Головна / Стіни / Поклейка обоїв – проведення робіт своїми руками

Поклейка обоїв – проведення робіт своїми руками

Поклейка обоїв – проведення робіт своїми руками

Інноваційні рішення впливають на всі сфери життєдіяльності людини, в тому числі на ринок оздоблювальних матеріалів. Також з’являються нові складні технології, найвідоміша з них – натяжна стеля, користується особливою популярністю і вимагає участі фахівців. А ось поклейка обоїв на стіни не такий складний процес, доступний для реалізації навіть новачкові.

Сьогодні широко застосовуються нові види рулонів і клею, від вибору яких залежить успіх усього заходу. Щоб все зробити правильно, увагу необхідно звертати на будь-які дрібниці і дотримуватися певної послідовності робіт.

Основні види шпалер для стін

Найбільш ходові – паперові обої. Ціни на них різні, але доступні вони багатьом покупцям. Є вироби одношарові і двошарові, з гладкою поверхнею або з тисненням та рельєфом. Особливих труднощів у роботі з ними не виникає, тому їх легко поклеїти своїми руками навіть новачкові. До недоліків слід віднести середню якість, низьку стійкість до вологи і зносостійкість.

Флізелінові обої з’явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати ряд шанувальників, оскільки матеріал добре підходить для створення затишного, ефектного інтер’єру. Такі вироби прекрасно маскують невеликі вади, попереджають накопичення вологи на стінах, але не перешкоджають циркуляції повітря. Також до переваг таких полотен можна віднести прийнятну вартість. Недоліком нерідко є обмежений вибір доступних малюнків.

Вінілові обої володіють підвищеною довговічністю, що дозволяє успішно експлуатувати їх протягом 10-15 років. Флізелінова основа, яка характерна для окремих виробів, помітно підвищуючи якість, робить їх придатними під фарбування. Вінілове покриття має привабливий вигляд і дозволяє імітувати будь-яку фактуру таких матеріалів, як текстиль, натуральна деревина, камінь.

Полотна володіють достатньою міцністю, хорошою водостійкістю, антибактеріальними властивостями. Але мають високу вартість, більшу вагу, що залежить від товщини листа, і низьку гігроскопічність. Нерідко після обклеювання вініловими шпалерами відзначають присутність в приміщенні неприємного запаху. Зате якщо приділяти належну увагу підготовці стін і правильно підібрати клей, то проблем в роботі і при подальшій експлуатації не виникає.

Читайте:   Шумоизоляция помещений. Особенности процедуры

Якісний результат неможливий без клею. Щоб забезпечити надійне зчеплення з поверхнею стін паперових шпалер, підійде найпростіший універсальний клей, але для тканинних, вінілових, тиснених ролів необхідна клеюча суміш, в яку включені вінілові складові. Тоді при неправильній установці покриття, їх можна буде переклеїти без особливих зусиль. З цієї причини не рекомендується вибирати швидковисихаючі суміші, які можуть знизити якість поклейки шпалер.

Для флізелінових шпалер беруть спеціальний склад. Після нанесення його на стіну їх клеять відразу, не чекаючи просочення поверхні. Аналогічні суміші застосовують у роботі з важкими текстильними, велюровими полотнами, але до них висувають додаткову вимогу – вони повинні витримувати більшу вагу шпалерних аркушів.

Розрахунок загальної кількості матеріалу

Дуже важливо визначити, скільки рулонів необхідно для поклейки шпалер на стіни однієї або декількох кімнат. Якщо під рукою немає спеціальної програми, то можна вдатися до перевіреного методу – дізнатися площу поверхонь, в якості одиниці розрахунку береться метр квадратний, і розділити її на площу одного ролу.

Існує два способи розрахунків. Відповідно до першого значення визначають по периметру наступним чином:

 • Спочатку вимірюють периметр. Якщо кімната 6х3 м, то він складе 18 м.
 • Далі до уваги беруть висоту приміщення. Оскільки стандартний рулон вміщує 10 метрів полотна, то при рівній висоті 2,5 м, вийде 4 аркуша. Якщо вона відрізняється, то кількість буде іншою, що призведе до утворення залишків. Їх зазвичай не викидають, а використовують у таких місцях, як ніші за радіаторами опалення, в якості вставок над вікнами, дверима.
 • Необхідну кількість полотен для всієї кімнати визначають, розділивши значення периметра, в нашому випадку 18, на ширину стандартного рулону, яка становить 0,53 м. І отримують цифру 33,9. Якщо округлити до цілого значення, то 34 аркуша.
 • Цей результат ділять на кількість полотен в одному рулоні, тобто 4. Остаточний результат складе 8,5. Тобто 9 повноцінних рулонів, але це без врахування площі вікон і дверей. Тому можна провести додатковий розрахунок або залишити отримане значення, щоб шпалери були про запас.

За другим способом необхідну кількість визначають виходячи з площі робочої поверхні всіх стін. Тоді при рівній висоті 2,5 отримують 2,5х18=45 м2. Площа розгорнутого сувою в метрах квадратних становить 10х0,53=5,3 м2. Розділивши перше значення на друге, мають 45/5,3=8,5, що аналогічно даними попереднього обчислення.

Читайте:   Які підвісні світильники вибрати для кухонного острова

Поклеєні обої мають виглядати цілісно

Наявність повторюваних геометричних зображень або вигадливих візерунків у процесі робіт вимагає збереження їх цілісності. Для зручності користувачів багато виробників вказують відстань між повторюваними елементами (чим вона вища, тим більше витрата матеріалу), а також інші параметри шпалер. З цієї причини, на випадок помилки, рекомендується придбати зайвий рулон.

Для наклеювання необхідно брати шпалери однієї партії поставки, що гарантує повне збіг відтінків малюнків!

Перед тим як почати обклеювання, слід перевірити вертикальність кутів. Тому, відступивши кілька сантиметрів від стику, на бічній поверхні роблять позначки і вже через них з допомогою виска проводять вертикальну лінію. Вона відразу покаже, чи є відхилення чи ні.

Далі, дотримуючись лінії, у напрямку від кута відзначають значення ширини рулону. У звичайного паперового або листа з покриттям вона становить 53. Для більшої наочності в нижній і верхній частині можна провести горизонтальні лінії під плінтус і обробку.

Підготовка поверхонь стін для поклейки обоїв

Спочатку необхідно запастися інструментами і матеріалом. Робота починається з видалення старого покриття, після чого оглядають стіни і зашпаровують виявлені вибоїни, вирівнюють основу. А також можна зняти плінтуси і лиштви на дверних отворах. Таке рішення дозволить клеїти відразу до підлоги, а після установки нового куточка приховати можливі дефекти.

Старі шпалери акуратно знімають за допомогою металевого шпателя, попередньо змочивши їх водним розчином з додаванням оцту, побутового хімічного засобу. Трохи складніше очистити поверхню стін від фарби. Робити насічки на такому покритті не рекомендується, оскільки це не дасть бажаного результату.

Видалити фарбу можна кількома способами:

 • За допомогою будівельного фена. Робота трудомістка, при цьому приміщення необхідно періодично провітрювати.
 • Використовуючи кутову шліф-машинку (болгарку). Цей спосіб продуктивніший, але в процесі утворюється багато пилу.
 • Спеціальними змивами. Після нанесення їх на пофарбовані поверхні, шар фарби розм’якшується і легко знімається за допомогою шпателя. Але, працюючи з хімічними речовинами, слід пам’ятати про захист очей, рук, органів дихання, надягати для цього спеціальні окуляри, респіратор, рукавички.
Читайте:   Обустройство утепления в деревянном доме

Після очищення стіни необхідно прошпаклювати і покрити її проникаючою грунтовкою, яка знизить витрата клею і за рахунок кращої адгезії підвищить зчеплення всіх матеріалів.

Відео: Як правильно поклеїти шпалери своїми руками

Обклеювання стін шпалерами

В цілях безпеки електроживлення в кімнаті відключають і знімають всі розетки, вимикачі. Отвори під них готують відразу ж після наклеювання листів, не чекаючи висихання полотен. Перед початком робіт необхідно:

 • повністю звільнити підлогу кімнати і по можливості накрити чистою поліетиленовою плівкою;
 • розвести клей водою відповідно до зазначеної на упаковці пропорції, після ретельно перемішати;
 • промазати ним за допомогою пензля тильну сторону обоїв, але в залежності від характеристик вибраних шпалер покривати клеєм слід і стіни;
 • склавши полотна навпіл, залишити для просочення на кілька хвилин.

Технологія поклейки обоїв може бути різною, що залежить від якості і виду вибраних рулонів. Один із сучасних способів пропонує з’єднання встик – поєднання смуг кромками. При іншому, більш традиційному, який більше підходить для паперових шпалер, їх клеять внапусток. Роботи починають, дотримуючись складеної схеми, від розмітки, нанесеної в одному з кутів, рухаючись далі уздовж стін.

Як правильно клеїти листи шпалер

Приклавши зверху край листа, його потихеньку починають розправляти, суворо дотримуючись вертикального положення і розгладжуючи з лицьового боку, взявши для цих цілей гумовий валик або чисту ганчірку. Роблять це по напрямку від центру до боків і вниз, намагаючись вивести повітряні бульбашки і попередити утворення складок.

Якщо використовується поклейка встик, то полотна мають максимально близько, щоб не було зазорів, адже переклеювання неприпустиме. А можливі надлишки матеріалу відразу видаляють гострим ножем. Ділянки стін над прорізами, за радіаторами опалення обклеюють в саму останню чергу. Всі кутові стики, а також по периметру віконного або дверного прорізу, додатково промазують клеєм, ще раз прокочують валиком.

У кінці обклеєні стіни залишають до повного висихання, мінімум на 24 години. На цьому етапі, щоб не допустити утворення протягів, провітрювання заборонено. Поклеїти одну кімнату і придбавши необхідний досвід, можна продовжувати ремонт в інших приміщеннях, ставлячи перед собою більш складні завдання.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*