Головна / Дизайн кімнат / Обличчя нашого будинку: як змінилася вітальня за останні 100 років

Обличчя нашого будинку: як змінилася вітальня за останні 100 років

Зустрічати, як відомо, прийнято по одягу. Але набагато більше здатний сказати про людину його будинок. І вітальня в ньому — не просто чергова кімната, а справжня візитна картка хазяїна. Чого тільки не пережила кімната для прийому гостей за останні 100 років: від вишуканої, дорогих меблів з цінних порід дерева до голих цегляних стін і дешевого килимка на підлозі. Але про все по порядку.

Еклектика 20-х років

«Золоті 20-ті» відомі своїм стилем Ар Деко, який передбачає:

 • чіткі геометричні візерунки;
 • різноманітність відтінків;
 • дорогі матеріали;
 • сувору розкіш.

У вітальнях тих років не гірше, ніж овочі у вінегреті, змішувалися стилі. Важливою частиною кімнати був круглий стіл. Його оточували стільці, немов прийшли з Наполеонівської епохи. Вся меблі маніла непроглядною темрявою мореного дуба. Висвітлював цей шик великий стельовий абажур, а також торшер, який часто стояв у кутку, немов покараний дитина. Колірна гамма являла собою тандем контрастних кольорів.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Гармонія мінімалізму і стилю Арт Деко

30-ті роки з їх мінімалізмом ще зберігали дух 19 століття завдяки ексклюзивних елементів інтер’єру, оскільки серійне виробництво меблів ще не наповнило вітальні однаковими стільцями, столами і шафами. Дрібні, опрацьовані деталі чітко виділялися на тлі правильних площин. Стилізуючи сучасну вітальню під інтер’єр 30-х років, Ви легко підкреслите не тільки розкіш, але і відмінний смак. Про подібному інтер’єрі, як би багатий він не був, все ж не скажеш, що він пахне грошима, незважаючи на те, що в ньому можуть міститися:

 • цінні породи дерева;
 • чудово оброблена шкіра;
 • натуральний камінь.
Читайте:   Як вибрати штори для вітальні: красивий декор

Арт Деко — це велика кількість джерел світла, які все ж не повинні бути надто яскравими.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Грубий стиль 40-х

В 40-е роки, не в останню чергу у зв’язку з військовими подіями, вперше почали переробляти виробничі приміщення під житло. Цей міський стиль отримав назву «лофт» («горище»). Для нього характерні холодні відтінки і проста, але функціональна меблі.

Родзинкою стало виділення однієї зі стін, що відрізняється своїм виконанням від інших. Незвичайність цього дизайну інтер’єру досягалася простими, але дієвими засобами: необробленими цегляними стінами, навмисне виставленими напоказ металевими трубами в поєднанні з сучасною технікою і склом.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Лофт — це також поєднання нового і старого чи зістареного. Зараз для ідеальної вітальні в цьому стилі підійде велике приміщення з високою стелею і без перегородок. Великим плюсом будуть:

 • сходи;
 • відкрита вентиляція;
 • вікна майже на всю стіну.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Економічні вітальні 50-х років

Досягти зовнішнього вигляду вітальні 50-х років можна з допомогою абстрактного малюнка на одній зі стін. Додамо до цього контрастує зі стінами килим на підлозі — і ми в 50-х! Значно полегшить завдання використання простих і дешевих матеріалів. Для меблів характерні закруглені кути і однотонна оббивка.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Сміливі поєднання майже всіх кольорів веселки з м’якими пастельними відтінками і яскраві принти на текстильному декорі та шпалерах будуть як не можна до речі.

як змінилася вітальня за останні 100 років

60-е — яскравість і легкість

Вітальня 60-х всім своїм виглядом кричить про безтурботності і оптимізмі того часу, про надії на краще. Яскраві кольори і гра кольору відразу приковують увагу. Сміливість, контрастність і індивідуальність панують у всьому. Такий стиль вітальні краще інших описував свого господаря і дозволяв йому дати волю фантазії. Величезна кількість дрібничок і дешевий килимок відмінно підкреслюють дух свободи, а м’якість і гнучкість закруглених ліній розбавляють контрастну картину, надаючи їй легкості.

Читайте:   Як оформити вікно у вітальні — ідеї зі шторами і без

як змінилася вітальня за останні 100 років

Простір у вітальнях 60-х звільнялося за рахунок позбавлення від зайвих меблів. В моду увійшли як правило, недорогі штучні матеріали:

 • ламінат (замість паркету);
 • пластикові меблі;
 • скляні столики.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Не варто забувати, що 60-ті — це також і покоління дітей квітів, привніс навіть в інтер’єр елементи свободи і розкутості: це в основному етнічні мотиви, такі як незвичайні дерев’яні фігурки, камені, прозорі тканини.

Поганий смак або суперечливі нововведення?

70-ті роки охрестили «десятиліттям поганого смаку» з-за спірних нововведень і контрастних поєднань. У моду різко увійшли апельсинові відтінки.

як змінилася вітальня за останні 100 років

У це яскраве десятиліття вітальні заполонили серванти з безліччю поличок, журнальні столики і крісла з звужуються ніжками. Все це достаток доповнювали елементи декору ручної роботи. Нині прекрасним доповненням загального інтер’єру в такому стилі стануть дрібні, але такі приємні оку дрібнички:

 • настільні лампи;
 • порцеляновий посуд;
 • жерстяні баночки для спецій.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Вітальня для творчих особистостей

У 80-ті роки перевага віддавалася блискучим квітам, життєрадісним відтінкам. На піку популярності були геометричні візерунки і яскраві авангардні малюнки. Особливим шиком вважалися однотонні шпалери, але з різними фігурами. У вітальнях того часу панувала дуже домашня і приємна атмосфера.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Ще одна особливість цього періоду — стиль техно. 80-ті — це час, коли нові технології і надлишок інформації різко увірвалися у відносно розмірене життя людини. Вітальня в стилі техно — швидше прерогатива творчої особистості, чия квартира в цілому не сильно відрізняється від картинної галереї або звукозаписної студії.

Стиль фьюжн і 90-ті роки

Якщо для пострадянської людини найпершим епітетом для 90-х буде слово «лихі», то світу розвинених країн цей період подарував епатажний і яскравий стиль «фьюжн».

як змінилася вітальня за останні 100 років

Його характерними рисами стали:

 • велика кількість світильників;
 • наявність різноманітних колірних гам;
 • експерименти;
 • неймовірні поєднання і змішання стилів.
Читайте:   Эклектика в дизайне интерьера квартиры

Варто зауважити, що нам ще належить оцінити цей період, переоцінивши його через більш відчутний проміжок часу.

Прагматичність 2000-х

Модерні 2000-е включали в себе декоративні елементи, які відрізняються принциповою новизною. У дизайні інтер’єрів особлива увага приділялася узору рослинної тематики і гнучким текучим формам. Стрімкий і тому швидкоплинний ф’южн поступився місце цілком конкретного і прагматичному мінімалізму.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Меблі вітальні 2000-х здебільшого вбудована. Розбавлявся цей мінімалізм нотками індустріального стилю, виражався головним чином у великій кількості металевих елементів, що створюють атмосферу виробничої обстановки.

як змінилася вітальня за останні 100 років

Експериментальна вітальня сучасності

Головний принцип сучасності — експеримент. Максимальну різноманітність і вільна фантазія підійдуть як не можна краще. На сьогоднішній день домінуючою тематикою є стилізація під класику в самому широкому розумінні. Також об’єднання елементів різних стилів, які раніше не змішувалися, часто приносить несподівано продуктивний результат.

як змінилася вітальня за останні 100 років

А вибирати є з чого. До того ж, хто сказав, що Ви обмежені тільки останнім століттям? Час розвивається по спіралі і хто знає, що навіє нам вітер змін завтра. Експериментуйте, творіть, надихайтеся! І нехай Ваша вітальня стане не тільки частиною затишного будинку, але і справжньою гордістю свого господаря!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*