Головна / Електрообладнання / Подовжувачі електричні побутові. На що звернути увагу при виборі

Подовжувачі електричні побутові. На що звернути увагу при виборі

Електричні подовжувачі призначені для з’єднання встановленого приладу зі стаціонарною розеткою. Принципова схема складається з електричного проводу, вилки для включення в мережу і розетки для підключення приладу. Подовжувачі вибираються в залежності від параметрів їх використання.

Щоб правильно вибрати пристрій, необхідно знати:

  • відстань від приймача до стаціонарної розетки;
  • наявність заземлення на приладі;
  • споживане навантаження або сумарне навантаження, якщо приладів підключається декілька.

Важливий момент – виробник електричної продукції. Наприклад, розглянемо подовжувачі відомої компанії  LEZARD та їх основні характеристики. Подовжувачі електричні LEZARD випускаються в самих різних варіаціях. Їх невисока ціна та надійні електричні характеристики роблять цю марку все більш популярною серед споживачів. Найпростіші подовжувачі можуть мати лише одне штепсельне гніздо і шнур довжиною до 2 метрів. Більш «серйозні» екземпляри в довжину досягають до 10 метрів і мають до 6 слотів. Постачає дану продукцію в Україну компанія, яка займається продажем електротоварів ElektroEuroStandart.

Відстань від приладу до стаціонарної розетки

Цей показник впливає на вибір довжини шнура. Зовсім необов’язково, щоб зайвий дріт створював труднощі. До того ж, треба пам’ятати, що зайві метри марно використовують електричну енергію, як джерело опору. Від довжини шнура залежить і тип намотування його.

Так, якщо 2 – 4 метри дроту можна просто акуратно згорнути, 15 – 50 метрів бажано змотати на котушку або гребінь. У продажу є подовжувачі Brennenstuhl, у конструкцію яких закладена котушка з автоматичним змотуванням дроти.

Наявність заземлення в приладі

В процесі експлуатації обладнання дуже важливо, щоб воно було заземлено. Часто і подовгу працюють пристрої обов’язково заземлюється. Це запобігає перешкоди на екранах, подовжує термін служби. Підключати такі пристрої можна через електричний подовжувач 220 В з заземленням.

Електричний подовжувач заземленням

Електричний подовжувач з заземленням

Навантаження

Вибираючи електричний подовжувач 220 В., необхідно розрахувати навантаження, на якій працює електроприймач або сумарну навантаження. Подовжувачі випускаються на малу навантаження, до 1000 ватів і середню, до 2200.

Читайте:   Скільки палива витрачає електрогенератор? Розрахунки та поради по експлуатації

Більш потужні вважаються безпритульними і випускаються для посилених розеток. Від силового навантаження залежить перетин кабелю. Для побутових цілей використовується січення 0,75 – 2,2 мм 2. Електричний подовжувач з вбудованим запобіжником створить додатковий захист.

Додаткові відомості

електричний подовжувач на котушціЯкщо вибраний електричний подовжувач на котушці, при експлуатації з навантаженням вище 50% номінальної її необхідно повністю розмотати. В котушці при високому навантаженні можуть виникнути наведені індукційні струми. Для швидкого змотування пристрій може бути оснащений системою Rol – up. При цьому змотування 50 метрів дроту відбувається за 30 секунд.

Якщо мережеве напруга змінює свої параметри, таке трапляється на лініях електропередач дачних або гаражних кооперативів, необхідно використовувати подовжувачі з мережевим фільтром. У цьому випадку техніка не постраждає при перепадах напруги.

Якщо в многогнездном подовжувачі при включенні приладів залишаються вільні гнізда, слід придбати побутовий електричний подовжувач, який має розетки зі шторками. Вільні контакти будуть прикриті.

Подарунком для одного може стати сувенірний подовжувач. Несподівана і корисна дрібниця виручить у скрутну хвилину.

Використовуючи побутові подовжувачі в квартирі, необхідно знати, що це тимчасовий вихід із ситуації. Навіть пристрій з запобіжником не гарантує повну безпеку від загоряння. Фахівці стверджують, що навіть у відомих виробників бувають відмови з багатьох причин.

Однією з них є застаріла проводка в квартирі. Інший може бути часті перевантаження проводів, зіпсована ізоляція, і як наслідок загоряння. Тому користування електричними подовжувачами не повинно бути безконтрольним.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*