Головна / Сад та Город / Огірки взимку на підвіконні або в чому секрет домашнього овочівництва?

Огірки взимку на підвіконні або в чому секрет домашнього овочівництва?

Огірки взимку на підвіконні

Щоб отримати огірки взимку на підвіконні, потрібно мати гарну землю, насіння гібридів і облаштувати можливість достатнього освітлення, не тільки природного, але і за допомогою фітоламп. Через місяць-півтора після належного догляду огірки можуть дати непоганий урожай.

Вирощування огірків в домашніх умовах

Насолоджуватися огірками в свій час ми можемо недовго, так як їх сезон закінчується швидко, особливо, якщо літо було посушливим. Тому отримати огірки взимку на підвіконні намагаються багато, хто любить вживати цей овоч у свіжому вигляді. Термін життя вирощених огірків таким чином становить близько двох місяців після збору першого врожаю – цього цілком достатньо, щоб насолодитися овочем вдосталь.

Відомо, що огірок розмножується тільки насінням, так як живцюванням отримати його не можна. Сухості повітря і нестачі вологи вони зовсім не виносять – це варто пам’ятати, вирощуючи огірки на балконі. Як тільки такі домашні огірки зацвітуть, земля постійно повинна бути в міру вологою. Під горщики потрібно буде поставити блюдця з водою, які допоможуть уникнути пересихання землі. Також кімнатні огірки крім поливу вимагають обприскування, хоча б два рази в день. А, коли починається цвітіння, то кущ раз в день для кращого запилення потрібно струшувати.

Огірки взимку на підвіконні

Вирощуючи огірки на вікні, не варто забувати і про прищипування, яке робиться після поява 3-5 листочків – це додасть пишності й густоти рослині. Прищипування пагонів не тільки в два рази зменшує довжину, але і робить кущ в два рази пишніше – тобто, замість однієї батоги виходять дві короткі. До точки прищипування зав’язь віддаляється, а залишається лише та, що знаходиться вище місця прищипування.

Читайте:   Підживлення часнику навесні як гарантія високої врожайності

Огірки взимку на підвіконні

Щоб огірки на підвіконні максимально довго радували вас своїм урожаєм, плоди краще збирати у міру дозрівання і не чекати, поки всі огірки стануть великими – це сприяє меншому виснаження куща і вбереже втрату зайвих соків з рослини.

Огірки на підвіконні – що потрібно?

Спочатку потрібно зайнятися вибором насіння – це повинні бути самозапильних гібриди, з яких краще вибрати ранньостиглі сорти. Перевагу віддавайте кущовим сортам, якщо збираєтеся вирощувати огірки в квартирі. У загальному випадку вам потрібно підготувати:

  • спеціальні насіння;
  • біогумус і кокосовий субстрат;
  • горщики по 3-4 л, в залежності від кількості насіння;
  • обприскувач для щоденного освіження рослини;
  • лампу для створення додаткового світла.

Огірки взимку на підвіконні

Отже, як виростити огірки на підвіконні і з чого почати? Приготуйте хороший субстрат з біогумусу і кокосових волокон: одну частину біогумусу змішати з двома частинами кокосового волокна. Ємностями для наповнення можуть служити стандартні трилітрові горщики. Садити насіння можна як відразу в постійні ємності, так і з допомогою пікіровки, пересаджуючи рослини потім у великі горщики. Яким способом здійснювати вирощування огірків на підвіконні, кожен вибирає індивідуально, але за допомогою пікіровки можна пересадити в горщики більш міцні й живучі рослини, забезпечивши себе таким шляхом надійним урожаєм.

Огірки взимку на підвіконні

Насіння огірків-гібридів потрібно добре підготувати до посадки, для чого їх опускають в розчин марганцівки кімнатної температури на пару годин, а потім виймають. Варто звернути увагу, що ті насіння, які опустилися на дно – хороші, а ті, що спливли краще викинути, так як схожість у них низька. Дайте насінню стекти, а пізніше можете садити їх (тільки в сухому вигляді).

При посадці пікіруванням садять їх спочатку в невеликі стаканчики, ємністю 100 мл, наповнені спеціальною земляною сумішшю. Розкладати потрібно по 5 насінин в склянку, а потім, утрамбуйте землю, полити. Через тиждень-два можна спостерігати сходи, які обов’язково проріджують, залишаючи по два найпотужніших рослини. Через тиждень проводиться остаточне проріджування, і в стаканчику залишається один сильний росток.

Читайте:   Що робити, якщо на перцях опадають зав’язі, квіти і листя

Кілька секретів хорошого врожаю

Пересаджуючи рослини у великі горщики, що мають ємність 3-4 л, землю не досипають до країв приблизно на 4 див. Пересадку роблять через 3 або 4 тижні після появи сходів. Сіянець в стаканчику перевертають на долоню, акуратно пропускаючи його між пальцями. Росток з грудкою грунту вставляють в приготований постійний горщик, присипавши зверху ґрунтом до сім’ядольних листків.

  1. У великих горщиках пікіровані паростки потребують постійного поливу. В перший місяць життя огірки в домашніх умовах постійно поливають, але помірно. На початковому етапі важливо не переливати сіянці, так як вони можуть почати хворіти. Взимку сонця і тепла мало, тому і вологи потрібно для рослин не так багато. З кінця березня вологи потрібно більше, якщо огірки ще будуть в змозі плодоносити.
  2. Потребує огірок і підпірці, яка може бути у вигляді сітки або будь-якої іншої опори.
  3. Незайвою буде і така процедура: раз в день повертати горщик з сіянцями навколо своєї осі на 180 градусів, щоб рослини отримували світло і тепло не тільки з одного боку.
  4. А для довгого життя всього куща раз в два тижні можна проводити підживлення: у верхній шар землі додавати чайну ложку агролайфа або підсипати раз в місяць в горщик свіжий біогумус.
  5. Вимагають огірки і належної кількості світла – не менше 12-ти годин, яке можна забезпечувати за допомогою штучного освітлення.

Огірки взимку на підвіконні

Якщо ви задумалися, як виростити огірки будинку взимку без пікіровки, то садіть насіння у великі горщики, не досипаючи землю на 5 см до краю. Після розкладки насіння насипте шар 1,5 см землі, а решту грунт досипте приблизно через місяць – це замінить пікірування.

Правильне запилення огірків-гібридів

Як виростити огірки будинку, адже запилення проводити нікому, якщо, звичайно, ви не розводьте будинку літаючих комах? Без правильного запилення просто опаде. Приміряйте на себе роль бджілки!

Читайте:   Перець Пепероні і інші сорти кімнатного перцю для кухні і для душі

Щоб плоди зав’язалися напевно, потрібно розділити жіночі і чоловічі квітки. Жіночі мають маточка складається із зав’язі та приймочки, а чоловічі маточки не мають.

Огірки взимку на підвіконні

Здійснювати запилення бажано вранці, коли пилок липка – зірвіть чоловічий квітка, обрізавши віночок, і вкладете в жіночий так, щоб пилок, що потрапив на рильце. Саме таким чином бджоли запилюють рослини. Але краще скористатися сортами, які  самозапилюються їм запилення взагалі не потрібно.

Правильно виростивши огірки, можна зібрати до 15 плодів середнього розміру з куща. При цьому вони будуть мати справжній смак, не порівнянний з магазинними. Вікно або балкон, на яких знаходяться рослини, повинні бути теплими, і бажано, щоб вони виходили на південь або південний схід.

Оберігайте домашні огірки від протягів і насолоджуйтеся їх хрусткими плодами!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*