Головна / Дизайн ділянки / Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Вибрали квартиру в новобудові, наприклад, із закругленою стіною, вітальнею трапецієподібної форми, багатокутною спальнею? Цілком може виявитися, що вам буде дуже складно оформити інтер’єр і обставити кімнати меблями.

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Неправильність кімнати буває пов’язана із закругленою стіною, скошеним кутом, наявністю ніші або вентиляційного виступу, вікнами незвичайної форми. Плюс в цьому тільки один-така конфігурація може стати «фішкою» всього інтер’єру.

Кімната буде дивувати гостей, виглядати не як у всіх, оригінально, сучасно. Багато власників думають, що, вибравши будинок або квартиру з кімнатами неправильної форми, вони виграють за рахунок можливості оформити їх нестандартно.

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

За словами дизайнерів, дійсно, деякі неправильності зовсім не недолік, а знахідка. Наприклад оформлення кімнат з еркером. Ця зона може стати дуже затишним куточком для читання, міні-будуаром, їдальнею біля вікон, прикрашених красивими шторами — чим завгодно.

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Мінусів у кімнат неправильної форми багато:

 • Втрата дорогоцінних квадратних метрів. Ви заплатили за всю квартиру, а використовувати кожен сантиметр ніяк не виходить.
 • В асиметричній кімнаті дуже складно розташувати стандартні меблі. Кожен предмет меблювання з прямими кутами буде підкреслювати неправильність форм, особливо, якщо кімната відносно невелика.
 • Меблі, швидше за все, доведеться замовляти за своїми розмірами. А це приблизно на 20-30% дорожче готових рішень, які пропонують виробники.
 • Найчастіше в кімнаті всього одна стіна рівна. І тоді саме біля неї доведеться ставити всі великі предмети меблювання, захаращувати цю лінію шафами, диваном і ліжком.
 • Складно оформити інтер’єр самостійно. Зневірившись щось придумати, власники звертаються до дизайнерів, а це знову додаткові статті витрат.

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Фахівці настійно радять ще під час вибору квартири перевіряти на плані забудовника наступні моменти:

 • Округлені стіни.
 • Гострі і тупі кути.
 • Виступи і ніші.
 • Дверні прорізи нестандартної форми.
 • Виступаючі прямі кути, що утворилися через наявність вентиляційної шахти або пілонів.
Читайте:   Як зробити зимову гірку зі снігу на дачній ділянці

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Загалом, всі конфігурації, які відрізняються від звичного квадрата або прямокутника, потребують особливої уваги. У вас є дві-три ідеї, як ви можете використовувати ці особливості приміщень, роблячи ремонт і облаштовуючи інтер’єр? Тоді можна квартиру купувати.

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Найчастіше особливості кімнати самі підказують, що з нею робити. Наприклад, в спальні одна стіна закруглена. Сюди ідеально впишеться ліжко круглої форми. На кухні Додаткові кути можуть згладити гарнітури радіусної форми.

Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Крім того, можна «перекроїти» планування. Нехай краще нерівною формою буде відрізнятися гардеробна, системи зберігання для якої все одно доведеться замовляти. Або коридор, в якому не будуть стояти меблі. Зате кімнати виявляться більш правильними. Але, знову-таки, перенесення, нарощування, монтаж і демонтаж стін — це додаткові витрати. Як варіант, кімнати можна об’єднати. Чим більше приміщення, тим менше буде кидатися в очі неправильність форм і тим більше можливостей для розстановки великих предметів меблюВстановити головне зображеннявання.

Допомагають виправити недоліки кімнати з неправильними формами наступні прийоми:

 • Фарбування стін і стелі в один тон.
 • Вбудовані системи зберігання і нестандартні меблі.
 • Створення осі симетрії навколо найпомітнішого предмета меблів. Наприклад, однакові приліжкові тумбочки на рівній відстані від ліжка.
 • Штори по всій нерівній стіні з вікнами, вони буквально закутають кімнату в текстиль.
 • Перемикання уваги на фокусну точку, арт-об’єкт або просто оригінальний предмет декору. Головне, щоб покупка квартири або будинку з кімнатами неправильної форми була вашим усвідомленим вибором, а не результатом умовлянь забудовника або продавця.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*