Головна / Опалення / Переваги та недоліки твердопаливних котлів

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

Проживання в приватному будинку зазвичай має на увазі створення власної системи опалення. При наявності газу та електропостачання вибір способів опалення для цієї мети досить широкий. Але як бути, якщо з ними відбуваються постійні перебої або можливості користуватися цими благами цивілізації взагалі немає?

В цьому випадку без твердопаливного котла не обійтися. Сучасні конструкції істотно відрізняються від своїх примітивних попередників, і по цілому ряду показників, як технічних, так і економічних, твердопаливні котли поза конкуренцією в порівнянні з іншими способами опалення. Але існують і деякі недоліки, які можуть вплинути на вибір. Почнемо з приємного.

Які переваги характерні для твердопаливних котлів?

Основна перевага таких котлів полягає в автономності їх роботи. Не потрібні ніякі комунікації, наприклад, для підведення газу, вони можуть працювати навіть без електрики. Робота котлів не залежить ні від графіка поставок палива, ні від перебоїв електроживлення, ні від якості газу.

Можливість роботи на різних видах твердого палива дозволяє в кожному регіоні вибрати найбільш доступний його вид. Це можуть бути дрова, торф, пелети, брикети, вугілля різних порід. Конструктивне розмаїття котлів дозволяє використовувати відповідне конкретному споживачеві паливо. Переконає в різноманітті моделей твердопаливних котлів каталог інтернет-магазину компанії ТОВ «Макситерм».

Вагомим аргументом стала доступність ціни обладнання та палива, його безпроблемне придбання.

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

Економічність подібних котлів.

Нескладна конструкція таких агрегатів забезпечує їм надійність, безвідмовність і тривалий період експлуатації.

Котли на твердому паливі володіють більш безпечними екологічними характеристиками в порівнянні з обладнанням, що функціонує на дизельному паливі.

Недоліки котлів, що працюють на твердому паливі

Необхідне постійне дозавантаження палива. Ця проблема вирішувана, якщо придбати піролізний котел. Якщо при традиційній системі завантаження підкидати паливо потрібно кожні 3-4 години, то з піролізним котлом це потрібно робити в 2 рази рідше. У котлів з кисневим розподілом одного завантаження вистачає більш, ніж на 30 годин. Автоматичне завантаження можливе тільки для дрібних фракцій.

Читайте:   Твердотопливный котел длительного горения - оптимальный вариант для обогрева дачи

Необхідно виділити місце для зберігання палива або будь-яке господарське приміщення. Щоб ККД котла був високим, потрібно дотримуватися відповідних умов зберігання палива, так як воно повинно бути сухим.

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

У котлів тривалого горіння невисокий ККД.

При установці недорогих котлів доводиться миритися з такими «побічними» явищами, як утворення сажі і кіптяви, з регулярним чищенням устаткування та прибиранням приміщення. Хоча у випадку з піролізними котлами зола майже не утворюється, і необхідності в частому прибиранні немає.

Може знадобитися установка будь-яких додаткових пристроїв або облаштування примусової тяги.

Складно регулювати процес горіння.

Щоб прийняти остаточне рішення, необхідно вирішити: яку площу потрібно опалювати, який вид палива підходить найбільше, і буде котел тільки обігрівати або ще додатково гріти і воду. Ну і звичайно, всі побажання повинні вкластися в рамки виділеної на покупку котла суми.

Вибираючи між одно – та двоконтурним котлом, потрібно знати, в чому їх принципова відмінність і у скільки обійдуться комфортні умови життя. Двоконтурний має більше функцій: він ще й нагріває воду, а також більш практичний в експлуатації. Коштує він дорожче одноконтурного, але більше половини енергії буде витрачатися на роботу другого контуру.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*