Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Прибирання квартири після ремонту – що потрібно знати

Прибирання квартири після ремонту – що потрібно знати

Прибирання квартири після ремонту

Прибирання квартири після ремонту — досить серйозний процес, який необхідно пройти господарям житла після закінчення всіх робіт. Від якості виконаних заходів буде залежати комфорт кімнати в цілому.

Тому необхідно розібратися, як же провести грамотне і ефективне прибирання, витративши на нього мінімум зусиль.

Самостійно або звернутися за допомогою?

Ремонт — справа витратна, але якщо ви прагнете добитися хорошого результату в стислі терміни з гарантією якісно виконаної роботи, тоді можна звернутися в клінінгову компанію «IР Сервіс» www.ip-service.com.ua. Фахівці, якої проведуть професійне прибирання всіх поверхонь в приміщенні в зазначений вами час. Переваги таких послуг полягають у наступному:

 • співробітники клінінгового центру мають все необхідне обладнання, яке ефективно впорається з будь-яким видом забруднень;
 • у хорошій компанії працюють кваліфіковані кадри, які виконують свою задачу швидко й якісно, приберуть без загрози пошкодження меблів, покриттів та ін.;
 • в арсеналі прибиральників знаходяться спеціальні хімічні склади і миючі засоби, які не завжди можна знайти в звичайних магазинах;
 • клінінгова компанія, як правило, надає послуги з вивезення будівельного сміття. Складування таких відходів в під’їзді або біля вуличного бака заборонено, а відвозити їх самостійно – не варіант, так як доведеться наймати вантажну машину.

Недолік у такого способу прибирання тільки один – вартість. Не завжди після закінчення ремонту у власників квартири залишаються кошти на такі, здавалося б, незначні статті витрат. Тому багато хто намагається прибрати квартиру після ремонту своїми силами. Розглянемо основні хитрощі і способи цього процесу більш детально.

Прибирання квартири після ремонту

Прибирання після ремонту — трудомісткий процес, що вимагає спеціального обладнання та засобів

Прибирання будівельного сміття

Перше, що необхідно виконати на початку процесу прибирання – визначити порядок дій, від якого буде залежати кінцевий результат. В іншому випадку ви ризикуєте переміщати локалізації забруднень і затягнути тим самим процес очищення приміщення. Таким чином, порядок прибирання завжди починається з вивезення великого будівельного сміття.

Важливо! Перед початком робіт необхідно передбачити засоби особистої безпеки: надіти рукавички, окуляри від попадання пилу в очі і відповідну одяг. Також знадобиться надійне взуття.
Читайте:   Наводимо порядок на дачі: способи зберігання речей

Отже, процес прибирання виглядає наступним чином:

 1. Приготуйте великі поліетиленові мішки і починайте збирати велике сміття від одного кута кімнати, поступово обходячи всю площу житла.
 2. Якщо трапляються залишки шпалер або лінолеуму, тоді їх краще складати в стопки. Це дозволить заощадити місце в мішках, а також зробити процес більш швидким, тому що немає необхідності утрамбовувати сміття.
 3. Пластикові та дерев’яні відходи теж слід зібрати в мішки. Будьте пильні, оскільки серед твердих великих предметів можуть загубитися Будівельні інструменти, потрібні в господарстві.
 4. Після того як весь габаритний сміття буде зібраний в мішки, візьміть віник або щітку і змахніть залишки дрібних відходів з підвіконь та інших поверхонь, де вони знаходяться.
 5. Підмітіть підлогу і винесіть весь мотлох на звалище.
Важливо! Мішки з будівельним сміттям потрібно вивезти на сховище відходів. У звичайні вуличні контейнери або сміттєзбірники його складати не можна, в іншому випадку ви отримаєте значний штраф.
Прибирання після ремонту

Прибирання після ремонту — трудомісткий процес, що вимагає спеціального обладнання та засобів

Приведення в порядок підлоги, стін і стелі

Далі необхідно обійти квартиру і уважно оглянути всі ділянки, де необхідно провести додаткове прибирання. Наприклад, на підлозі або дверній коробці можуть залишатися краплі цементу, фарби, побілки та інші похибки. Для цього вам знадобиться взяти шпатель і акуратно відокремити присохлі плями. Також підійде канцелярський ніж.

Важливо! Бажано не допускати застигання фарби на н епризначених для цього поверхнях, а видаляти її відразу ж, у свіжому вигляді.

Потім можна приступати до прибирання будівельного пилу та інших забруднень. Роботи мають деякі особливості, які зводяться до наступних аспектів:

 1. По перше необхідно прибрати будівельний пил — це і є саме копітке завдання в процесі очищення приміщення. Оптимальний варіант — використання промислового пилососа, який вловлює дрібнодисперсні частинки.
 2. Якщо у вашому арсеналі немає подібного агрегату, тоді пил найкраще прибрати водою з оцтом або сіллю. Щоб полегшити процес, використовуйте ганчірку з мікрофібри, яку слід регулярно обполіскувати і віджимати.
 3. Для очищення мармурової, скляної, керамічної поверхні бажано використовувати той же склад води, проте змивати її і протирати вафельним рушником. Так ви зможете уникнути неприємних білих розводів.
  Якщо на поверхні підлоги або стін залишилися цементні бризки, їх можна видалити таким чином: змочити потрібне місце водою, залишити на 10 хвилин, а потім відтерти з допомогою жорсткої губки. Якщо склад потрапив на не бажану поверхню, тоді його краще прибрати за допомогою спеціального розчину для зняття цементного нальоту, наприклад, Neomid, Starwax, Docker Zement.
 4. Вапняний наліт можна усунути за допомогою будь-якого чистячого складу з вмістом кислоти. І навпаки, забруднення кислотного походження можна видалити за допомогою соди.
 5. Очищення підлоги — важливе завдання. Щоб прибрати будівельний пил з поверхні, її слід змочити водою, потім змести віником грудочки, що утворилися . А на завершення пройдіться по сухому покриттю пилососом.
 6. Зверніть увагу, що в залежності від підлогового матеріалу може змінюватися спосіб збирання. Наприклад, ламінат і лінолеум небажано піддавати хімічному і механічному впливу, тому слід очищати поверхню виключно м’якою губкою.
 7. Пил зі стін забирається тільки пилососом. Приділіть особливу увагу щілинам і кутах. Для чого можна використовувати спеціальну плоску насадку.
 8. Сліди від скотча або клею слід змивати засобом “Уайт-спірит”, так як спирт в цій справі абсолютно марний. Не варто випробовуват поверхню на міцність, відтираючи сліди жорсткою губкою – так ви тільки пошкодите покриття.
 9. Монтажну піну можна усунути тільки після того, як вона підсохне і затвердіє. Для такого очищення використовуються абразивні матеріали – металеві мочалки, дрібнозернистий наждачний папір, скребок. Якщо поверхня підлоги делікатна — можна стерти сліди спеціальним очисником.
 10. Плями іржі ефективно видалить розчин мідного купоросу.
 11. Лак або фарба, що потрапила при ремонті на підлогу, — це ще не вирок. Спробуйте видалити її спирт-денатуратом. Якщо покриття зроблено з ламінату, використовуйте ацетон або розведену оцтову кислоту.
Важливо! Врахуйте, що самостійне прибирання квартири після ремонту робиться непрофесійно і виключно на свій страх і ризик. Тому перед використанням будь-якого розчинника або інших речовин обов’язково випробуйте його дію на малопомітній ділянці стіни або підлоги.
Читайте:   Сходи на другий поверх в приватному будинку – поради по виготовленню та встановленню

Прибирання після ремонту

Очищаємо меблі і предмети інтер’єру

Всі м’які меблі необхідно щільно застелити поліетиленом ще перед початком ремонту. В такому випадку їй не страшні ні будівельний пил, ні бризки лакофарбових речовин. Однак якщо десь плівка не змогла застелити меблі цілком, забруднення можна спробувати прибрати декількома способами.

Плями на килимах або м’яких меблів відмінно виводяться звичайним молоком. Для цього вам достатньо змочити ватний тампон і залишити на місці, де є пляма, на 1 хвилину. Після чого витріть вологою губкою. Фахівці стверджують, що казеїн, що міститься в молоці, буквально “виштовхує” бруд на поверхню. Тому таке прибирання рекомендована для тих, хто страждає алергією або має в будинку маленьких дітей.

Якщо меблева оббивка піддалася жирним або кислотним забрудненням, тоді необхідно задіяти склади лужного походження. В іншому випадку врятують засоби на кислій основі — оцет, лимонна кислота і т. д. В будь-якому випадку перед застосуванням того чи іншого складу обов’язково протестуйте результат на клаптику непотрібної тканини або непомітною частини меблів.

Плями фарби можна відтерти” Уайт-спіритом”, проте діяти доведеться акуратно. Змочіть паличку для чищення вух в розчині і легкими рухами обробіть пляму. Намагайтеся оновлювати ватний тампон якомога частіше, щоб не розтерти забруднення по більшій площі оббивки.

Робота зі склом і дзеркалами

Миття вікон після ремонту — обов’язкова процедура. Пластикові склопакети очищаються досить легко, на відміну від дерев’яних виробів. Для першого варіанту потрібно задіяти звичайний засіб для очищення скла і губку, яка швидко видалити залишки пилу і дрібних забруднень. Дерев’яні рами необхідно промити засобом для миття посуду, розведеним в тазу з водою, після чого витерти насухо чистою ганчіркою. Самі скла після цього також обробляються засобом для миття вікон.

Важливо! Для видалення білого нальоту бажано додавати в воду оцет з розрахунку 2 ст. л. / 3 л води.

Складність очищення полягає в тому, що з зовнішньої сторони відмити вікно не так просто, якщо квартира знаходиться на 12 поверсі. Така операція буде вкрай небезпечна, тому варто задуматися, щоб віддати цю частину роботи клінінгової компанії.

Читайте:   Дитячий будиночок своїми руками – як спроектувати і побудувати?

З дверима і дзеркалами, в принципі, все те ж саме. Вам необхідно протерти пил, а самі забруднення усунути за допомогою засобів для чищення.

Як бачимо, прибирання квартири після проведення ремонтних робіт — процес досить трудомісткий, який не завжди вдається провести за допомогою побутових розчинників і миючих засобів. Перед її початком слід ретельно продумати складність процесу і по можливості обміркувати варіант виклику фахівця з клінінгової компанії. Якщо ви маєте намір робити все своїми силами, тоді виконуйте роботи акуратно, тестуючи кожен засіб на невеликих фрагментах поверхонь.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*