Головна / Підлога / Основа під лінолеум: види, що вибрати, типи основ під підлогове покриття +відео

Основа під лінолеум: види, що вибрати, типи основ під підлогове покриття +відео

Основа під лінолеум

Вибравши лінолеум в якості підлогового покриття, придбавши необхідне, ви вирішуєте, що можна приступати до його укладання. Але тут з’ясовується, що є два варіанти його монтажу: або на підкладці або без неї. Але навіть з приводу цього мінімального вибору розпалюються суперечки.

Для початку розберемося, що це таке, з чого виготовляється і навіщо потрібна. Насправді це ізоляційний матеріал, який кладуть на основу перед настилом лінолеуму.

Для чого потрібна, які види є

Підкладка виключає можливість дотику матеріалу з підлогою. Вона служить для:

  • Компенсації нерівностей основи. Якщо основа, має дефекти, вони позначаться на покритті. На його поверхні промальовуватимуться всі западинки, тріщини і горбки. Згодом це призведе до руйнування. Матеріал під ним за рахунок компенсації невеликих нерівностей захистить лінолеум від передчасного зносу.
  • Звукоізоляції. Особливо це допомагає в багатоквартирних будинках, де не буде чути шум з нижніх поверхів.
  • Теплоізоляції. У приміщеннях, розташованих на перших поверхах підлоги завжди холодні. Те ж саме стосується і квартир, під якими розміщені нежитлові приміщення. Підлоги в будинках влаштовані по грунту так само потребують додаткового утеплення. В даному випадку це відмінний утеплювач.

Є кілька видів ізолюючих матеріалів

Джутова

Джутова підкладка складається з волокон рослинного походження. Це унікальний матеріал з натуральних джутових волокон. В її складі присутній антипірен перешкоджає гниттю та горінню. Вона здатна вбирати і виводити з часом вологу не намокаючи при цьому.

Основа під лінолеум

Джутова підкладка

Пробкова

Цей вид складається з подрібненої кори дерева. Процес її виробництва виключає застосування синтетичних речовин. Тим не менш, вона володіє найкращими показниками тепло – і звукоізоляції.

Читайте:   Системы теплого пола — комфорт и выгода

У коркового матеріалу крім високої ціни є ще один істотний недолік. Її поверхня через невелику жорсткість прогинається під важкими меблями. А це призводить до деформації лінолеуму.

Основа під лінолеум

Пробкова підкладка

Лляна

Лляна підкладка зберігає природну вентиляцію між підлогою та підлоговим покриттям. А це перешкоджає появі вологи та грибка. Так як у виготовленні цього матеріалу використовують льон, він є абсолютно натуральним виробом.

В процесі виробництва матеріал обробляють антипіренами, які виключають заводження комах і перешкоджають гниттю.

Основа під лінолеум

Лляна підкладка

Не знаєте що використовувати, щоб у приміщенні було тепло і сухо? Використовуйте підкладку, в якій присутні в рівних пропорціях льон, джут і шерсть. Вона має додаткові зносостійкість і теплоізоляційні властивості.

Основа під лінолеум

Основа під лінолеум з льону, джуту і вовни

Спінена

З приводу цього виду фахівці давно прийшли до висновку, що під лінолеум вона не годиться. Вона швидко мнеться і втрачає форму, не виконуючи при цьому своїх функцій.

Відео: якою має бути основа для укладання підлогових покриттів

Щоб однозначно відповісти на питання про основу необхідно точно знати технічні характеристики правильно влаштованого основи підлоги, призначеної якраз для монтажу лінолеуму. Отже, основа повинна бути:

  • міцною;
  • максимально твердою;
  • абсолютно сухою;
  • рівною – допустимі плавні перепади 2-7 мм;
  • без масляних і жирних плям;
  • без слідів старої фарби.

Види основ під лінолеум

Тепер розглянемо всі можливі основи, на які можна монтувати таке підлогове покриття.

Бетон

Ідеальним вважається бетонна основа, вирівняна з застосуванням спеціальної вирівнюючої суміші, бетонної стяжки або «плаваючої підлоги». Саме вона насправді і є найкращою основою під лінолеум.

Перш ніж укласти покриття на бетонну стяжку, їй потрібно дати повністю висохнути. Термін висихання залежить від температури в приміщенні, вологості та ефективності вентиляції. Але згідно з нормами період висихання і затвердіння бетонної стяжки не може бути менше 30 днів.

Читайте:   Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Перевірити міститься в стяжці волога можна дуже просто з допомогою простого шматка целофанової плівки. На ніч потрібно просто покласти на стяжку і закріпити скотчем. Якщо вранці виявиться, що плівка суха, значить можна приступати до монтажу. При цьому попередньо основу потрібно ретельно очистити від пилу.

Ні в якому разі не можна бетонну основу вирівнювати шляхом укладання на нього листів фанери або іншого матеріалу з дерева. Вони вбирають вологу і деформуються, тому на такій основі лінолеум швидко втратить свої експлуатаційні характеристики.

Деревина

Дерев’яна підлога теж непогана основа, але якщо в ній наявні щілини, нерівності, сліди від цвяхів або інші вади, то поверх неї попередньо монтується фанера товщиною 8-12 мм Саме вона і буде виконувати функцію ізолюючого і вирівнювального матеріалу.

У тому випадку, коли дошки на підлозі добре збереглися, то застосування фанери не потрібне. Незначні нерівності і мікротріщини усуваються за допомогою спеціальної шпаклівки.

Лінолеум

За умови, що старий лінолеум міцно тримається на основі, не має нерівностей, рваних місць і деформацій на нього можна класти нове покриття. Перед цим основу, потрібно знежирити і нанести на неї клей.

За інших обставин старе покриття підлягає видаленню. Детальніше можете почитати в статті.

Керамічна плитка

У цьому випадку мова йде про ідеальну основі під лінолеум. Якщо плитка відійшла, чи потріскалася деформувалися міжплиткові шви, то перед монтажем лінолеуму всі недоліки усуваються за допомогою вирівнюючого засобу.

Коли він повністю висохне, все зачищається наждачним папером, а пил прибирається. На такій основі підлогове покриття буде довго і справно служити.

Виходячи з наведеної вище інформації, можна сміливо стверджувати, що коркові, ні джутові, ні лляні, ні повстяні матеріали, які в широкому асортименті представлені на ринку, абсолютно неактуальні. Вони покликані вирівняти основу і утеплити її.

Читайте:   Шість помилок при влаштуванні стяжки підлоги

Але, по-перше, всі підстави згідно з правилами і нормами попередньо вирівнюються, а, по-друге, лінолеум побутового типу в своїй конструкції базується на тканинній, джутової і полівінілхлоридній основі, тобто є утепленим.

Винятком є покриття без основи, якому підкладка необхідна в якості додаткового утеплення. Причому вона повинна володіти підвищеною міцністю і жорсткістю.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*