Головна / Двері / Основа безпеки: як вибрати вхідні двері

Основа безпеки: як вибрати вхідні двері

Основа безопасности: как выбрать входную дверь

Вхідні двері повинні бути гарними, теплими, довговічними і, звичайно ж, забезпечувати безпеку – контроль доступу. Розповімо про основні нюанси вибору вхідних дверей.

Вимоги до вхідних дверей: на що звертати увагу

До вибору вхідних дверей треба підходити відповідально. Звертати увагу слід на все критерії якості, а не тільки на надійність або зовнішній дизайн.

В першу чергу двері повинна бути взломостойкой. Захист від злому має забезпечувати як саме полотно, так і мінімум два якісних замку різної конструкції.

Правильна геометрія двері виключить перекоси і деформації, а належна якість матеріалів гарантує тривалу експлуатацію.

Хороші вхідні двері повинні мати необхідну звукоізоляцію і відповідати вимогам енергоефективності.

Для утеплення дверне полотно зазвичай заповнюють мінеральною ватою, пенопропиленом або пінополіуретаном товщиною від 50 мм

Важливо, щоб двері відповідала і вимогам пожежної безпеки. Її конструкція повинна бути орними – складатися з коробки, закріпленої в стінному отворі, і навешиваемого на неї полотна.

Основа безопасности: как выбрать входную дверь

Краще, щоб двері відкривалися в напрямку виходу з будівлі – назовні. Це корисно з точки зору евакуації, так і видавити таку конструкцію важче.

Двері зобов’язана бути зручною у використанні і мати привабливий зовнішній вигляд. Вона повинна легко, без зусиль, скрипів і стукотів, відкриватися і закриватися.

Ширина дверей зазвичай становить 0,9-1,2 м, а товщина – 80 мм і більше.

Менші розміри по ширині можуть створити проблеми для вхідних, а при великих параметрах полотно дверей стане занадто масивним, і його незручно буде відкривати.

Як правильно вибрати вхідні двері: конструкція і матеріали

Хоча для виготовлення полотна вхідних дверей застосовують тверду деревину, композитні матеріали і метал, найбільш придатними вважають сталеві конструкції з наповнювачем.

Рекомендована товщина листової сталі (краще вибирати леговану) для металевих дверей – 2 мм.

Читайте:   Что такое металлическая дверь?

Більш тонкий матеріал простіше пробити або вигнути, а більш товстий шар стали обтяжить полотно і підвищить навантаження на петлі, що з часом призведе до перекосу конструкції. Краще використовувати цілісні листи сталі без зварних швів.

Дверну коробку роблять з товстостінного металевого куточка (50-63 мм) або профільної заводської труби, каркас полотна – з куточка товщиною 35-45 мм. Краще, якщо всередині полотна є 4-6 вертикальних і/або горизонтальних ребер жорсткості з труб або куточка.

Щоб підсилити конструкцію, вертикальні і горизонтальні ребра жорсткості зварюють між собою.

Захист від злому і забезпечують посилені петлі. Вони можуть бути звичайними сейфовими, кульковими або на опорному підшипнику. Останні вважаються більш надійними.

Основа безопасности: как выбрать входную дверь

Кількість петель розраховують, враховуючи ширину і товщину металу, а також вид оздоблення. Для ефективного розподілу навантаження їх повинно бути не менше трьох. Конструкцію петель краще вибирати приховану, щоб їх було важче зрізати.

Також обов’язкові зовнішні сталеві лиштви, які закривають щілини між дверною коробкою і отвором і запобігають спроби виламати полотно разом з коробкою.

Взломостійкі двері повинні мати і протизнімні штирі-антизрізи (мінімум два з одного боку, краще по два на кожну сторону).

Ці пасивні ригелі утримують двері в дверній коробці, і навіть якщо зловмисник зріже петлі, двері все одно залишиться закритою.

Антизрізи можуть бути стаціонарними або висуватися з торців при запиранні. Якщо вони мають обертову функцію, перепиляти їх практично неможливо.

Естетика: оздоблення та аксесуари для вхідних дверей

Двері можуть бути прямокутними і арочними, одно – і двостулковими, глухими або зі вставками зі скла, закритими декоративними кованими елементами.

Для обробки дверей використовують різні матеріали: штучну шкіру з полімерів, пластикову плівку, порошкове фарбування, ламінат, вагонка, МДФ, ДСП, шпон, масив цінних порід дерева і так далі.

Обробку часто вибирають за існуючими зразками. Для дверей котеджу потрібно покриття, стійке до вологи і перепадів температури.

Будь вхідні двері забезпечують аксесуарами. Для більшої зручності використовують телескопічні очі. Важливий елемент – ручка, яка повинна відповідати загальному дизайну конструкції.

За бажанням можна встановити внутрішню засувку і спеціальну ручку-«стучалку» (гонг), що прикрашає двері зовні.

Основа безопасности: как выбрать входную дверь

Хороша вхідні двері повинна мати якісні ущільнювачі по периметру. Трапляється, що в процесі підгонки дверей під отвір може з’явитися щілину внизу. У цьому випадку до нижнього краю полотна можна встановити щітковий ущільнювач.

Читайте:   Межкомнатные двери из массива дерева

Його корпус виконують з алюмінію або пластику, який фарбують в неяскраві кольори або стилізують під деревину. Щетину також виконують різного кольору.

Які вхідні двері вибрати квартиру: 5 простих порад

При виборі вхідних дверей слід звертати увагу на певні параметри.

Якість матеріалів

Цей критерій дуже важливий: матеріали, з яких виготовлені двері, повинні бути підтверджені сертифікатами виробника.

Ефективність теплоізоляції

Рекомендований для вхідних дверей в будинок коефіцієнт опору теплопередачі повинен становити не менше 0,7 м2 × K / Вт. Він забезпечується такими характеристиками:

  • Загальна товщина конструкції (дверне полотно та коробка) ≥ 80 мм;
  • Товщина теплоізоляційного матеріалу двері ≥ 50 мм;
  • Наявність термомостов в полотні та коробці;
  • Наявність якісного ущільнювача по периметру дверей.

Основа безопасности: как выбрать входную дверь

Захист від проникнення

Клас захисту від злому – мінімум RC2, а краще – RC3 або RC4. Протизломна фурнітура класу RC2 включає: замок захищений від висвердлювання профільного циліндра, ручку з захистом від витягування, болти-антизрізи.

Привабливий зовнішній вигляд

Для того щоб вхідні двері доповнювала загальну стилістику будинку, внутрішню і зовнішню поверхні двері можна пофарбувати в різні кольори: внутрішню – в той же колір, що і міжкімнатні двері, а зовнішню – в колір фасаду, гаражних воріт та вікон.

Сьогодні дуже популярні двері з склінням і ручкою-перекладиною. Скло, яке використовується під вхідних дверей, повинно бути безпечним і ударостійким (багатошаровим).

Гарантія виробника на виріб

При покупці вхідних дверей запитайте у продавця про гарантії на конструкцію в цілому, на фарбування і окремі компоненти двері, такі як замки, ручки, петлі.

Наприклад, компанія Hörmann надає п’ятирічну гарантію на всі вхідні двері власного виробництва.

6 класів стійкості до злому дверей

Вхідні двері повинна бути стійкою до силових дій. При цьому жодна двері не забезпечує 100 % захист від проникнення зловмисників.

Стійкість двері до злому визначають за часом, який потрібно витратити, щоб проникнути в будинок. Якщо за 5-10 хвилин двері не розкрита, в більшості випадків зловмисники припиняють спроби, щоб не бути поміченими.

Читайте:   Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

За ступенем захисту двері поділяють на шість класів:

  1. Клас RC1 – захист від злому з застосуванням фізичної сили. Підходить для охоронюваних місць, де немає загрози злому.
  2. Клас RC2 – захист від злому з застосуванням базових ручних інструментів (викруток і відмичок). Використовується для мінімального забезпечення безпеки.
  3. Клас RC3 – захист від злому з використанням базових і важких ручних інструментів, таких як брухт, фомка і т. д. Забезпечує достатню ступінь захисту.
  4. Клас RC4 – захист від злому з застосуванням важких ручних і найпростіших електроінструментів (сокира, молоток з долотом, зубило, дриль). Забезпечує високий ступінь захисту.
  5. Клас RC5 – захист від злому з використанням електроінструментів, таких як електропила, дриль, лобзик, шліфувальний і абразивний інструмент і т. д. Захист промислових і військових об’єктів.
  6. Клас RC6 – захист від злому з застосуванням самих потужних електроінструментів. Надвисока захист промислових і військових об’єктів.

Для збільшення опору вставки зі скла закривають ґратами

У приватному секторі нерідко встановлюють двері з захистом від злому простими і важкими ручними інструментами

Як вибрати хороший замок для вхідних дверей?

Двері потрібна надійна система замикання, адже зламостійкість конструкції в рівній мірі визначається пристроєм двері і системою замків. Бажано, щоб було два замки різної конструкції.

Основний замок зазвичай – сувальдний, додатковий (суміщений з ручкою) – циліндровий. Корпус і деталі замку повинні бути виготовлені з термообробленої сталі. Використання м’яких металів не допускається. Для додаткового захисту запірні механізми дверей обладнують броненакладками.

Основа безопасности: как выбрать входную дверь

Бажано, щоб між замками була відстань не менше 30 см, що ускладнює розтин шляхом віджиму. Замки можуть бути врізними або накладними.

Останні вважаються більш надійними, так як їх кріплять прямо до «бронедвері».

Надійність замка залежить від кількості борозен/заглиблень. Їх має бути не менше восьми у сувальдного замку і не менше шести у циліндрового.

Після установки замків слід обов’язково перевірити їх працездатність – ключ повинен входити і провертатися рівномірно і без зусиль.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*