Головна / Як побудувати дім / Фундамент / Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Економічні і надійні фундаменти з гвинтових паль привертають увагу забудовників. Мінімальна тривалість монтажу і проста технологія дають можливість використовувати їх при зведенні каркасних і дерев’яних будинків, господарських споруд і лазень.

Важлива проблема, хвилююча власників, — обробка пальового фундаменту. Несуча рама, лежить на оголовках стійок, високо піднімається над поверхнею грунту.

Відкритий підпільний простір потрібно закрити естетично привабливою і довговічною обробкою. Про те, як правильно і якісно виконати цю роботу, які матеріали краще використовувати ми поговоримо в цій статті.

Види обробки гвинтових пальових фундаментів

Існує два варіанти зовнішнього облицювання цоколя фундаменту гвинтових паль:

 • Навісний екран;
 • Стрічковий фундамент.

За статистикою частіше використовується технологія навісної обшивки. Її суть полягає в тому, що на гвинтові палі після їх монтажу приварюють або фіксують на саморізах дерев’яні або металеві напрямні (решетування). Після цього до них кріплять листовий матеріал (плоский шифер, профнастил, вініловий сайдинг, термопанелі).

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Завершує роботу фінішна обробка поверхні і монтаж фасонних елементів.

До переваг навісного цоколя слід віднести:

 • Низькі витрати (витрати в 2-3 рази нижчі, ніж при заливці стрічкового фундаменту);
 • Простий і нетривалий монтаж (2 людини за 10 годин можуть виконати облицювання на будинку розміром 6х8 метрів);
 • Хороша вентиляція і захист підпільного простору від вогкості;
 • Естетика (сучасні оздоблювальні матеріали достовірно імітують дорогі види обробки з натуральної деревини і каменю).
 • Стрічковий фундамент під облицювання пальового ростверку роблять при використанні важких матеріалів: цегли чи каменю. Трудомісткість такої роботи вища, ніж при монтажі навісного екрану.

Підготовчі операції та етапи облаштування:

 • По периметру будівлі копають траншею (глибина 20-30 см, ширина 15-20 см);
 • У заглиблення ставлять каркас з арматури діаметром 12 мм і заливають його бетоном;
 • Давши фундаменту час для набору міцності (1-2 тижні) на ньому зводять цегельну стінку товщиною в півцеглини або кладуть природний бутовий камінь;
 • Зсередини цегляний цоколь фундаменту гвинтових паль обшивається утеплювачем (пінопласт, мінвата);
 • Зовні при необхідності його обробляють декоративною штукатуркою.
Читайте:   Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Для збільшення терміну служби і підвищення жорсткості основи, деякі будівельники роблять бетонну «стрічку» ширшою і піднімають її вище рівня землі на 20-25 см. В цьому випадку монолітний фундамент охоплює нижню частину паль – найвразливіше місце для корозії металу.

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Такий варіант фундаменту під цегляне облицювання надійно захищає палі від корозії і збільшує міцність фундаменту.
Ще один варіант обшивки фундаменту гвинтових паль можна назвати проміжним. Він не вимагає заливки бетону для підтримки цегляної кладки і не потребує монтажу направляючих, до яких кріпиться навісний екран.

У цьому випадку до паль на відстані 5-7 см від землі приварюється сталевий куточок. Розмір його полиці – 100 або 120 мм. Жорсткості профілю цілком достатньо для обпирання кладки товщиною в півцеглини. Зазор між куточком і грунтом служить для провітрювання підпільного простору.

Утеплювати або не утеплювати?

Рекомендації фахівців по закладенню цоколя фундаменту гвинтових паль містять вказівку на необхідність утеплення. Спробуємо внести ясність у це питання, щоб забудовники могли прийняти правильне рішення. Оскільки залишити без вентиляції підпілля неможливо, то утеплення цоколя не вирішує до кінця свого завдання.

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Друге міркування проти обшивки утеплювачем полягає в тому, що холод під будинок надходить не тільки через вентиляційні отвори, але також з грунту. Тому, витратившись на теплоізоляцію цоколя, ми не вирішуємо головне завдання – захист підлоги від холоду.

Найбільш раціональний варіант – якісне утеплення простору між нижньою обшивкою несучої рами і верхнім шаром підлогової обробки. Він реалізується досить просто: закладкою мінвати або ековати в осередку між балками.

Навісний цоколь. Етапи монтажу

До початку робіт потрібно визначитися з тим, чим ви хочете обшивати цоколь в пальовому фундаменті. Як ми вже говорили, вибір тут досить широкий. З пропонованих на ринку матеріалів (профнастил, сайдинг, плоский шифер, термопанелі) найбільшою популярністю користується цокольний сайдинг.

Читайте:   Що таке фундамент з азбестоцементних труб

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Це пластикові панелі, на поверхню яких нанесена фактура цегельної кладки, деревини або натурального каменю. Працювати з ними легко і просто. Найдорожча операція – фінішна обробка цокольному сайдингу не потрібна. Термін його служби складає не менше 30 років. Важливо й те, що ПВХ пластик не гниє і не вимагає оновлення підфарбуванням.

У комплекті з пластиковим облицюванням продаються фасонні елементи (зовнішні і внутрішні кути, стикувальні, стартові і фінішні планки).

Монтаж пластикового екрану своїми руками може зробити будь-який новачок.

Опишемо основні етапи цієї роботи:

 1. До початку обшивки пальового фундаменту по зовнішньому контуру будівлі знімають частину грунту (глибина виїмки 20-30 см і шириною 50-60 см). На дно укладають руберойд і зверху засипають його піском. Це робиться для того, щоб захистити метал гвинтових паль від дощової і снігової вологи. Для швидкого відводу води в піщану подушку укладають дренажну трубу;
 2. Процес обробки включає установку обрешітки (каркаса), до якої буде кріпитися сайдинг. Гратка складається з двох чи трьох горизонтальних рядів дерев’яних брусків або профільної труби 40х20 мм. Каркас фіксують до палям через сталеві куточки (кронштейни), приварені до їх поверхні. Розмір куточків підбирають таким, щоб облицювання виступало за поверхню ростверку на 3-4 см;
 3. На каркас кріплять кутові елементи сайдинга, стартовий профіль і починають монтаж панелей, рухаючись від кута зліва направо. Між обшивкою і поверхнею вимощення залишають зазор 3-5 см. Він виконує два завдання: вентилювання підпілля і компенсацію морозного пучіння грунту;
 4. Обшивку кріплять саморізами, вкручуючи їх у решетування через овальні отвори, зроблені в пластиці. Для виключення термічного деформування панелей, саморізи на 1-2 мм до їх поверхні. Це дає можливість пластику без викривлення розширюватися і стискатися під дією температури навколишнього повітря;
 5. Закінчивши обшивку, до несучої рами фундаменту кріплять відливи з листової сталі, покритої плівкою. Вони прикривають лінію стику панелей з латами.
Читайте:   Гідроізоляція фундаменту

При використанні для обшивки цоколя цементно-стружкових плит (ЦСП) товщиною 16 мм або плоского шиферу від монтажу обрешітки можна відмовитися. Жорсткість цих матеріалів досить висока. Таке облицювання не підведе в сильні морози і літню спеку.

Слід зауважити, що, заощадивши на обрешітці, вам доведеться витратитися на обробку. Залишати непоказний сірий шифер або ЦСП без декоративного шару – не кращий варіант. Для облагородження цих матеріалів доведеться найняти штукатура.

Розглядаючи матеріали для обробки пальового фундаменту, звернемо увагу на термопанелі з пінополіуретану. На відміну від ПВХ сайдинга вони поєднують в собі відразу три функції: екрану, обробки і утеплювача.

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

До розряду бюджетного облицювання можна віднести профнастил. Технологія його монтажу принципово не відрізняється від установки на обрешітку цокольного сайдинга, плит ЦСП і термопанелей. Для роботи найкраще підходить профлист марки З (стіновий). Він легкий і має невелику висоту хвилі.

Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Крім матеріалу однотонного забарвлення, сьогодні можна придбати профнастил з малюнком, що імітує кам’яну кладку. Невисока ціна і довговічність роблять цей варіант обшивки досить популярним. Він добре поєднується зі стінами з профільованого бруса, оциліндрованою колодою і фасадом, обшитим пластиковими панелями.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*