Головна / Сад та Город / Покрокова інструкція, як правильно виростити огірки у відкритому грунті

Покрокова інструкція, як правильно виростити огірки у відкритому грунті

як правильно виростити огірки у відкритому грунтіОгірок – однорічна рослина сімейства Гарбузові. Це, мабуть, єдина культура, плоди якої ми поїдаємо в недостиглому вигляді. Африка, Греція, тепла Індія – країни, де вперше почали вирощувати огірки. На сьогоднішній день виведено безліч гібридних сортів цієї рослини, стійких до несприятливих погодних умов, хвороб і т. д. Тому вирощування огірків у відкритому грунті – практично завжди успішний і виправданий процес.

Секрети вирощування огірків у відкритому грунті знає далеко не кожен садівник, тому інформація в даній статті буде дуже корисною для багатьох.

Сорт огірків Кураж – чудова новинка для грядок

Сорт огірків КуражОгірок Кураж – один з найкращих сортів для посадки у відкритому грунті. Це високоврожайний гібрид стійкий до хвороб і шкідників, характеризується швидким ростом і дозріванням плодів. Тому його вирощують не тільки для особистого споживання, а й на продаж у великих обсягах. Плоди цього сорту володіють високими смаковими якостями і відмінним товарним виглядом. Способи вирощування огірків Кураж у відкритому грунті: насіннєвий і розсадний. Насіннєве вирощування огірків можливо по всій території країни. В умовах холодного клімату цю культуру вирощують розсадним методом.

Агротехніка сорту Кураж передбачає стандартну технологію вирощування цієї культури у відкритому грунті:

  • Підготовка ділянки під посадку.
  • Передпосівна підготовка насіннєвого матеріалу.
  • Вирощування розсади і догляд за нею.
  • Пересадка огірків у відкритий грунт.
  • Збір врожаю.

Підготовка території під посадку

Підготовка території під посадку огірківДілянка під вирощування огірків повиненна бути сонячною, рівною, з глибоким проходженням ґрунтових вод, де немає вітрів і протягів. Ця культура погано росте на кислих грунтах. Раскислить їх і довести до нейтрального рівня кислотності можна за допомогою вапна або доломітового борошна.

Сорт огірків Кураж, так само, як і інші сорти цієї культури не розвивається на лужній, важкій і малоплодородній землі. Від того, наскільки правильно проведена сезонна підготовка ґрунту, залежатиме майбутній урожай огірків Кураж.

Осіння обробка грунту полягає в очищенні ділянки від бур’янів і садового сміття. Все це потрібно встигнути до початку сезонних дощів. Після цього проводиться перекопування ділянки з внесенням органічних добрив, наприклад, перепрілого гною. Глибина перекопування – не більше 15 см.

З приходом весни починаються сезонні роботи по розпушування ґрунту і видалення молодих бур’янів. Для обробки поверхні ґрунту використовують культиватор чи граблі. Перед посівом насіння і посадкою розсади необхідно розрівняти поверхню грунту. Таке планування дуже важливе для успішного вирощування цієї культури. На рівній поверхні без грудочок насіння будуть висіватися на однакову глибину і зійдуть дружно.

В комплекс весняних заходів з підготовки ділянки для посадки огірків входить збереження вологості ґрунту, яка нагромадилася за зимовий та весняний період. Неодноразове поверхневе розпушування грунту дозволяє максимально зберегти вологу.

Підготовка насіння до посадки

Підготовка насіння огірків Підготовка насіння огірків на посів у відкритому грунті або для вирощування розсади в будинку – один з важливих етапів. Від якості насіннєвого матеріалу буде залежати ріст і розвиток рослин, а також майбутній урожай. Насіння повинні бути здоровими, без пошкоджень і з хорошою схожістю – близько 90%.

Читайте:   Спаржева квасоля стручкова – вирощуємо на власній ділянці

Перед посівом насіння проходить відбраковування і калібрування шляхом замочування в хлористому натрії – розчин 3 % концентрації. Насіння, які спливли, видаляють, а ті які опустилися на дно, використовують для посадки. Добірне насіння промивають у воді і просушують на сухій поверхні.

Щоб запобігти появі хвороб і цвілі, насіння обробляють препаратом Фентіурам – на 5 кг насіння вносять 0,4 г речовини. Замість Фентиурама можна використовувати препарат ТМТД. Після цього насіння проходять термообробку. Їх розкладають на деко і поміщають в духовку на 1 годину з температурою 70 градусів.

Посадка насіння у відкритий ґрунт

Посадка насіння огірків у відкритий ґрунтПравильно насіння огірків потрібно висівати спеціальними сівалками, які забезпечують точний висів у гряди. Але більшість садівників роблять це вручну у себе на ділянці. Сіють насіння, коли минуть останні заморозки і грунт прогріється до 15 градусів тепла. У регіонах з прохолодним кліматом термін висіву припадає на кінець травня або початок червня.

На півдні орієнтовний термін посіву насіння – перша половина квітня. Якщо весна рання строки посадки прискорюють. При запізнілій весні насіння висівають пізніше звичайного часу. Варто пам’ятати, що в добре прогрітому ґрунті істотно знижується ризик загнивання насіння і їх загибелі.

На ділянку площею 1 м 2 витрачають 50 г сухого насіння огірків сорту Кураж. Пророслого насіння на таку ж площу потрібно в 2 рази менше. Оптимальна відстань між сіянцями – 12-15 см. Густина посадок може спровокувати появу хвороб із-за недостатнього провітрювання сходів.

Конструкції для вирощування розсади

Конструкції для вирощування розсади огірківВирощування огірків сорту Кураж через розсаду застосовується в регіонах середньої смуги. До того ж, використовуючи такий метод, знижується ризик простою грунту на ділянці з не пророслими сіянцями.

Для посадки насіння використовують розсадні контейнери з живильним і пухким субстратом. Сучасні розсадні споруди для вирощування розсади огірків – це невеликі мобільні розсадники з обігрівом. Вони низької вартості, мають гарну освітленість, можливість застосування механізованого устаткування для вибірки і загартування розсади.

Тільки в умовах оптимального температурного режиму, освітлення, вологості повітря та грунту можна отримати міцну і здорову розсаду огірків. У розсадниках створити такі умови не складно. Для забезпечення правильного світлового режиму, необхідно підібрати правильне місце для розташування розсадної конструкції. У домашніх умовах це пов’язано з розташуванням вікон по відношенню до півдня.

Читайте:   Як росте гранатове дерево: способи його вирощування

Забезпечити необхідну вологість повітря і температуру для посадок можна за допомогою вентиляції і спеціальної системи обігріву, підживлення – спеціальними добривами і живильними субстратами, вологість грунту – регулярним зволоженням.

В період появи сходів і в другу фазу вирощування цієї культури дуже важливо дотримуватися однакового температурного режиму всередині розсадника. Щоб виростити розсаду без підживлень, насіння садять в гнійно-земляну суміш. При посадці насіннєвого матеріалу в бідний грунт, розсаду підгодовують двічі суперфосфатом слабкої концентрації.

В ідеалі для вирощування розсади з насіння підійдуть торфоблоки, розділені на клітинки. Спочатку їх замочують, потім саджають у кожну клітинку насіння. Торфоблоки коштують дорого, тим не менш, вони дуже зручні і практичні.

Вирощування розсади в домашніх умовах

Вирощування розсади в домашніх умовахДля посадки насіння на розсаду в домі краще всього використовувати грунт, який за складом схожий з садовою землею на ділянці. Так розсада швидше і легше адаптується у відкритому грунті.

Посадити насіння сорту Кураж можна в живильну суміш домашнього приготування. Змішайте дернову, торф’яну землю і пісок в рівних пропорціях. Можна купити вже готову суміш під назвою «Фіалка» в будь-якому магазині для садівників. Для посадки насіння підійдуть будь-які пластикові ємності невеликого розміру, наприклад, стаканчики. На дно стаканчиків укладають дренажний шар з будь-якого абсорбуючого матеріалу – керамзиту, лушпиння соняшника або вермикуліту.

Посадка заздалегідь обробленого і знезараженого насіння по вище наведеній технології, здійснюється на глибину 1-2 см. В одну посадкову ємність садять по 2 насінини. Подальший догляд за сіянцями полягає в частих обприскуваннях, забезпечення стабільного тепла і гарного освітлення. Після того, як з’являться сходи і рослини випустять по одній парі листя, їх переносять у більш прохолодне місце, щоб запобігти ризик витягування посадок. Оптимальний температурний режим утримання розсади становить 15 градусів. З двох рослин вибирають більш міцний примірник, а слабкий акуратно зрізують гострим предметом.

При хорошому освітленні в прохолоді у розсади сформується міцна коренева система. Для поливу молодих рослин використовують теплу воду, обприскування проводять у першій половині дня, коли сонце менш активно. В умовах різких перепадів температури повітря, при недостатньому освітленні, рослини вражає чорна ніжка. Заражені примірники видаляють. Решту розсади в цілях профілактики обробляють фунгіцидами.

Догляд за огірками у відкритому грунті

Агротехніка вирощування огірків сорту Кураж передбачає висадження розсади у відкритий грунт тільки після того, як мине загроза останніх заморозків.

Читайте:   Инсектицид Протеус: надёжная защита овощных культур от паразитов

До цього часу рослини встигнуть наростити зелену масу і сформувати квіткові бутони. Перші квітки на розсаді рекомендується обривати, оскільки саме в цей момент рослинам потрібна енергія і сила для росту і розвитку надземної і підземної частини. Цвітіння перешкоджає цьому процесу. До того ж висаджена у відкритий грунт розсада з квітками набагато гірше приживається до нових умов зростання.

Догляд за огірками у відкритому грунті

Огірок сорту Кураж, так само, як і інші гібридні форми цієї культури, вимогливий до рівня вологості повітря. Тим не менш, від надлишку вологи на листках, рослина може захворіти борошнистою росою. Тому правильно посадки потрібно поливати тільки в ранкові години, щоб до вечора надземна частина рослин встигла просохнути.

На кожному етапі росту цієї культури потрібна певна кількість вологи. На початку вегетації рослин забезпечують вологість в межах 60-70%, а в період плодоношення – близько 80%, по закінченню періоду вегетації — 75-80%. Оптимальна частота поливів – 1 раз в 10 днів, в літню спеку зволоження проводять частіше до 1 разу на 5 днів. Дощування – основний спосіб поливу цієї культури.

Огірки добре відгукуються на підживлення, які вносять на протязі всього періоду вегетації. Перше харчування проводиться азотовмісними добривами на стадії появи першої пари листків (1,5 кг речовини витрачають на ділянку площею 10 м2). Другу підгодівлю азотно-калійними добривами вносять в період формування бічних пагонів – 2 кг підживлення використовують на 10 м2 площі.

Процедура проріджування проводиться на ділянці, де огірки були посаджені насіннєвим способом. Огірок сорту Кураж володіє ніжною кореневою системою, тому погано переносить цю процедуру. Щоб обійтися без проріджування, досить посадити в кожну лунку по 2 насінини. З двох старших сіянців вибирають міцний кущик, а слабкий – висмикують.

Розпушування, прополка огірків і видалення смітної трави починається з моменту появи сходів або відразу після пересадки розсади у відкритий грунт. При першому розпушуванні молоді кущики злегка підгортають.

Відео по темі

Збір урожаю

Збір урожаю огірківПрибирання врожаю на початковому етапі проводиться через кожні 3 дні, щоб не допустити перестигання плодів. Кількість зборів врожаю огірків у регіонах південної смуги може досягати до 50 за весь сезон.

Огірки легко пошкоджуються, тому збирати їх потрібно акуратно в ранковий або вечірній час доби. Зібраний урожай огірків переносять в прохолодне місце. У таких умовах вони не втрачають товарного вигляду і смаку. Огірки сорту Кураж, так само, як і плоди інших сортів, довго не зберігаються. Щоб продовжити термін зберігання їх поміщають в холодильні камери.

Технологія вирощування огірків у відкритому грунті досить проста. Дотримуючись вищевказаних рекомендацій, успіх у цій справі гарантовано кожному.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*