Головна / Підлога / Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Невеликий коридорчик, що розділяє вхід в парилку і кімнату відпочинку з мийним відділенням, завжди сприймається замовниками в якості другорядного приміщення. До його облаштування часто звертаються лише після рішення численних проблем з парної і мийкою, і це неправильно. Грамотно зробити підлогу в передбаннику, утеплити його і обладнати продухами потрібно відразу, не відкладаючи проблему в довгий ящик. Інакше існує ризик отримати смердюче болото під підлогою.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

У простенькій дачної лазні передбанник виходить установкою простінка

Яким повинен бути підлога в передбаннику

Проблема не така проста, як може здатися. З жаром зазвичай довго возяться, утеплюють і роблять дворівневу вентиляцію. Кімната відпочинку теж утеплюється, на підлогу укладають якісне покриття, ламінат або поліровану дошку. У передбаннику мало хто замислюється про якість покриття, приміщення здебільшого технічне. Тут і портал для завантаження топки печі, і запас віників і дров, і діжка з водою. Тому багато власників бань особливо не замислюються про матеріал і вирішують покласти на підлогу в передбаннику то, що залишилося в запасах від ремонту. Часто можна зустріти лінолеум і старий водостійкий ламінат, знятий в квартирі після капітального оновлення інтер’єру. Краще зробити фанерний стать, ніж використовувати ПВХ.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Варіанти підлог для бань з пічним та електричним обігрівом

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Існує і абсолютно протилежний підхід до вирішення проблеми. Наприклад, можна знайти численні варіанти покрокового керівництва з облаштування підлоги в передбаннику своїми рукамі.Чаще такі документи посилаються на класичний, але давно застарілий СанПіН 982-72, з нормами, як зробити баню з матеріалів минулого століття.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Пристрій підлоги для найпростішої лазні і передбанника

Для того щоб грамотно зробити підлоги в передбаннику, досить дотримуватися наступних практичних рекомендацій:

  • Для великих приміщень, в разі якщо місце для відпочинку і передбанник, а часто і відділення для миття об’єднані в одну кімнату, підлогу потрібно буде зробити однотипним по всій площі. Популярні проекти зі вставками з ламінату та плитки для лазні не підходять через низьку стійкості до вологи;
  • Якщо в передбаннику допускається ходіння по підлозі босоніж, то краще зробити підлогу дерев’яним по проливний схемою. Можна зробити бетонну підлогу, облицьований плиткою без глазурі та неслизькою поверхнею;
  • Пол в передбаннику обов’язково повинен бути миється. Вихід з передбанника в парилку іплощадка навколо топки збирають найбільше бруду, мила і води. Все це потрібно змивати в збірний жолоб по периметру;
  • Якщо покриття буде зроблено по проливний схемою, то мостини або палубні дошки – решітки повинні легко демонтіроваться.Ето необхідно для прибирання і періодичної обробки підлоги в передбаннику лазні дезінфекторами, і раз на рік – просочувати дошки маслом.
Читайте:   Укладання піноплексу на підлогу

Незалежно від використовуваного матеріалу і конструкції передбанника покриття підлоги повинно добре «тримати» тепло і одночасно продуватися для підсушування покриття. Без вентиляції кахельну підлогу в міру накопичення вологи стає надзвичайно слизькою.

Важливо! На відміну від парилки, в передбанник, як правило, потрапляє невелика кількість тепла, повітря і поверхню підлоги прогрівається за рахунок променевої енергії від топки печі.

Тому важливо зробити утеплення мостин, а ще краще обладнати тепла підлога з підігрівом. Від старих схем з протокою води через пів передбанника на піщано-гравійну подушку на грунті краще відмовитися. Якщо парилка зовсім маленька, варто на палях, а передбанник суміщений з мийкою та місцем для відпочинку, то палубна схема виявляється єдино можливою. Зробити такі підлоги простіше, але наявність запахів гниючої води і мила явно комфорту не додадуть. В крайньому випадку, можна зробити передбанник з ямою під підлогою для літньої лазні-времянки на дачі, і тільки на літній період будівництва.

Ще один нюанс пов’язаний з провітрюванням. Плануючи утеплення і вентиляцію статі, важливо не перемудрувати з продуктивністю по повітрю. Топка забирає з передбанника досить багато повітря, і все, що потрібно зробити, це встановити на протилежній від порталу стіні приточное віконце з регульованою засувкою. Без неї повітря над підлогою сильно вистужается, і будь-який виходить з розпеченої парилки отримає відчуття, які можна порівняти з зануренням в крижаній потік.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Якщо ж грубка коштує всередині парилки, то дерев’яні підлоги передбанника краще зробити відповідно до наведеної схеми.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Підлога в приміщенні прогрівається завдяки забору повітря грубкою в парильні через проливні пази

З якого матеріалу краще зробити підлогу в передбаннику

Спланувати конструкцію нескладно, зазвичай використовують вже існуючі схеми утеплення і вентиляції. Потрібно лише правильно вибрати матеріал і зробити підлогу по багато разів перевіреного проекту.

бетон

Масовий інтерес до використання плиткових і бетонних підлог збігся з розвитком технології електричного підігріву підлогового покриття, як в парилці, так і в передбаннику або мийному відділенні. Бетонна підлога з кахельною покриттям дозволяє вирішити відразу кілька важливих проблем, якими «страждають» все передбанники, незалежно від проекту і розмірів:

  • Пол надійно захищений від вологи і конденсату;
  • Підлогове покриття не боїться перепадів температур і будь-яких видів забруднень;
  • Якщо зробити підігрів автоматичним, то можна не тільки сушити підлогу в передбаннику, а й опалювати велику частину приміщення лазні.

Досить простий пристрій теплої підлоги на бетоні дає можливість зробити підігрів навіть без використання електроенергії. Обігрів може виконуватися за рахунок циркуляції гарячої води, від теплообмінника в печі до контуру по трубах, укладених під плитку. Єдиним істотним недоліком є збільшене навантаження на лаги, фундамент і цоколь.

Читайте:   Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

деревина

Велика частина бань будується з дерев’яними підлогами, як в парилці, так і в передбаннику. Їх швидше і простіше зробити, ніж викладати плитку на бетоні. Дерево легко ремонтується і не вимагає значних витрат на будівництво, як у випадку підлогових покриттів з підігрівом.

Класичне влаштування підлоги в передбаннику в дерев’яній лазні наведено на схемі нижче.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Все, що потрібно буде зробити, так це вирізати мостини з твердої деревини, настелити гідроізоляцію та утеплення і обладнати стік для води.

Чим застелити підлогу в передбаннику

Варіантів підлогового покриття для приміщення існує не так вже й багато. По-перше, ніяких тканинних або синтетичних килимків. Пол в передбаннику потрібно зробити або дощатим, або під керамічною плиткою.

Для настилу використовують нешпунтованнимі поліровану дошку – сороковку з хвойної деревини, без сучків і дефектів. Можна зробити з модрини, вийде підлогу з необмеженим терміном служби, але в цьому випадку дошки потрібно обов’язково полірувати і обробляти воском, щоб уникнути сколювання тріски і появи скалок.

Якщо в передбаннику немає порталу топки, то можна укласти терасну дошку. Для старих, сильно зношених підлог часто використовують знімні дерев’яні трапи.

Для бетонної підлоги найкращим покриттям буде керамогранітна плитка, вона не ковзає і відмінно проводить тепло від вбудованої системи обігріву.

Як правильно зробити дерев’яна підлога в передбаннику своїми руками

Найбільш простий варіант – укласти мостини. Але якщо під банею немає підсипання керамзитом, підлогу в передбаннику теж потрібно буде утеплювати. Можна зробити теплоізоляцію на основі керамзитового гравію, але найкращим матеріалом виявляється мінеральна вата.

Як зробити утеплення підлоги найпростіше

Для дерев’яної лазні мінеральна вата в рази зручніше і безпечніше пінопласту і пінополіуретану. Керамзит виявляється із занадто високою теплопровідністю, його показники в кілька разів гірше мінеральної вати.

Тому дерев’яна підлога в передбаннику простіше і зручніше зробити за наведеною нижче схемою.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

У чому його переваги:

  • Плівка пароізоляції надійно захищає мостини від водяної пари, що піднімаються від грунту;
  • Мінвата зберігає тепло в вентиляційних проміжках між плівкою і підлогою, що дає можливість мостинам повністю позбавлятися від вологи і конденсату.

Після розігріву парилки, підлог і утеплювача мінвата «виштовхує» зайвий водяна пара з нижніх шарів волокон в напрямку грунту. Тому навіть взимку ніякого обмерзання утеплювача не буває.

Ставимо лаги і чорнову основу під утеплювач

Насамперед потрібно зробити гідроізоляцію з руберойду під опорні майданчики для лагових балок.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Далі викладаємо брус на фундаментну стрічку, щоб каркас чорнової підлоги передбанника був стійким, лаги зшиваємо між собою короткими вставками. Якщо теплоізоляцію планується зробити з міцних матів мінеральної вати, то досить буде набити черепні бруски.

Читайте:   Купуємо ламінат для вітальні: правила вибору

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Для легкої рулонної теплоізоляції краще зробити суцільну підшивку, як на фото.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Укладання утеплювача

Утеплення найкраще зробити декількома шарами, так, щоб виходив перехлест на швах, і одночасно кромки плит або рулонного матеріалу досить щільно прилягали до бічної поверхні лагових балок.

Товщина утеплювача підлоги повинна бути такою, щоб між його поверхнею і мостинами залишався зазор не менше 30 мм.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Правильне положення пароізоляції

Останній етап – укладання ізолюючої плівки. Її розгортають стрічками з рулонів, вирівнюють, злегка осаджують і склеюють скотчем.

По периметру зібраного полотнища потрібно зробити нахлест на стіни і зафіксувати його плінтусом.

настилаємо мостини

Укладання дощок в передбаннику дещо відрізняється від звичайного статі. По-перше, мостини укладають паралельно площині простінка, що відокремлює передбанник від парилки. По-друге, на майданчику перед топкою дошки на підлогу укладаються без зазору, обробляються протравлювачем і лакуються термостійким складом. Іншу частину підлоги потрібно зробити з зазорами між дошками, приблизно 1-1,5 мм на стик.

Як зробити теплий бетонну підлогу в передбаннику

З досвіду відомо, що найкращим рішенням для підігріву плиткових підлог на бетоні був і залишається кабельний нагрівач. Він простіше, надійніше, і головне – є можливість зробити керований підігрів повітря в приміщенні передбанника.

робимо плиту

Для того щоб залити бетонну підлогу, потрібно чорнове підставу. Можна зробити опалубку з дощок і фанери, але краще всього підійде лист профільованого металу з висотою хвилі не менше 40 мм.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

Листи укладають на ізольований фундамент, встановлюють армуючої сітки і заливають бетонною сумішшю. В результаті в передбаннику виходить дуже легкий і міцний чорнову підлогу з бетону.

Укладаємо нагрівальні елементи

Далі потрібно укласти теплоізоляцію. Перший шар укладається з плит ЕППС товщиною не менше 50 мм, другий найкраще зробити з листового спіненого поліпропілену з шаром з фольги.

Викладаємо гріючий кабель на спеціальних власниках або розгортаємо тепла підлога з готових рулонів. Перш ніж заливати стяжку, перевіряємо працездатність підігріву.

Порада! Перед заливанням суміші буде корисним зробити ескіз або схему укладання дроти, напевно стане в нагоді при подальшому ремонті.

Укладання плитки

Стяжка теплої підлоги обов’язково повинна вистояти без навантаження і включення як мінімум три тижні. За цей час можна зробити вентиляцію підпілля і провести проводку в передбанник. Перед укладанням плитки потрібно зробити кілька контрольних включень, і якщо стяжка витримала навантаження, то грунтуем і укладаємо декоративне покриття з плитки.

Пол в передбаннику: з чого краще зробити, пристрій, ніж застелити, як покласти, покрокове керівництво

висновок

Зробити підлогу в передбаннику можна кількома способами, вибір схеми багато в чому визначається розмірами приміщення, пристроєм фундаменту і конструкцією лазні. Якщо є можливість, то краще зробити теплий варіант, виходить дорого, але рівень комфорту збільшується на порядок в порівнянні з дерев’яними мостинами.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*