Головна / Підлога / Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, як приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, як приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою

Один з варіантів укладання ламінатного покриття для підлоги передбачає, що для кріплення буде використовуватися клей для ламінату на підлогу.В цьому випадку проклеюються стики і замки, що надає додаткову міцність і, головне, – жорсткість. Не завжди умови укладання ламелів настільки ідеальні, що підлога з набраних у замок ламелів може тривалий час залишатися у незмінному стані. Найчастіше ламелі здійснюють мікрорухи, тому укладання ламінату на клей залишається єдиним способом надійно зафіксувати покриття від переміщення та руйнування.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Клейова основа лише покращить прилягання покриття

Чи потрібний клей при укладанні ламінату

Для всіх, хто звик до традиційної вільної або «плаваючої» посадки ламелів на м’якій підкладці, використання клейових складів виглядає досить незвично, порушує уявлення про умови експлуатації матеріалу. Але це лише односторонній погляд на проблему. Як мінімум, існує чотири причини використання клейових матеріалів для фіксації ламінату:

 • Забезпечення надійного захисту від вологи;
 • Необхідно змінити характер поведінки підлогового покриття;
 • Поліпшити характеристики ламінату;
 • Продовжити термін експлуатації ламінату, особливо в умовах бетонної підлоги.

Зрозуміло, не йдеться про суцільне приклеювання ламінату на підлозі, хоча існують і такі рішення. Найчастіше для забезпечення стійкості підлогового покриття потрібно лише проклеювання швів ламінату і фіксація підлоги на окремих ділянках.

Важливо! Якщо потрібно зібрати ідеальну підлогу, за надійністю і міцністю можна порівняти з паркетом для бальних танців, укладати матеріал потрібно буде повністю на клей по всій площі поверхні.

Застосування мастик та водовідштовхувальних аерозолів не завжди виявляється ефективним бар’єром. Для таких приміщень, як кухня або коридор на вході в будинок, цього явно недостатньо, тому краще приклеїти ламінат до бетону на порозі, ніж страждати на захист швів восковими мастиками.

Чи потрібно проклеювати стики ламінату

Найбільш уразливим місцем у ламінатних підлогах вважаються замки. Навіть у найдорожчих преміальних марках водостійкого ламінату з особливою формою шипа та паза з’єднання на стиках не забезпечує захисту від вологи на всі 100%. Ламелі під навантаженням, від меблів або під час ходьби по підлозі, що називається, «грають», внаслідок чого відбувається інтенсивне стирання – зношування силіконових ущільнень та деталей замків. Покриття починає розповзатися, а щілини між панелями лише збільшуються.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Клей блокує вологу та збільшує зчеплення ламелей

Якщо використовувати клей для замків ламінату, і головне – робити склеювання якісно, то вдається вирішити одразу дві проблеми:

 • Блокувати доступ вологи до торців та підкладки підлогового покриття. Розлита вода або пральна машина, що потекла, на неводостійкій ламінатній підлозі будуть не страшні. Лицьова поверхня у будь-яких ламелей захищається поліуретановою або поліефірною плівкою, а стики блокуються спеціальним клеєм герметиком для ламінату;
 • Більш ніж удвічі знижується міжшовне зношування покриття, тому у склеєного ламінату термін служби становить не менше 15 років. Для ламелей 33 класи це може бути 20-25 років експлуатації.

Склеєне покриття покращує характеристики міцності, воно виходить жорсткіше, навіть підвищене статичне навантаження, наприклад, від переносних меблів, і навіть удари переносяться значно простіше, з меншою часткою поломок і сколів.

Читайте:   Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни: інструкція з монтажу своїми руками

Використання клею для швів ламінату для посилення та герметизації має і свої недоліки. Наприклад, ламінатна підлога вимагає від майстрів вищої кваліфікації та професіоналізму. Якщо була допущена помилка, то усунути її практично неможливо. Навіть якщо вдасться розібрати ламінат, використовувати його повторно для обробки підлоги в квартирі буде важко.

Чи потрібно клеїти ламінат до підлоги

Сама ідея настилання ламінатних покриттів на клейовій основі нерідко зустрічається майстрами, що називається, «в багнети». Причина проста. Існує стійка думка, що приклеєний на бетон ламінат коробить «хвилями», як це часто трапляється з набірним паркетом. Подібна ситуація можлива лише у випадку, якщо при укладанні матеріалу були загерметизовані стики між ламелями.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Приклеїти, значить усунути проблему із замками

Деякі види ламінату можна укласти лише за допомогою клею. Наприклад, для ПВХ ламінату клей залишається єдиним варіантом фіксації підлогового покриття на бетонній основі. Той же кварцвініловий ламінат можна клеїти або укладати на замках, але максимальна міцність та стійкість досягається лише на клейовій основі.

Що дає приклеювання ламелей? По-перше, ламінат не скрипить і не плескає під ногами, якщо підлога в квартирі не зовсім рівна. По-друге, немає ризику продавити покриття, якщо будуть встановлені важкі меблі або побутова техніка. По-третє, з’являється можливість використовувати теплу підлогу, тому що немає ізолюючої підкладки, і тепло безперешкодно проникає через відносно тонкі ламелі.

Чим клеїти ламінат

Для укладання покриття на клейовій основі використовуються полімерні композиції. Мінеральні склади, казеїнові клеї для деревини та гуми не використовуються через сильну усадку та нерівномірний шв.

Можна використовувати один і той же клей для укладання на основу та загортання швів, іноді майстри додатково проклеюють стики герметиком. У цьому немає особливої необхідності, якщо використовується спеціалізований склад від відомого виробника, а якщо планується укладати ламінат на «Бустилат» або недорогий плитковий клей, то закладення стиків кольоровим силіконом буде цілком розумною ідеєю.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Герметик добре, але тільки на стиках ламінату

В основну групу клеїв для склеювання ламінату входять:

 • Спеціалізовані двокомпонентні клейові композиції. Можна клеїти навіть на бетон або цементно-стружкову плиту. Не старіє і не схильний до деструкції, не боїться води і перепадів температур;
 • Водоемульсійні клеї, найдешевші та доступні у використанні. Якість і міцність фіксації нижче за середню, але через невисоку ціну може використовуватися для укладання ламінату на бетоні суцільним килимом;
 • Поліуретанові та поліефірні емульсії в органічному розчиннику. Не містять води, тому відсутність здуття поверхні та стиків гарантована. Може використовуватися як клей для гнучкого ламінату.

Для укладання ламінатного покриття для підлоги не можна використовувати клейові композиції, що містять ароматичні і хлорсодержащіе розчинники. Крім того, що такий клей може стати причиною пошкодження та розчинення матеріалу панелі, його пари добре вбираються целюлозними волокнами та часто стають причиною поганого самопочуття власників квартири.

Чим приклеїти ламінат до дерева

Тильна сторона ламелі структурою поверхні нагадує дуже щільний картон, тому проблем з адгезією немає. Для укладання ламінату на стару відшліфовану дерев’яну підлогу можна використовувати акриловий матеріал, найкраще клеїти на ПВА, водно-дисперсійний «Столяр» або навіть «Бустилат».

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Вініл-ацетатний матеріал

Ламінат до дерев’яної основи клеять однокомпонентними складами на основі вінілацетатної емульсії. Можна, звичайно, використовувати дорогі марки, наприклад, італійський “Sipol Leacher” на основі поліуретану та епоксидної смоли, але таке рішення буде виправдане лише для дуже старих дощових підлог.

Чим склеїти ламінат між собою

Для закладення стиків та склеювання ламелей між собою використовують виключно пластичні композиції. Будь-які високоміцні, у тому числі двокомпонентні марки забезпечують достатню міцність шва, але в умовах критичного навантаження на стику можуть з’являтися тріщини, або відбувається розлам замку.

Читайте:   Кріплення лаг до бетонної підлоги: як покласти на нерівну основу, вирівняти, що підкласти, установка без свердління

Для склеювання ламелей між собою, так само як і для укладання на чорнову основу, можна використовувати будь-які поліуретанові клеї, наприклад, U BOND X-TREME. За відгуками, цей клей для ламінату можна вважати одним із найкращих. Забезпечує високу міцність шва, абсолютну паронепроникність з’єднання.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Поліуретановий клей

На вигляд клей нагадує в’язку тиксотропну пасту, яку легко нанести на підлогу і тильну сторону ламінату звичайним штукатурним шпателем.

Чим приклеїти ламінат до фанери

Для укладання ламінатного покриття для підлоги на фанерну основу можна використовувати все той же «U BOND X-TREME», але найчастіше фахівці рекомендують спеціалізований однокомпонентний італійський клей «Ecosimp».

Один з небагатьох клеїв, які вважаються абсолютно безпечним та екологічно чистим. Рекомендується для укладання ламінату на дошки та фанерну основу в спальнях, віталень та дитячих кімнатах. Має високу еластичність і стійкість до обводнення.

Важливо! “Ecosimp” – один з небагатьох екологічно чистих клеїв, які не бояться затоплення та прямого контакту з водою. Рекомендується для укладання покриття на теплих підлогах.

Чим приклеїти ламінат до ДСП

Деревно-стружкова плита – досить складний в обігу матеріал, її поверхня має високу шорсткість, що має покращувати зчеплення з клейовою масою. Насправді на поверхні ДСП присутня велика кількість залишків смол і сполучних, що використовуються в її виробництві, тому матеріал неважливо клеїться ПВА і водорозчинними складами.

Укласти ламінат на ДСП можна з використанням Sipol Leacher або U BOND X-TREME, але краще підійде двокомпонентний поліуретановий клей Legnopol 2000 виробництва компанії Lechler.

Клей складається із двох компонентів, які змішуються звичайним міксером у відкритій ємності. На відміну від більшості поліуретанових складів, немає задушливого запаху і висихає всього за 24 години. Суміш потрібно використовувати протягом півтори години з моменту змішування.

Має високу еластичність, тому їм можна клеїти практично будь-які підлоги, від ламінату до мозаїчного паркету.

Чим приклеїти ламінат до гіпсокартону

Для наклейки ламелів на основу з гіпсокартонних плит можна використовувати недорогий водоацетатний клей «POVICOL PROBOND».  При витраті 850-950 г/м2 цього вистачить для наклейки ламінату в однокімнатній квартирі.

На вигляд клей являє собою густу пасту, яку наносять на основу за допомогою шпателя. Незважаючи на водну основу матеріалу, волога не впливає на ламінат та гіпсокартонні листи. Для того, щоб приклеїти ламінат до ДСП, достатньо лише попередньо зачистити поверхню плити від пилу та сміття. Деревно-стружкова основа видає велику кількість тирси, тому перед укладанням ламелей матеріал обов’язково чистять.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Для гіпсокартону потрібен м’який, пластичний клей.

Клей набирає міцність через добу, ще за добу можна ходити ламінатом.

Чим приклеїти ламінат до бетону

Більшість перерахованих вище клейових композицій умовно можна використовувати як клей для бетону, цементної стяжки, будь-якої мінеральної основи, до якої звичайні клеючі речовини не прилипають. Щільний цементний камінь – не найкраща основа для укладання ламінату. Як варіант, можна приклеїти ламінат на піну. Достатньо лише прогрунтувати акриловим бетоноконтактом і висушити поверхню бетону.

Можна клеїти ППУ і без ґрунтовки, але в цьому випадку потрібно буде обов’язково зволожувати цементну стяжку, оскільки піна погано прилипає до сухих пилових поверхонь. Після того, як ламель була покладена на спінений поліуретан, її потрібно буде навантажити гнітом, інакше клей підніме панель.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Двокомпонентна композиція

Для робіт професійного рівня якості використовують спеціалізовані марки клейових складів. Наприклад, німецький поліуретановий клей Basf Fast 3000. До складу композиції входять:

 • Поліуретанова смола;
 • Затверджувач;
 • Стабілізуючі добавки для зменшення пороутворення;
 • Мармуровий мікропорошок.
Читайте:   Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити

По суті, це універсальний клей, за допомогою якого можна клеїти вініловий ламінат, паркет, лінолеум, дошки та мозаїку. З-за мінерального наповнювача затверділий матеріал має велику міцність, тому Basf Fast 3000 можна використовувати для найбільш навантажених типів ламінату. Їм клеять покриття в офісах та торгових центрах, де в середньому на м2 підлоги за день припадає по 150-170 осіб.

Абсолютно нешкідливий для людини та навколишнього середовища, витримує нагрівання до 120оС.

Монтаж ламінату на клей

Технологія укладання ламелей на клейову основу поділяється на два типи:

 • З використанням плинних пластичних складів;
 • Із застосуванням тиксотропних паст.

Класичний варіант укладання ламінату на клей наведено на відео:

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Пластичні марки легко наносити на підлогу

Укладання на готовій клейовій композиції

Готові до застосування клеючі суміші зазвичай реалізуються в тубах та пластикових контейнерах під установку у ручний шприц-пістолет. Монтажні роботи на клей типу Момент або його аналоги – рідкі цвяхи нічим не відрізняються від наклейки ПВХ плитки і кахлю. Пістолетом наносять хвилю з клею на тильній стороні панелі, і таку саму «доріжку» на підлогу.

Щоб загерметизувати замки, доводиться додатково наносити клей типу U-Bond Elastic в паз стику, після чого панель укладається на місце, злегка притискається і вирівнюється по горизонту за будівельним рівнем.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Переваги використання шприц-пістолета

Як клеїти ламінат тиксотропними сумішами

Насамперед клей для ламінату потрібно приготувати. Сам процес займає від сили 15 хв. Двокомпонентні суміші змішують з затверджувачем і перемішують міксером протягом 5 хв, дають відстоятися і повторюють операцію. Зазвичай виробник гарантує збереження якостей клеючих протягом години, тому не варто готувати під укладання ламелей відразу велику кількість клею.

Тиксотропність означає, що клей, укладений шпателем доріжкою, не розтікатиметься плямою і забезпечить утримання ламелів на одному рівні.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

На тиксотропній суміші легше вирівнювати ламінат

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Другим етапом пилососима поверхня чорнової основи, робити це потрібно безпосередньо перед монтажем ламелі. Деякі марки, такі як Basf Fast 3000, чутливі до наявності цементного пилу, тому поверхню найкраще зачистити сталевою щіткою, і лише потім пройти пилососом.

Клей укладається на підлогу за допомогою зубчастого шпателя, товщина шару має бути не менше 8 мм. При укладанні частина матеріалу видавлюється в стики, тому особливих проблем з герметизацією швів між панелями ламінату не буває. Час затвердіння становить 24-72 години. Чим довше, тим вище пластичність та міцність шва. Крім того, важливо дотримуватися вимог з вологості поверхні для дерев’яних підлог та температури повітря – для гіпсокартону та бетону.

Який клей для ламінату краще

Всі перелічені вище марки клейових композицій на основі поліуретану та епоксидної смоли вважаються найкращими матеріалами для монтажу класичного ламінату. Для кварцвінілу та вінілових ламелей використовують поліефірні, хлорвінілові та епоксидні двокомпонентні суміші. Вони дають високоміцний еластичний шов, але коштують дорожче, до того ж мають обмеження по екологічності.

Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, ніж приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою.

Для стиків можна використовувати Kleo

Простий ламінат середнього класу можна укласти на дерев’яну підлогу із ОСБ і навіть ДВП із використанням ПВА-М. Клей недорогий і одночасно досить міцний, щоб забезпечити надійну фіксацію ламінату на целюлозній основі. У цьому випадку використовувати високоміцні італійські та німецькі матеріали не має сенсу.

Висновок

Вибрати клей для ламінату на підлогу не становить особливих труднощів, якщо орієнтуватися в першу чергу на якість і довговічність склейки. Провідні виробники оздоблювальних матеріалів пропонують по 5-10 модифікацій тиксотропних сумішей, якими можна клеїти всі, від плитки на стінах та підлозі до підлогових мозаїк та паркетної дощечки. В середньому термін служби такого клею розрахований на 10 років експлуатації за умов високого навантаження.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*