Головна / Сад та Город / Оцинковані грядки – переваги, застосування і їх складання

Оцинковані грядки – переваги, застосування і їх складання

Оцинковані грядкиСьогодні дачна ділянка — це не сільський город, а місце відпочинку від міських пробок і смогу. При цьому всі власники заповітних соток не можуть відмовити собі в задоволенні виростити свої дуже смачні і корисні овочі. В результаті доводиться поєднувати овочеві грядки і зону відпочинку.

Щоб все виглядало гармонійно, доглянуто і сучасно, дачники використовують декоративні елементи і створюють справжній показовий город, в якому приємно не тільки вирощувати овочі, але і просто гуляти.

Створити красиві і одночасно функціональні ділянки для овочів допоможуть оцинковані грядки для дачі. Що вони собою представляють, як їх можна використовувати і в чому їх перевага розберемо в цій статті.

Що пропонують виробники?

Садові грядки зі сталі з цинковим покриттям представляють собою збірні короби, що розрізняються по висоті, довжині і ширині. Можливі різні варіанти висоти бортів: 15, 17, 19, 22, 24, 36 см. Вибір залежить від типу грядки (звичайна, тепла, піднесена, багатоярусна), вирощуваної культури і типу грунту (наприклад, на важких перезволожених ґрунтах потрібно створення потужного дренажного шару).

Оцинковані грядки

Ширина змінюється від 50 до 120 см. Довжину можна обрати від 2 до 10 м (розмір стандартної секції 2 м). При цьому більшість виробників готові взяти замовлення, з індивідуальними розмірами. Товщина сталевих листів, як правило становить 0,5-0,7 мм. Така конструкція має легку вагу, але вирізняється хорошою міцністю.

Оцинковані грядки

Незважаючи на явні переваги, про які буде сказано нижче, садівників насторожує використання грядок із сталі, так як не секрет, що метал здатний швидко і сильно нагріватися на сонці. На початку весни і в північних регіонах ця властивість металу, можливо, «на руку», але в літню спеку коренева система не повинна страждати від перегріву і пересихання грунту.

Читайте:   Картоплесаджалка дворядна для трактора своїми руками

Однак оцинкована сталь володіє низькою теплопровідністю і не розжарюється на сонці. Крім того, щоб знизити вплив сонячних променів виробники використовують спеціальні покриття.

Оцинковані грядки

За способом додаткової обробки можна виділити 2 види: оцинковані бордюри без покриття і грядки з оцинкованої сталі з полімерним покриттям.

Покриття в свою чергу може бути наступне:

 • поліестер — стійкість до високих температур, стійкість кольору, естетичність, термін служби 20 — 30 років;
 • PVDF (суміш полівінілфториду і акрилу) — екологічно чисте покриття з підвищеною стійкістю до дії води і хімічних речовин, з широким діапазоном температур експлуатації;
 • поліуретан — найкраща стійкість до ультрафіолету, висока міцність, стійкість до впливу хімічних речовин, термін служби 30 — 50 років.

Цинкове покриття сталі значно підвищує її стійкість до корозії. Полімерне покриття надає виробу декоративний зовнішній вигляд і підвищує зносостійкість в умовах підвищеної вологості, тривалого перебування під прямими сонячними променями та впливу екстремальних температур.

А може краще підручні матеріали?

Створити більш або менш красиву грядку можна і за допомогою підручних матеріалів. Умільці примудряються використовувати не тільки дерево, шифер, цеглу, але і нетрадиційні матеріали: пластикові пляшки, старі покришки, вживаний пластик та інше. Але при цьому ніхто не заперечує високу трудомісткість для створення такої «краси» та сумнівну довговічність.

Більш того до істотних недоліків слід віднести нестійкість до хімічної дії та здатність деяких матеріалів виділяти шкідливі для здоров’я людини сполуки. У тепличних умовах з високою вологістю і щорічними дезинфекциями використання таких підручних матеріалів неможливо або навіть небезпечно.

Переваги оцинкованих огорож для грядок

Всіх перерахованих вище недоліків позбавлені грядки з оцинкованого металу, які спеціально розроблені і протестовані в умовах відкритого та тепличного овочівництва.

Читайте:   Спаржева квасоля стручкова – вирощуємо на власній ділянці

Оцинковані грядки

 • дозволяють створити організований город на тривалий час;
 • не вимагають демонтажу на зимовий час;
 • у разі продажу земельної ділянки конструкція легко розбирається і транспортується;
 • простота монтажу без спеціальних інструментів і навичок;
 • зручність при подальшому використанні покривних матеріалів;
 • універсальність для всіх овочевих і декоративних культур;
 • можливість створення тимчасового парника з дугами для висадки розсади;
 • легкість в оновленні та удобренні ґрунту;
 • централізований і швидкий полив без розмивання ґрунту;
 • спрощені роботи з оформлення доріжок і проходів (оскільки вони стають постійними і на них не буде розмиватися грунт з грядок, їх можна засіяти травою, покрити галькою, каменем, тирсою тощо);
 • відсутність небезпеки пошкодження сходів домашніми тваринами і бігаючими дітьми;
 • полегшення всіх робіт по догляду за рослинами;
 • отримання рівних і правильно орієнтованих посадок;
 • високий ступінь безпеки при використанні якісних заводських виробів;
 • матеріал не сприяє накопиченню та розповсюдженню інфекції, і розмноженню шкідників, а в теплиці легко піддається дезінфекції;
 • ефективне використання корисної площі городу за рахунок більш раціонального планування;
 • екологічна безпека для людини і відсутність токсичності для рослин;
 • відсутність спеціального догляду за грядками.

Мабуть, усіх перерахованих переваг досить, щоб зробити огорожу грядки з оцинкованої сталі. Численні позитивні відгуки дачників, що йдуть в ногу з часом, тільки підтверджують цей висновок.

Де можна застосувати і як встановити?

Крім основного призначення (облаштування овочевих грядок) оцинкована сталь добре підходить для створення фігурних грядок для квітника.

Оцинковані грядки

На замовлення можна виготовити високі бордюри для створення теплих грядок під ранні овочеві культури або для парника з биопідогрівом.

З стандартних заготовок можна виготовить бортики для дитячого майданчика, зони барбекю або садової доріжки. Властивості матеріалу дозволяють використовувати конструкції як у відкритому ґрунті, так і в теплиці. При чому в останньому випадку вони окупаються швидше.

Читайте:   Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

Легка вага, наявність в комплектації всіх сполучних елементів (болти, гайки, шайби), хороша обробка країв для уникнення порізів і подряпин і простота конструкції значно спрощують всі роботи по установці оцинкованих бордюрів для грядок. У деяких випадках при покупці дешевих конструкцій для складання потрібні шуруповерт і гайковий ключ, які знайдуться в будь-якому будинку.

Оцинковані грядки

Складання слід проводити в польових умовах, безпосередньо на місці установки.

Оцинковані грядкиВиди з’єднання секцій бордюрів: замкове і болтове.

Грядки мають в кутах штирі довжиною 20-25 см, які повністю заглиблюються в грунт. При необхідності встановлені раніше грядки можна подовжувати за допомогою вставок. Незважаючи на товщину металу конструкція виходить міцною і стійкою до деформації. Це забезпечується поздовжніми і поперечними ребрами жорсткості.

Оцинковані грядки

Перед початком монтажних робіт рекомендується ретельно розпланувати і розмітити ділянку, продумати ширину проходів і доступ системи поливу. Грамотне планування дозволяє уникнути нудних «переробок» і економить багато часу.

Якщо аналізувати відгуки, то найбільше дачники відзначають естетичність та зручність догляду за посадками. І дійсно, навіть невеликий городик з рівними однаковими грядками стає акуратніше і візуально просторіше. Ніхто не шкодує витрачених грошей, адже своє здоров’я і сили (на щорічне оновлення саморобних огорож) безцінні.

Зручність установки і використання справедливо тільки у випадку з якісним товаром, тому не витрачайте гроші на дешеві аналоги.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*