Головна / Вікна / Пластикові вікна в дерев’яному будинку – що потрібно знати і враховувати при встановленні

Пластикові вікна в дерев’яному будинку – що потрібно знати і враховувати при встановленні

Сучасні матеріали і будівельні вироби широко використовуються при зведенні традиційних брусових і дерев’яних зрубів. Не винятком стали і пластикові вікна в дерев’яному будинку. Вони гармонійно виглядають в інтер’єрі і вдало вписуються в екстер’єр, прикрашаючи фасадну частину будівлі. І якщо при установці металопластикових блоків стіни, виконані з матеріалів, що не дають усадку, проблем не виникає, то для цільної деревини існують певні правила монтажу, без дотримання яких вікна можуть деформуватися або зовсім зруйнуватися.

Пластикові вікна в дерев'яному будинку

Що необхідно знати

Колоди і цільний брус після зведення зрубу інтенсивно зсихаються протягом першого року, але усадка триває ще кілька років. Вона стає менш помітною, але це не означає, що зменшення вінців по висоті не впливає на зв’язані з ними конструкції, що мають стабільні розміри. Це стосується пластикових віконних і дверних блоків, гіпсобетонних і цегляних перегородок, металевих конструкцій і т. д.

Враховуючи вищесказане, можна сформулювати два основних правила:

 • встановлювати віконні блоки у процесі або зразу після зведення зрубу не рекомендується, інакше доведеться робити великі компенсаційні зазори, які не завжди виходить акуратно прикрити та надійно утеплити після усадки зрубу;
 • монтаж пластикових вікон слід виконувати тільки в обсаду, або окосячку, що, по суті, є одним і тим же.

Пластикові вікна в дерев'яному будинку

На компенсаційний зазор потрібно залишати не менше десяти відсотків від висоти металопластикової рами. У нього укладають горизонтально орієнтовані дошки. Для того, щоб їх можна було легко витягувати по мірі усадки зрубу, кожну ламель» попередньо обмотують м’яким клоччям. З одного боку, створиться подпружинивающий ефект, а з іншого – сили тертя при видаленні дощок виявляться мінімальними.

Варіант з компенсаційним зазором застосовують у крайньому випадку, коли немає часу чекати усадки зрубу з цільної деревини.

Пластикові вікна в дерев’яному будинку рекомендується встановлювати через пару років, в крайньому випадку – не раніше ніж через рік. А ось обсаду роблять відразу ж після оформлення прорізів – при зведенні коробки або після вирізу отворів в глухій стіні. Окосячка, будучи своєрідним утримує каркасом, запобігає викривлення вінців при усадки зрубу і деформацію вікон згодом. Її конструкція передбачає вертикальне ковзання колод або брусів у процесі їх усушки. Для цього на бічних укосах віконного отвору робляться спеціальні поздовжні пази або зовнішня вибірка, в залежності від виду профілю обсадного короби.

Читайте:   Готуйте пластикові вікна до зими восени

Металопластикове вікно вставляється в окосячку і фіксується до неї за допомогою анкерних пластин. Ніякого контакту з дерев’яними стінами кріплення мати не повинен, інакше при подальшої багаторічної усадці будинку вікна почнуть перекошуватися. В кінцевому підсумку, враховуючи жорсткість металопластикових блоків, рами напевно руйнуватися. Необхідно розуміти, що довговічність пластикової конструкції більшою мірою залежить від правильності монтажу і кріплення, ніж від якості самого виробу. Співвідношення у відсотковому вираженні становить 70 до 30-ти.

Важливі моменти установки вікон

Особливу увагу слід приділити гідро – і теплоізоляції монтажних швів між обсадой і віконною рамою. Щілини потрібно захистити від:

 • попадання всередину крапель дощу;
 • задування вітру;
 • попадання снігу;
 • проникнення морозного повітря;
 • витоків тепла з приміщення.

Гідроізоляційний шар врятує від появи на укосах цвілі і запобігає запотіванню стекол. При грамотному підході до вибору матеріалу, паропропускна здатність порушена не буде. Утеплювачем може служити монтажна піна, задувається в стики. Для естетичності та додаткового захисту віконні прорізи обрамляють наличниками.

Пластикові вікна в дерев'яному будинку

Дизайн пластикових вікон для дерев’яного будинку

В цьому питанні обмеження можуть виникнути лише при відсутності дизайнерської фантазії або у випадку обмеженості виробничих технологій виробника. А варіантів досить багато, починаючи з кольорової гами обрамлення склопакета. Традиційно – це білий колір або імітація під дерево. Цікаво виглядають сталеві, темно-коричневі і навіть чорні рами. Скло може бути прозорим, кольоровим і навіть дзеркальним, приховує внутрішній простір будинку від сторонніх поглядів, але не заслоняющим вид на навколишню природу зсередини.

Металопластикові вікна, встановлювані в дерев’яних будинках, мають поодиноко або блоками, з підвіконним простором або на всю висоту приміщення. За формою вони бувають:

 • прямокутними;
 • арочними;
 • скошеними;
 • округлими;
 • нестандартними.

Стулки виконують глухими, розпашними, відкидними, поворотними, розсувними або висувними. В одному блоці їх кількість може варіювати до чотирьох штук, причому одна з секцій нерідко виконує функцію балконних дверей. В якості декоративного штриха склопакети прикрашають шпросами – накладними, вкладеними між склом або розділяють.

Читайте:   Як і чим захистити пластикові вікна від злому

Пластикові вікна в дерев'яному будинку

Використання сучасних технологій дозволяє урізноманітнити фасад дерев’яного будинку, роблячи його неповторним. Гармонія пластику з деревом цілком можлива завдяки величезній кількості варіантів оформлення вікон, в тому числі імітація рам під натуральне дерево.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*