Головна / Опалення / Повітряний клапан в опаленні: будова та функції

Повітряний клапан в опаленні: будова та функції

Повітряний клапан — він же повітровідвідник, є невід’ємною частиною закритих систем опалення з примусовою циркуляцією теплоносія. Основна функція повітрявідводчика полягає в стравлюванні повітря, яке з тих чи інших причин з’являється в трубах, радіаторах опалення і теплих підлогах.Скупчення повітря в опалювальній системі веде до неминучого загазування, зчерез що всі перераховані вище елементи будуть погано або нерівномірно нагріватися.

Також, повітряний клапан обов’язково встановлюється на «проблемних ділянках» трубопроводу, який через свої конструктивні особливості, сильно піднятий вгору. У таких високих точках, повітря накопичується найбільше, не даючи нормально циркулювати теплоносію до приладів опалення.

Повітряний клапан — види і принцип роботи

Автоматичний повітряний клапан (воздуховідвідник) має досить просту конструкцію. Він складається з бронзового або нержавіючого корпуса, кришки з отвором для стравлювання повітря і рухомого поплавця всередині. Коли повітря накопичується, він починає піднімати поплавок, і, потрапляючи в корпус, виходить через отвір.

Головна особливість всіх автоматичних воздуховідвідників в тому, що вони повинні бути встановлені в найвищій точці системи опалення, там, де постійно скупчується повітря. В інших варіантах, автоматичний повітряний клапан просто не буде працювати, і тоді доведеться подумати над установкою звичайного ручного воздуховідвідника.

До одного з таких відноситься кран Маєвського, який дає можливість вручну стравлювати повітря в трубах і радіаторах опалення.

Види повітровідвідників

Існує кілька різновидів автоматичних систем опалення для опалювальних систем.

Повітряний клапан в опаленні: будова та функції

Прямі воздуховідвідники — мають вигляд свічки і встановлюються строго вертикально на ділянці трубопроводу або групи безпеки котла опалення.

Кутові  — мають таку ж конструкцію, що і прямі, за винятком кута, який дозволяє більш компактно розмістити пристрій на радіаторі опалення або в іншому місці. Особливість кутового воздуховідвідника полягає в тому, що такий повітряний клапан повинен бути встановлений в строго вертикальному положенні, а інакше він не буде нормально виконувати свою основну функцію по стравлювання повітря.

Читайте:   Преимущества алюминиевых радиаторов, их особенности и виды

Повітряний клапан в опаленні: будова та функції

Кран Маєвського — не відноситься до різновидів автоматичних систем опалення і призначений для ручного стравлювання повітря з радіаторів опалення. Нерідко крани Маєвського встановлюють і на важкодоступних ділянках трубопроводу, там, де установка звичайного вертикального повітрявідводчика неможлива.

Де установка повітряного клапана є обов’язковою?

Як правило, повітря в системах опалення накопичується в одному і тому ж місці. Це самі верхні точки, в тому числі і на радіаторах, колекторах теплої підлоги, котлах опалення. Якщо не развоздушить всі перераховані вище елементи системи опалення, то будуть батареї погано гріти або теплі підлоги нагріватися тільки ділянками.

Тому, щоб не допустити завоздушення системи опалення, автоматичні або ручні відвідники встановлюються:

  • На колекторі (Гребінці теплої підлоги), насосно-змішувальному блоці;
  • На батареях опалення (як правило, ставляться крани Маєвського);
  • На опалювальних котлах у верхній точці (поруч з розширювальним баком і скидним клапаном);
  • На гідравлічних стрілках;
  • На самій верхній точці трубопроводів в опалювальній системі.
  • Автоматичний повітряний клапан відіграє важливу роль в системах опалення.

Повітряний клапан в опаленні: будова та функції

І хоча цей елемент працює не весь час, а тільки в тих випадках, коли в опалювальній системі є велике скупчення повітря, він дає можливість швидко вирішити проблему завоздушивания, виключивши тим самим виникнення багатьох проблем пов’язаних з цим.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*