Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Лавка з дерева своїми руками – інструкція та креслення

Лавка з дерева своїми руками – інструкція та креслення

Багато залежить від того, як пропонується використовувати даний предмет меблювання, колись один з найпоширеніших у домівках. Тому такі моменти, як підбір текстури дерева, відтінку, оригінальної форми і так далі – все це на розсуд майстра, який і буде робити лавку з дерева.

З практичної сторони більшої уваги заслуговують інші питання – способи з’єднання різних частин (так звані столярні технології), оцінка доцільності використання тієї чи іншої породи і оптимальна геометрія найпростішої лавки. З усіма цими нюансами виготовлення лави своїми руками автор і пропонує розібратися. А все інше залежить лише від особистої фантазії і деяких переваг (або певних параметрів, якщо хтось зробив конкретне замовлення).

Лавка з дерева своїми руками

Деревина для лавки

По-перше, лавки в наш час використовуються в основному на дачних або присадибних ділянках. В будинку – значно рідше, хіба що в підсобних приміщеннях і окремих будівлях (майстерня, лазня, гараж).

По-друге, з урахуванням особливостей експлуатації (під відкритим небом, у неопалюваних будівлях), не всяка деревина підходить для цих цілей. Фахівці рекомендують робити лавки з модрини або сосни. Так як мова йде про виконання всіх технологічних операцій своїми руками, дуб (кого не бентежить ціна) не підходить, завдяки своїй твердості.

Обробка цього дерева дуже складна і вимагає хороших навичок в столярній справі. Якщо думати про довговічность лави, то краще все-таки модрина. Навіть набираючи вологу, це дерево стає лише міцніше, і менш схильне до гниття, ніж інші хвойні породи.

Про те, що дерево не повинно мати значних дефектів (великі сучки, розколи і так далі), про необхідність його просушування і просочення говорити не варто – це елементарні речі. Але ось нагадування про процентний вміст вологи зайвим не буде.
Читайте:   Поклейка обоев: особенности проведения каждого этапа работ

У будівництві допускається використовувати заготовку з дерева з показником не більше 20%. Але це як правило. На практиці доведеться дошки (бруски) «витримати» у відповідних умовах, поки значення не буде в межах 8 – 10%. Інакше скручування або вигину окремих частин дерев’яної лавки не уникнути.

Як зробити лавку з дерева своїми руками

Металовироби

Виготовлення лавки з дерева своїми руками без додаткових кріпильних деталей – справа досить складна. Що б не говорилося в порадах про простоту збірки без жодного «цвяха», тільки посадкою на клей, спокушатися не варто. Така технологія, пов’язана з різними выпилами, їх точними збігами з «шипами», доступна лише столярові високої кваліфікації, з великим практичним досвідом. Та й для простої дерев’яної лавки зайві складності не потрібні.

Що підготувати для складання лави?

Саморізи

Найкращий варіант для дерева. По-перше, ремонтопридатність такої лавки набагато вище. Для заміни пошкодженої деталі досить викрутити метиз. З цвяхами буде складніше. Щоб їх витягнути, доведеться повозитися, і не факт, що в цьому місці не утворюється вм’ятина на дереві.

По-друге, для встановлення саморіза спочатку висвердлюється отвір (канал). Правильно визначивши положення дрилі, його нескладно зробити спрямовано строго перпендикулярно поверхні зразка. А ось забити цвях у деревину з першого разу, без викривлень, виходить не завжди. Навряд чи когось влаштує лавка, в якої в різних місцях стирчать гострі металеві «штирі».

По-третє, забивання цвяха нерідко тягне розтріскування деревини. Найприкріше, що за відомим законом найчастіше це відбувається, коли збірка лавки практично завершена.

Додаткове кріплення

Це узагальнена назва деталей, що забезпечують підвищену міцність всіх з’єднань. Варіанти для дерева – куточки, пластини зі скоби. Що саме знадобиться, нескладно зрозуміти, дивлячись на креслення лавки.

Всі кріпильні металеві деталі, які будуть застосовуватися при виготовленні дерев’яної лавки, повинні бути зі сталі з антикорозійним покриттям. Наприклад, так звана «оцинковка». Використання звичайних саморізів призведе до того, що вони почнуть іржавіти і «пристануть» до дерева. Викрутити їх (при необхідності) стане справжньою проблемою.

Читайте:   Які підвісні світильники вибрати для кухонного острова

Розміри заготовок

Мову можна вести лише про рекомендовані параметри. Складання будь-якої конструкції, якщо вона виконується своїми руками – процес творчий. Це відноситься і до креслень, які будуть наведені нижче. Їх слід розглядати лише як певний орієнтир, підказку. А вибирати конкретну довжину лавки, ширину і так далі – справа майстра.

Як зробити лавку з дерева своїми руками

Бруски. Переріз – квадрат або прямокутник. Для лавки досить (в см) від 3 до 5.

Дошки. Мається на увазі в першу чергу товщина. Її слід співвідносити з довжиною лавки. Так як мова йде про найпростіші варіанти «меблів», то наявність проміжних опор, як правило, не передбачається. Виходячи з цього, слід брати дошки на 30 мм, як мінімум.

Така лавка не вийде занадто важкою, і її можна буде переставити самому. Що, власне, і потрібно для простих моделей універсального застосування.

Порядок виготовлення лавки

Підготовка конструктивних елементів

Вона полягає не тільки в розрізі деревини за розмірами, але і в якісній обробці всіх отриманих деталей. Можливо, шліфування і не потрібно, якщо в подальшому дерев’яну лавку передбачається фарбувати, але зачищення поверхні – обов’язкове. Її можна виконати швидко і якісно за допомогою ел/інструменту під назвою «шліфувальна машинка».

Як зробити лавку з дерева своїми руками

Кожен зразок, для зручності подальшої збірки, потрібно промаркувати, у відповідності зі схемою лавки. Враховуючи, що перед використанням дерев’яні деталі доведеться обробляти, мітки необхідно ставити з торців.

Складання конструкції

Деякі особливості цього процесу вже вказані. З чого починати – вирішувати тільки майстрові. Як правило, спинка, якщо вона передбачена схемою, встановлюється в останню чергу.

Як зробити лавку з дерева своїми руками

Такі лавки часто виготовляють для установки в лазнях. По суті, ті ж лавки, тільки назва інша.

Як зробити лавку з дерева своїми руками


Максимально надійне стикування окремих частин лавки можна домогтися, якщо одночасно використовувати всі способи кріплення – «шип-паз», саморізи та додаткові елементи. Причому всі місця примикання деталей слід попередньо промащувати клеєм.

Читайте:   Выбирайте оборудование для промышленных предприятий с гарантией

 

Як зробити лавку з дерева своїми рукамиДавати які-небудь додаткові інструкції по роботі з певними інструментами, вибору діаметра свердла і так далі автор вважає зайвим. Людині, яка звикла все збирати своїми руками, подібні поради не потрібні.

Успіхів вам, читачу, в самостійному конструюванні!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*