Головна / Підлога / Коркова підкладка під ламінат: відгуки на матеріал і специфіка укладання

Коркова підкладка під ламінат: відгуки на матеріал і специфіка укладання

Коркова підкладка під ламінат

Процес укладання ламінату на підлогу нерозривно пов’язаний з попередніми настилом підкладки. При відсутності даного обов’язкового компонента виробники підлогового покриття взагалі не розглядають претензії споживачів у разі передчасного зношення матеріалу. Для підготовки чорнової основи до влаштування підлоги з ламінованих панелей випущено чимало варіантів синтетичної та натуральної «підкладки», у кожного з яких є і позитивні якості і недоліки. У їх числі коркова підкладка під ламінат, яка володіє специфічними властивостями і вимагає дотримання особливих правил укладання.

Навіщо взагалі потрібна підкладка?

Підкладка – обов’язковий компонент багатошарової конструкції, яка завершується фінальним покриттям з ламінованих дощок, тому що вона:

 • оптимізує теплотехнічні властивості підлоги;
 • «згладжує», а не вирівнює дрібні вади чорновоъ поверхні, усунення яких недоцільно проводити шляхом черговоъ заливки стяжки;
 • запобігає забрудненню замкової системи ламінату пилом, що виділяється верхнім шаром бетонної основи в процесі експлуатації;
 • грає роль гідроізоляційного бар’єру, що скорочує вплив вологи на незахищену тильну сторону ламінованих плашок;
 • сприяє рівномірному розподілу механічного навантаження;
 • мінімізує шумові ефекти, що виникають при ходьбі по підлозі і при падінні предметів.

Більшість виробників ламінованих підлог займаються виготовленням підкладки, сумісною з їх продукцією. Правда це не означає, що укладання ламінату може проводитися тільки на підкладку з рівнозначною маркою. В асортиментному ряду лідерів сегменту, таких як шведська фірма TARKETT або німецька компанія WITEX, є сорти з прикріпленою до панелей підкладкою. Однак це рідкість, причому недешева.

Коркова підкладка під ламінат

Зверніть увагу. Виробники ламінованих підлог рекомендують оптимальні варіанти підкладки для свого продукту, їхні поради – основний орієнтир для грамотного підбору матеріалу.

У переважній кількості випадків самостійного укладальника підбирати і купувати підкладку доводиться самостійно. Часто домашні майстри спираються на економічні аспекти, хоча розцінюють економію всі по-різному. Для одних вона виражається в низькій вартості, для інших у довгостроковості і надійності. Тому, незважаючи на значні розцінки, чимала частина споживчих переваг віддана технічній пробці.

Експлуатаційні переваги коркової підкладки

У зв’язку з бюджетною вартістю ламінату будівельники вважають застосування коркової підкладки нераціональним. Мовляв, ціна 1м2 підлоги тоді збільшується в 1,5-2 рази, та ще й покриття прослужить набагато менше, ніж «підкладка» під нього. Згадаймо про те, що ми споруджуємо підлогу для себе. Подбаємо про своє здоров’я, адже прошарок не буде виділяти токсинів і збирати алергенів. Не забудемо про те, що ніхто не забороняє нам поверх відмінно збереглася технічної пробки знову укласти свіженький ламінат або благородний штучний паркет.

Читайте:   Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі

Коркова підкладка під ламінат

Крім довгострокової експлуатації та екологічних плюсів прошарку, створеної з натурального вихідної сировини, в користь придбання пробки переконують:

 • легкість розкрою, мінімум праці в процесі укладання;
 • ідеальне збереження форми за всіма напрямками;
 • відсутність тріщин, вм’ятин, спучених опуклостей, що виникають у разі некоректної експлуатації інших матеріалів з органіки;
 • опірність вогню та подальшому поширенню вогню;
 • антистатичні властивості;
 • легковажність, завдяки якій загальна маса конструкції підлоги збільшується незначно;
 • висока пористість, що надає матеріалу оптимальні ізоляційні якості.

Оброблена антисептичними просоченнями пробка не цікава грибкам. Не приваблює вона жуків-короїдів, не викликає апетит у гризунів. Взагалі все чудово крім ціни, але і з нею можна змиритися, оскільки сума експлуатаційних плюсів, помножених на довгостроковість, переконує в досить вигідному вкладенні коштів.

Конкретно про пробку і про способи її укладання

Основною вихідною сировиною у виробництві даного матеріалу є кора коркового дуба, переробленого в крихту. З крихти пресується агломерат заданої виробником товщини. В якості сполучної речовини застосовується природна клейка складова кори суберин в класичному варіанті продукції або його штучні замінники в модернізованих виробах. Матеріал поставляється в рулонах товщиною від 2 мм або в листах з товщиною від 4 мм.

Зверніть увагу. Класична пробкова підкладка з пресованої крихти не використовується в системах тепла підлога. Вона спрямовує тепловий потік у зворотний бік, з-за чого обігрівальне обладнання працює абсолютно без користі.

Коркова підкладка під ламінат

Для влаштування систем «тепла підлога» випускають корковий агломерат з фольгірованною поверхнею. Правда служить він не підкладкою, а елементом акумуляції теплової енергії і ізоляційним бар’єром. Є ще вироби з пробки з клейкою стороною і з основою з МДФ, але у них теж дещо інші функції.

Різновиди коркової підкладки

Спресований з крихти коркового дуба матеріал, як годиться всім продуктам з органіки, вологу «не любить», не менше, ніж ламіноване покриття. Тому цю парочку не застосовують для облаштування «вологих» приміщень, які потребують регулярного прибирання з водою і ганчіркою. Однак відмінності в технічних умовах існують навіть у «сухих» кімнатах. Приклади тому:

 • розташована знизу неопалювальна підпідлога;
 • свіжа суміш, яка виділяє деяку кількість вологи буде ще довгі роки після заливки;
 • облаштування перекриття над душовою, ванною або поєднаним санвузлом та ін.

Різниця в технічній конкретиці змусила задуматися про модернізацію звичайної пробки, завдяки чому з’явилися вдосконалені варіанти. Тепер, враховуючи наявні технічні умови, самостійний укладальник ламінату може придбати:

 • звичайну технічну пробку без синтетичних добавок. На старий відшліфований, добре підготовлений бетон її можна настилати без гідроізоляційної прошарку, якщо під приміщенням немає сирого підпілля або гігієнічного приміщення. У подібних випадках потрібне попереднє укладання поліетилену;
 • бітумно-корковий варіант типу Parkolag, що представляє собою суміш коркової крихти і бітуму, наплавленную на щільний крафт-папір. Настилається матеріал крафтовою основою догори. Смуги укладаються без накладань, кріпляться між собою періодичними відрізками або суцільними смугами скотча. Наявність бітуму дозволяє відмовитися від гідроізоляційної прошарку, але з тієї ж причини в житлових приміщеннях використовується вкрай рідко;
 • еластичну гумово-пробкову підкладку типу Kraiburg, створену з перемішаних з синтетичним каучуком гранул пробки. Укладається смугами або пластинами без накладань, кріпиться скотчем. Наявність гуми у складі дозволяє використовувати матеріал в системах «тепла підлога». Резино-корковий гранулят відмінно гасить звукові хвилі і вібрацію від електрообладнання. Здатність розтягуватися зумовила використання даної підкладки для спорудження підлоги з ламінованих планок над дерев’яною чорновою основою.
Читайте:   Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Так як пробка під ламінат, як і будь-який інший вид підкладки, не використовується з метою вирівнювання, чорної основи перед укладанням дощок покриття слід привести в належний технічний стан. Тобто під прикладеної до поверхні по всіх напрямках 2-х метровою рейкою не повинно бути зазорів понад 2 мм. Вимога стосується всіх перерахованих видів, незалежно від їх технічних характеристик.

Коркова підкладка під ламінат

Пріоритетна товщина і напрямок укладання

Вартість технічної пробки наполегливо підказує, що в тандемі з нею бажано використовувати недешеві марки ламінату з дощок завтовшки від 8 мм. Останній параметр впливає на підбір підкладки. Під 8ми-міліметрові дошки досить настелити підкладку в 2 мм завтовшки, під більш товсте покриття в 3мм. Перевищувати останній із зазначених лімітів виробники і будівельники не радять навіть у разі використання надміцного ламінату комерційного класу. При пересуванні по підлозі товста підкладка буде пружинити, що призведе до розхитування і поломки замків.

Напрямок укладання підкладки – питання з двома різними відповідями. Є думка, що настилати потрібно вздовж напрямку дощок. Якщо в інструкції виробника знайдеться тверде підтвердження саме такої схеми, то так і слід вчинити. У раціональності поздовжнього способу переконує мінімальна кількість ліній розрізу. І працювати так зручніше, якщо підкладка настилається не відразу на всю підлогу, а смугами під виконувану по частинах укладання плашок.

Коркова підкладка під ламінат

Однак у поперечної настилання є технічне обґрунтування: стики підкладки і лінія з’єднання дощок напевно не співпадуть. Отже, в ім’я збереження цілісності замкової системи краще укладати поперек.

Укладання підкладки по кроках

Технічну пробку випускають у форматі листів і рулонів. Листи укладають зі зміщенням згідно з принципом цегляної кладки. Рулони або заздалегідь розкроюють на смуги, або розгортають по підлозі і розрізають «за фактом» біля стіни.

Важливо. Технологічний зазор величиною 0,8-1,0 см по периметру, навколо труб, виступів, дверних косяків – обов’язкова умова укладання пробкової підкладки під ламінат. Інакше при підвищенні вологості пробковий прошарок «вспучиться» разом із покриттям.
Читайте:   Дефекти наливної підлоги: причини виникнення та способи усунення

Коркова підкладка під ламінат

Будемо вважати, що перед роботою ми здогадалися відреставрувати і ретельно пропилососити основу, перевірили бетонну підлогу на вологість. Для визначення вологості потрібно на добу прикріпити скотчем до стяжки шматок поліетилену або банально поставити на неї догори дном порожню скляну банку. Якщо на внутрішній стороні наших «приладів» ми помітимо конденсат, з укладанням підкладки і ламінату доведеться почекати. Для тих, хто має можливість визначити вологість спеціалізованим пристроєм, наводимо нормативний показник — це 5%. Далі:

 • Розстилаємо поліетилен з припусками на стіни, щоб вийшло подібно піддонам з бортами по 10 см. Укладені смуги перекриваються наступними і з накладкою по 10-15 см. Кріпимо поліетилен скотчем, як до стін для зручності, так попередніх смугах для надійності.
 • З урахуванням технологічного відступу розкачуємо першу смугу коркової підкладки. Відкласти приблизно 1 см потрібно і з суміжною зі стіною поздовжньої боку, і зі стартового торця.
 • Розгорнувши до протилежної стіни рулон, відрізаємо підкладку, не забуваючи про технологічний зазор.
 • Тимчасово прикріпимо смугу підкладки до основи невеликими відрізками скотчу в місцях, що вимагають дотримання відступу.
 • Приступаємо до укладання ламінату над першою смугою коркової підкладки.
Важливо. Всі типи підкладки з технічної пробки укладається без накладань. Елементи стикуються і проклеюються скотчем.

Коркова підкладка під ламінат

Якщо будемо використовувати листову підкладку, покладемо спочатку тільки перший ряд. Повністю пробкою підлогу покривати небажано, оскільки матеріал легко можна пошкодити, впустивши ріжучий інструмент або важкий предмет. Так і різати дошки ламінату буде незручно в кімнаті з настеленою корковою підготовкою. Так що працювати потрібно буде згідно наступного алгоритму: ряд або смуга підкладки – кілька рядів ламінованих планок — і знову підкладка.

Зрозуміло, що ніяких особливих труднощів укладання технічної пробки під ламіновані плашки точно не викличе. Особливо, якщо відомі ключові нюанси роботи. А правильно настелена пробкова підкладка забезпечить довгострокову службу не одному поколінню підлогових покриттів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*