Головна / Будівельні матеріали / Основні розміри блок хауса під колоду, ціна та поради з вибору

Основні розміри блок хауса під колоду, ціна та поради з вибору

Зовнішня обробка будинку повинна виконувати кілька функцій – практичну (тепло і звукоізоляційні) і естетичну. Матеріали з оптимальними експлуатаційними характеристиками не завжди мають гарний зовнішній вигляд. Але є винятки — блок хаус під колоду. Розміри і вартість є основними характеристиками облицювання.

Що таке блок хаус: види та матеріали виготовлення

Блок хаус — це імітація оциліндрованого брусу, яка може встановлюватися на внутрішню або зовнішню частину стіни. Декоративне покриття має гладку поверхню і може монтуватися практично на будь-яку поверхню. Класичні панелі блок хаус виготовляються з дерева, але є альтернатива з металу або полімерів.

Що таке блок хаус

Найчастіше для обробки вибирають дерев’яні конструкції, які характеризуються наступними параметрами:

  • Категорія А, В або С. Вона визначає якість панелей, можливо присвоєння змішаній категорії – АВ або ВС.
  • Габарити. До них відносяться ширина, довжина і висота округленого виступу.
  • Обробка деревини. Для довгого терміну служби обробний матеріал може покриватися захисними складами (вогнебіозахист). Обов’язково контролюється рівень вологості.

Дерев’яний блок-хаус має ряд переваг перед аналогічними видами оздоблень – простота установки, хороші показники теплоізоляції, можливість заміни декількох компонентів фасаду без демонтажу всієї конструкції.

Для своєчасного видалення вологи з зовнішньої частини стіни панелі передбачений один або два воздуховода. Це зменшує ймовірність гниття і поступового руйнування декоративного фасаду.

Що таке блок хаус

Конфігурація та розміри блок хауса

Для розрахунку оптимальної кількості панелей для облицювання будинку необхідно знати їх типові розміри і орієнтовну вартість. Виробники намагаються уніфікувати габарити блок хауса, щоб не виникало проблем при монтажі і складанні схеми розпилювання. Цю інформацію можна узяти на офіційному сайті виробничої або торговельної компанії.

Читайте:   Порядок монтажу блок-хаусу - від підготовки основи до кріплення

Конфігурація та розміри блок хауса

Для первинного розрахунку витрати можна скористатися такими даними за типорозмірами:

  • Довжина – від 2 до 6 м.
  • Ширина – від 90 до 190 мм. В рідкісних випадках виробник пропонує панелі 215 мм;
  • Висота – від 20 до 45 мм.

Додатково потрібно враховувати площу і кількість панелей в 1 м3. У таблиці наведені дані для найбільш популярних дерев’яних блок хаусів.

Конфігурація та розміри блок хауса

В цілях економії виробники намагаються використовувати поширені сорти деревини. Зазвичай вони не вказують конкретну породу, але найчастіше для виготовлення блок хауса застосовують модрину або сосну. Важливо, щоб заготовка пройшла підготовчий етап – просушку, формування рівних з’єднувальних пазів і можливу обробку від зовнішнього впливу.

Конфігурація та розміри блок хауса

Рекомендації по вибору і установці

Підібрати оптимальну модель блок хауса під колоду відносно легко. Важливими моментами є попередній розрахунок кількості в залежності від габаритних розмірів панелей і вимоги до зовнішнього вигляду. У другому випадку завжди можна змінити відтінок фасаду будинку, використовуючи фарбу для зовнішніх робіт відповідного кольору.

Рекомендації по вибору

При виборі декоративно-захисних панелей потрібно звертати увагу на такі нюанси:

  • Відсутність явних дефектів на поверхні тріщин, відколів або механічних пошкоджень. Для панелей класу «А» допускається наявність одного сучка або двох смоляних кишень на кожні 1,5 м.
  • Геометрія з’єднувального паза. Це особливо актуально для довгомірних блок хаусів. Навіть при невеликому викривленні можуть виникнути проблеми під час монтажу.
  • Відсутність цвілі або грибка в структурі дерева.

Монтаж панелей найкраще здійснювати в літній період. Після доставки вони повинні знаходитися в сухому приміщенні при кімнатній температурі мінімум 1 добу. Технологія установки повинна бути вказана в інструкції від виробника.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*