Головна / Сад та Город / Найбільш ранні сорти томатів

Найбільш ранні сорти томатів

ранні сорти томатів

Раніше ми вже говорили про популярні сорти огірків, у сьогоднішній статті спробуємо розібратися з кращими ранніми сортами томатів. Завдяки грандіозній селекционерской роботі, у нас на сьогоднішній день є можливість підібрати такий сорт помідорів, який зможе дати відмінний урожай саме у вашій кліматичній зоні.

Ранні сорти помідорів не тільки дають повністю стиглі плоди в травні-червні, але і дозволяють зібрати кілька врожаїв томатів за сезон. Для вирощування ранньостиглих томатів використовуються спеціальні сорти, розсада, які висаджуються на 15-20 днів раніше строків основний висадки.

Висадку проводять у заздалегідь удобрений грунт (краще з осені), а також готують засоби захисту від раптових приморозків, які все ще трапляються в раніше весняний час. Отже, найпопулярніші сорти ранньостиглих томатів.

Помідори «Водоспад»

Цей вид частіше вибирають ті дачники, які воліють вирощувати помідори в теплицях. Незважаючи на те, що сам кущ досягає у висоту майже метр, його плоди досить дрібні, але при цьому солодкі. Ці плоди краще всього підходять для консервації, хоча багато вирощують їх для вживання в сирому вигляді.

Помідори «Альфа»

Універсальний ранньостиглий сорт, який можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в теплиці. Сам стебло невисокий, не вище 50 сантиметрів, плоди середні дуже соковиті і смачні, для соління і консервування вони не дуже підходять, а от для вживання в свіжому вигляді — те, що потрібно. У середньому рослини даного сорту потрібно 80-100 днів для початку дозрівання плодів.

 

Помідори «Амурський штамб»

Один з найбільш легковыращеваемых ранніх сортів томатів, «амурський штамб» морозостійкий і зовсім невимоглива, він навіть не потребує пасинкування. Даний вид можна вирощувати де завгодно, будь-то теплиця чи відкритий грунт, для початку дозрівання плодів рослині знадобитися 85-95 днів. Плоди помідорів даного сорту досить великі, відмінно підходять для вживання в свіжому вигляді.

Читайте:   Як збільшити урожай томатів

Помідори “Афродіта F1”

Даний сорт вважається ультраранніх, а це значить, що йому потрібно ще менше часу для дозрівання, ніж просто раннім сортам. В середньому від появи перших сходів до початку дозрівання плодів проходить 70-80 днів, що для помідорів вважається дуже швидко. Краще вирощувати помідори цього сорту у відкритому грунті, плоди досить великі, добре транспортабельні, можуть довго лежати. Використовувати ці помідори можна як завгодно, будь-то посол або вживання в свіжому вигляді.

Помідори «Ілліч

Цей сорт полюбився тим дачникам, які воліють вирощувати помідори для консервації. Розміри плоду середні, але кількість їх досить значна, даний сорт вважається високоврожайним. «Ілліч» стійкий до хвороб і різних комах.

 Помідори «Мариша»

Ще один популярний салатний сорт називається «мариша», він чудово підходить для вирощування у відкритому грунті. Цей вид прекрасно піддається транспортуванню, стійкий до різних захворювань, непогано переносить невеликі коливання температури. Сама рослина виростає максимум до 40-50 сантиметрів, має плоди середніх розмірів.

Помідори «Санька»

Цей ранній сорт томатів — ультраскоростиглий, його особливість в дружному дозрівання врожаю. Підходить, як для посадки в теплиці, так і для вирощування у відкритому грунті. Рослина сама по собі маленьке, плоди мають середні розміри, їх можна використовувати як для консервації так і для вживання в свіжому вигляді.

Помідори «Золота кисть»

Цей сорт томатів можна виростити тільки в теплиці, у відкритому грунті вони не зможуть дозріти. Даний вид досить примхливий, але той врожай, який він дає перекриває всі витрачені зусилля. Стебло томатів виростає до півтора метра, тому його обов’язково потрібно підв’язувати. Колір плоду — жовтий, розміри томатів досить дрібні, форма — грушовидна. Помідори цього сорту можна і солити, і пригощати ними гостей.

Читайте:   Вирощування огірків у бочці - переваги і нюанси роботи

 Помідори «Мандаринка»

Сорт томатів «мандаринка» також слід вирощувати в теплицях, найважливіший плюс цього виду у тому, що він стійкий до несприятливих температурних коливань і до різних хвороб. Плід має яскраво помаранчевий колір і неповторний солодкуватий смак, часто розміри стиглих томатів досягають 100-120 грам.

Помідори «Пігмей кімнатний»

Даний селекціонери вивели сорт для вирощування на балконах, терасах або лоджіях. Прекрасно себе почуває томати цього сорту і просто в відкритому грунті. Плоди дуже маленькі, не більше 25 грам, червоні, на смак — солодкуватий.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*