: переваги

До плюсів вирощування картоплі під соломою можна віднести:

  • Не потрібно проводити осіннє і весняне перекопування, та інші роботи лопатою на всіх стадіях вирощування.
  • Ділянка “саме себе піддобряє”. Підгодівлею виступають: трава, перегнившее сіно і продукти мікроорганізмів.
  • Такі трудомісткі процеси як підгортання і розпушування замінюються підсипанням додаткового шару сіна.
  • Так як сіно і солома майже не пропускають сонячне випромінювання, то створюється закритий простір, в якому волога конденсується під соломою, що виключає необхідність частих поливів.
  • Захворювання надземної частини кущів, а також активність шкідників, особливо слимаків та колорадського жука зменшуються майже втричі.
  • Покриття із соломи перешкоджає росту бур’янів, отже, не потрібно витрачати час на регулярні прополки.
  • Збір врожаю проводиться просто руками без додаткового інвентарю і особливих зусиль.
  • Після збору врожаю отримуємо чисту і удобрену ділянку.
  • Одне відро посадкової картоплі при використанні технології «під сіном» може принести до 20 відер врожаю! При цьому бульби весь час знаходяться в прохолодному середовищі і не зупиняють розвиток (ріст бульб припиняється якщо температура піднімається вище позначки плюс 22 градуси).
Читайте:   Як виростити розсаду помідорів на підвіконні в домашніх умовах?

Підготовка ділянки в зиму

Якщо у вас кілька соток «цілини», яка покрита дерном і поросла пирієм, її не доведеться перекопувати і очищати від бур’янів. Достатньо лише перевернути лопатою шматки дерну, так щоб коріння було зверху, а трава ‒ внизу. Взимку трава і листя перепріють, і грунт буде удобрений і готовий до посадки.

Відмінні попередники картоплі: біла гірчиця, жито, фацелія, люцерна і овес. Можна взяти дві культури (наприклад, жито і гірчицю) і посіяти їх у серпні-вересні на місці, де потім буде рости картопля. Навесні ви отримаєте вже готовий грунт без бур’янів і насичений добривами. До речі, перед тим, як сіяти сидерати, видаляти бур’яни і перекопувати землю зовсім не обов’язково.

Умови вирощування

Для застосування цього способу потрібно виконати певні умови, тоді плоди будуть високої якості, а врожай ‒ рясний. Ось список основних вимог:

1. Ґрунт перед посадкою картоплі повинен бути розпушеним і достатньо вологим (волога ‒ гарантія прекрасного врожаю, тому вчасно поливайте грядку).

2. Шар соломи, сіна чи іншого покривного матеріалу не варто робити занадто товстим, так як картопля від нестачі світла не проріжеться» крізь нього чи буде дозрівати дуже довго. Навпаки, якщо зробити покривний шар занадто тонким, то грунт пересихає і картопля не дозріє. Також потрібно пам’ятати, що солома може «осісти» майже на 50 відсотків.

Як вирощувати картоплю під соломою

Посадка картоплі під солому

Вирощувати картоплю під соломою досить просто: потрібно лише уважно дивитися за нею і вчасно виконати декілька процедур:

1. Обрану ділянку потрібно трохи розпушить ручним культиватором або плоскорізом і зробіть паралельні борозни (5 ‒ 8 сантиметрів) з відстанню між ними 60 ‒ 70 сантиметрів. Хоча землю можна не рихлити зовсім, а викласти картоплини безпосередньо на трав’яну подушку.

Читайте:   Як робиться сівалка для редиски і які в неї переваги

2. У борозни укладіть пророщені картоплини з інтервалом 40 сантиметрів. Пророщувати картоплю треба в теплому і світлому місці протягом 25 ‒ 30 днів, щоб паростки зросли до довжини 0,5 ‒ 1 сантиметр.

3. Засипте лунки землею. Правда не всі любителі посадки під сіно присипають картопля землею, деякі просто накривають його соломою. Але тут є варіанти: якщо грунт «жирний» і вологий, то цілком можна обійтися шаром сіна, а якщо сухо чи в землі є домішки глини і піску ‒ посадки краще прикопати.

4. Далі потрібно накрити картоплю шаром сіна або соломи товщиною 20 ‒ 25 сантиметрів і чекати сходів.

Після того, як паростки картоплі зійдуть, кущі необхідно знову злегка присипати шаром соломи, але лише між рослинами (шар до 20 сантиметрів у висоту). Якщо солома потрапить на паростки, то може пошкодити їх і тоді результат буде не той. Це остання процедура ‒ догляд за картоплею закінчено.

Солома для картоплі

Садівники експериментують із зазначеним методом вирощування картоплі ‒ замість соломи вони пробують використовувати свіжоскошену або ж висушену траву. І, звичайно, урожай картоплі отримують не гірше. Проте фахівці все ж рекомендують сіно або солому, так як бур’яни гірше захищають бульби і недостатньо удобрюють грунт.

Тільки зовсім не обов’язково шукати свіжу і добірну солому ‒ можна взяти і старе сіно. До речі, покривний матеріал можна використати і на наступний сезон. Після збирання картоплі сіно, що залишилося підсушіть , а потім складіть його в сухому місці і зберігайте до весни.

Вирощування і збирання картоплі під соломою: головні моменти

Вирощування картоплі під соломою майже не вимагає втручання людини. Після того як пагони досягнуть 40 сантиметрів, потрібно додати ще 10 сантиметрів соломи в область бульб.

Читайте:   Врожайність картоплі – як її підвищити без особливих витрат!

Вітер може зносити солому. Це досить поширена проблема, але вирішити її досить просто: потрібно злегка присипати солому шаром землі.

При посушливій погоді картоплю під соломою слід періодично поливати. На соломі робити цю процедуру зручніше і ефективніше ‒ ноги не брудняться у багнюці, а волога під сіном зберігається довше.
В останніх числах червня можна обробити зелену частину картоплі засобами від колорадського жука та борошнистої роси.

 

Як вирощувати картоплю під соломою

Додатково удобрювати картоплю під соломою не потрібно. Перегнилі сидерати, як і сіно ‒ ідеальне добриво для отримання рясного врожаю картоплі.

Глибина посадки дає можливість збирати врожай картоплі без використання лопати. Досить розгребти солому руками і витягнути стебла разом з коренеплодами.

Наприкінці серпня, після завершення збирання картоплі, рекомендується засіяти ділянку рослинами-сидератами. Тоді навесні ви отримаєте готову удобрений грядку для картоплі.
Якщо паростки довго не з’являються з-під соломи ‒ значить покривний шар занадто товстий і уповільнює зростання кущів. Може трапиться, що картопля і зовсім не зійде.

Ось загалом і всі тонкощі вирощування картоплі під соломою. Всі, хто спробував виростити бульби цим методом хоча б раз, вже не стануть використовувати традиційну посадку в землю.

Виключення трудомістких робіт, економія грошей на хімікатах та добривах дасть додаткові можливості для розвитку вашого саду. Сміливо експериментуйте і отримуйте максимальні картопляні врожаї! Бажаємо удачі.

Відео: Як виростити бульбу під соломою


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*