Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Підготовка інструментів до зимового зберігання

Підготовка інструментів до зимового зберігання

Коли настають холоди, дуже багато роботи на дачі і присадибній ділянці припиняються до весни. Виникає необхідність законсервувати, прибрати весь наявний в домашньому господарстві інструмент. Як зробити це правильно, щоб навесні інструменти були готові до роботи.

Підготовка інструментів до зимового зберігання

Інструментів у всіх власників приватних будинків і дач зазвичай досить багато: бензокоса, газонокосарка, граблі, сапи, лопати, бензопили… Все це потрібно акуратно законсервувати на зиму, щоб забезпечити схоронність.

Ідеальним варіантом для зберігання всього інвентарю стане добротний і місткий сарай. Однак, відразу відзначимо, що є істотна різниця між зберіганням інструментів в приватному будинку, де живуть цілий рік, і дачею, куди власники приїжджають взимку тільки зрідка. В останньому випадку може виявитися, що сарай — ненадійне місце зберігання, його легко розкрити. Якщо дача взимку ненаселена, радимо перенести всі інструменти саме в будинок, який завжди захищений від злодіїв найкраще.

Підготовка інструментів до зимового зберігання

Найпростіше підготувати до зимового зберігання ручні механічні інструменти:

  • Граблі, лопати, мотики, пили та інший садовий інвентар потрібно ретельно вимити і просушити.
  • Обов’язково відремонтувати те, що прийшло в непридатність за активний дачний сезон — поміняти живці, прибрати іржу, нагострити. Навесні вам буде ніколи цим займатися.
  • Дерев’яні частини, живці, можна змастити соняшниковою олією, якщо ви побоюєтеся, що за зиму вони розтріскаються.
  • Металеві частини доцільно змастити машинним маслом і замотати в саморобні чохли з ганчірок.

Підготовка інструментів до зимового зберігання

Складніше підготувати до зими інструменти, у яких є двигун: бензотріммери, бензопили, мотокультиватори, газонокосарки і так далі. Радимо дотримуватися наступних правил:

  • Очистити інструменти від бруду і пилу.
  • Все паливо потрібно злити і дати інструменту трохи попрацювати на холостому ходу, щоб бак гарантовано був сухим.
  • Моторне масло, яке вже використовувалося, теж зливаємо. Замість нього заливаємо свіже, щоб двигун не залишався на зиму сухим. Старе масло, до речі, можна застосувати для ретельного протирання всіх деталей, які стикалися з землею, деревиною, травою.
  • Свічки запалювання потрібно викрутити, очистити від нагару і потім поставити на місце, щоб в камеру згоряння не потрапляло сміття.
  • Перевірте всі фільтри, при необхідності замініть.
  • Бажано зберігати інструменти в підвішеному вигляді, на стіні. Хоча і надійна полиця підійде.
Читайте:   Де придбати садовий інвентар та інструмент

Підготовка інструментів до зимового зберігання

Великі питання у власників викликає зберігання зварювальних інверторів. Багато хто вважає, що залишати їх у неопалюваному приміщенні взагалі не можна, вносять в будинок або забирають з собою в міську квартиру.

Насправді, згідно з відгуками користувачів, інвертори спокійно переносять зберігання в гаражі або сараї.

Важливо! При цьому не можна відразу починати користуватися зварювальним інвертором, який внесли з вулиці в тепле приміщення. На ньому утворюється конденсат через перепади температури. Нехай спочатку пристрій нагріється, висохне. Інакше велика ймовірність виходу інвертора з ладу через попадання вологи всередину і короткого замикання.

Підготовка інструментів до зимового зберігання

З електричної акумуляторної техніки потрібно зняти акумулятор, почистити його клеми і перезарядити. Сам акумулятор знімаємо, його не можна зберігати при мінусовій температурі. А інструмент можна, до весни з ним і в сараї нічого не трапиться.

Головне правило щодо використання електроінструменту, занесеного з холодного приміщення в тепле, таке ж, як і у випадку з інвертором — потрібно почекати мінімум дві години!

Підготовка інструментів до зимового зберігання

В цілому, принципи зберігання інструментів взимку прості: все чисто, сухо, змазано, по своїх місцях, акумулятори в теплі, злите паливо повністю. Впевнені, що ви, як дбайливі господарі, подбаєте про те, щоб домашні помічники були готові до роботи навесні.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*