Головна / Підлога / Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія

Бетон вважається одним з тих матеріалів, відремонтувати які, відновити або залатати не так і просто, з огляду на структуру і властивості штучного каменю. Проте, ремонт бетонних підлог цілком доступний навіть власними руками, без використання спеціального обладнання. І справа не обмежується косметичної закладенням тріщин в бетонній підлозі, часто ремонт каменю або стяжки з бетону відновлює міцність на рівні, порівнянному з маточним матеріалом.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Багато дефекти можна закрити звичайним рідким склом

Причини появи тріщин і інших дефектів в бетонній підлозі

Проблем з бетоном завжди вистачало. Вважається, що основною причиною появи трещінпосле бетонування підлоги завжди були залишкові напруги в структурі матеріалу:

 • В процесі схоплювання бетонної підлоги поверхня втрачає воду нерівномірно, твердне швидше, ніж більш глибокі шари. Внутрішні шари бетону тиснуть на поверхню, змушуючи її відшаровуватися і розтріскуватися;
 • Забезпечити рівномірний розподіл цементного зерна, піску і води в розчині, навіть при самому ретельному перемішуванні, досить складно. Тому поверхню бетонної підлоги завжди виявляється покритою невидимою сіточкою мікротріщин і сколів;
 • Затікання води в шви і стики з подальшим утворенням льоду. У мороз через крижаної кірки бетонна плита може навіть підніматися над подушкою.

Облаштування підлоги або майданчика бетонною стяжкою вважається однією з найбільш простих технологічних операцій. Досить перемішати компоненти і залити підлогу сумішшю. Тільки зробити це в один заміс майже ніколи не вдається, доводиться заливати бетонну підлогу декількома підходами.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Поява тріщин на бетонній підлозі означає наявність проблем з фундаментом або коробкою споруди

Звідси і проблеми, за недосконалість технології доводиться розплачуватися згодом ремонтом бетонної основи підлоги.

Порада! Уникнути проблеми можна двома способами. По-перше, потрібно обов'язково заливати підлогу одним прийомом, наприклад, з автоміксера. По-друге, використовувати трамбування і вібратори, які відмінно видавлюють повітря з бетонної маси, а це ще один фактор, що сприяє виникненню тріщин. По-третє, в бетонну масу обов'язково закладають добавки і пластифікатори.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Місцеве викришування бетону говорить про порушення технології замісу

Досвідчені автомобілісти можуть підтвердити той факт, що бетонну підлогу, залитий в приміщенні гаража за один прийом на піщану основу, практично не вимагає ремонтав протягом 20-40 років служби. Винятком бувають ситуації, коли господарі не утеплюють ворота і не роблять водостік для відведення дощової води на вході. Ось тоді ремонт бетонної підлоги на вході в приміщення практично гарантований.

Види робіт по ремонту бетонної підлоги

Руйнується матеріал по-різному, все залежить від товщини і розмірів покриття, структури матеріалу і додається навантаження. Наприклад, ремонт бетонної підлоги в промишленнихпомещеніях – це майже завжди ліквідація тріщин і закладення стиків між плитами. У великих приміщеннях підлогу, як правило, викладається із залізобетонних плит. Тому більша частина припадає на роботи, пов'язані з відновленням матеріалу на крайках і стиках. Приблизно подібний обсяг робіт виконується на великих бетонованих майданчиках автостоянок. Часто ремонт бетонної підлоги на уліцедополнітельно вимагає укладання свіжої стяжки поверх старого шару бетону.

Читайте:   Покрокова інструкція і схема укладання ламінату по діагоналі

Длябетонного поласкладскіх приміщеннях майже завжди необхідна закладення павутини тріщин і відновлення зношеної поверхні. Ремонт бетонної підлоги на складі часто вимагає додаткової шліфування й полірування поверхні, так як за умовами зберігання товарів кількість пилу в повітрі строго обмежена.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Приклад втомних тріщин на занадто тонкому підлозі

У автомайстерень і персональних гаражах ремонт пов'язаний із закладенням великих тріщин і вибоїн. При цьому проведення робіт завжди ускладнене наявністю в приміщенні техніки і обладнання, які часто просто нікуди дівати на час проведення бетонування поверхні. Доводиться шукати технологію ремонту бетонної підлоги, яка б дала можливість закрити тріщини і ліквідувати вибоїни в максимально короткі терміни, без витримки стяжки бетону протягом 28-30 днів.

Найбільш складний вид ремонту бетонних покриттів пов'язаний з відновленням старих підлог, у яких є кілька шарів бетону, завданих один на одного в різний час, забиті шматки арматури і металевої сітки.

Порада! В цьому випадку доведеться зрізати підлогу на глибину видалення арматури і виполнятьремонт старої бетонної підлоги заливкою відновлювальної стяжки по всій поверхні.

Які інструменти і матеріали будуть потрібні для ремонту

Виконання відновних робіт поверхні бетонних покриттів – справа брудна, запорошене, що вимагає терпіння і чималої фізичної сили. Тому перед ремонтом дажеучастков бетонної підлоги потрібно буде запастися покриттям вентилятором, респіратором, рукавичками, захисними окулярами і одягом. Це вкрай важливо, тому що не всі роботи можна виконати перфоратором, в процессеремонта статі з залізобетонними перекриттями часто доводиться вибивати шматки бетону молотком і зубилом. При цьому під ударами вилітають шматки бетонної підлоги і щебеню, тому про захист органів зору потрібно думати в першу чергу.

З інструментів для роботи будуть потрібні:

 • Електричний перфоратор зі штиковими насадками декількох типів;
 • Зубило і важкий молоток або кувалда;
 • Пневмокомпресор, можна використовувати малопотужну модель для підкачування коліс в автомобілі;
 • Пензлик або валик на довгій ручці-тримачі;
 • Широкий штукатурний шпатель або правило.

Матеріали для усунення тріщин в бетонній підлозі потрібно вибирати в залежності від характеру пошкодження. Якщо потрібно зачистити і заповнити сітку з мікротріщин на бетоні, то можна обійтися традиційної сумішшю для наливної підлоги. В інших випадках одним типом ремонтного матеріалу вже не обійтися.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Дрібні вибоїни можна заливати рідким полімером

Чим закрити тріщини в бетонній підлозі

Відразу потрібно зробити застереження, ремонт бетонної підлоги на складі або в промислових будівлях сильно відрізняється від відновлення поверхні у власному гаражі або на майданчику перед будинком. Різниця полягає саме в використовуваних матеріалах. У домашніх умовах тріщини в бетоні можна заповнити тим, що є під рукою, – ремонтними сумішами на основі рідкого скла, цементу, піску, використовувати будь-який доступний наповнювач.

Для навантажених бетонних підлог такий варіант не підходить, занадто слабкими виходять латки. Тому для звичайних стяжок використовують ремонтні суміші на основі епоксидної смоли ЕД20 з волоконним мінеральним наповнювачем.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Більш складні пошкодження, на глибину до 60 мм, можна відремонтувати спеціальними наливними составами з гранітним і базальтовим наповнювачем, типу «Вайтмікс». Їх характеристики в отвержденном стані помітно вище саморобних сумішей:

 • Готовність до експлуатації – не більше ніж через 72 години;
 • Відсутність усадки і висока плинність, осаджування випробувального конуса становить 270 мм;
 • Відмінна адгезія до ламаної бетону – 2000 кПа;
 • Висока контактна міцність -8000 кПа.
Читайте:   Основні різновиди плінтусів і способи їх монтажу

Це приблизно рівень нової стяжки бетоном М300 В (22,5).

Суміші для промислового ремонту коштують дорого, в середньому відновлення бетонної підлоги обходиться в 2500-2800 руб / м2. Тому їх використання виправдане тільки для відновлення навантажених бетонних підлог в перекриттях багатоповерхових будівель або сходових прольотів.

Для відновлення стиків і ям на бетонних підлогах на стоянках і в гаражах можна використовувати більш традиційні цементно-піщані суміші з наповнювачем з полімерної і металевої фібри.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Якщо тріщина дуже довга і глибока, то цілком реально закрити її за допомогою ремонтного розширюється шнура, що застосовується для ремонту пошкоджень в стінках і донної частини бетонної чаші басейнів в спортивних комплексах.

Як закрити тріщини в бетонній підлозі

Для виконання ремонтних робіт в промисловості майже завжди використовують спеціальне обладнання, насоси і рідинні помпи, здатні нагнітати рідкий полімер або цементний розчин у важкодоступні точки бетонної підлоги. Тому для побутового ремонту бетонної підлоги в квартирі своїми рукаміспеціальние суміші не завжди підходять. Доводиться застосовувати свої методи і рецепти усунення пошкодження.

Підготовка підлоги до ремонту

У будь-якому випадку місце укладання майбутньої латки потрібно очистити від пилу, бруду і легко сколюється шматочків бетону. Лекговидаленим сміття зчищають щіткою, акуратно простукуємо пошкоджене місце на підлозі дерев'яним молотком, щоб переконатися у відсутності прихованих відколів на поверхні бетону.

Наступним етапом тріщину або вибоїну потрібно ретельно продути повітрям, щоб прибрати залишки пилу і оцінити обсяг закладається ремонтного матеріалу. Великі щілини і вибоїни додатково обробляють зубилом, щоб прибрати пошкоджений бетон з кромок, дрібні тріщини просто промивають водою і сушать продувкою повітрям.

Як усунути і замазати дрібні павутинні тріщини в бетонній підлозі

Відносно невеликі пошкодження на глибину в кілька міліметрів або сіточку з мікротріщин можна відносно легкоотремонтіровать ремонтною сумішшю на основі водної емульсії ПВА. Спочатку виконуємо заміс цементу і тонкомолотого кварцового піску на воді, лише тільки після обмоканія цементного зерна в розчин додають невелику кількість емульсії. Клейову добавку можна зробити з казеїнового клею, латексної або акрилової, або навіть на основі втиснути фарби.

Головне, щоб ремонтна маса мала невеликою в'язкістю і одночасно добре прилипала до бетонної поверхні. На дотик суміш для ремонту по консистенції повинна нагадувати нерозбавлену латексну водоемульсіонку, інакше затерти дрібну павутину тріщин на бетонній підлозі не вийде.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Ремонт виконуємо в такій послідовності:

 • Продуваємо поверхню бетону і злегка зволожуємо її водою з ручного розпилювача;
 • Через 10-15 хв на бетонну підлогу наносимо ремонтний матеріал і ретельно розтираємо його по поверхні спочатку вузьким шпателем, потім вигладжують поверхню правилом;
 • Через пару годин наливаємо суміш і просто розганяємо по підлозі великий калюжею.

Якщо на підлогу не потрапляють агресивні рідини, немає піску або абразивного бруду з коліс автомобіля, то відремонтоване покриття прослужить досить довго. В іншому випадку потрібно повторити обробку тріщин розчином, але вже з додаванням 10% рідкого скла.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Як відремонтувати бетонну підлогу з глибокими тріщинами

Однією з найбільш поширених причин появи глибоких і довгих пошкоджень є деформація бетонної плити внаслідок просідання фундаменту або ослаблення несе арматурного каркаса, як це часто буває на старих балконах.

В теорії можна було б просто залити глибокі тріщини в бетонній підлозі фірмовим ремонтним складом або закрити самоущільнюється полімерним шнуром. Але подібний ремонт можливий тільки за умови оброблення країв, збільшення розкриття пошкодження мінімум в два рази. У подібній ситуації цього робити не можна.

Читайте:   Купуємо ламінат для вітальні: правила вибору

Якщо мова йде тільки про забезпечення герметичності тріщини, наприклад, таке буває при ремонті бетонної підлоги на міжповерхових перекриттях в квартирах висоток, то закрити пошкодження можна послідовною обробкою:

 • Засипаємо тріщину порошкоподібною гідрофобним складом «ПенетронАдмікс» і злегка зволожуємо пошкодження водою;
 • Після висушування затираємо поверхню смолою ЕД20 з добавкою 10% розчинника.

Якщо потрібно виконати ремонт плити, то використовується технологія ін'єкцій. Спочатку свердлять отвори через площину тріщини. Через них нагнітають ремонтний склад, наприклад, суміш поліуретанового лаку з добавкою полімерної фібри.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Зробити це можна звичайним медичним шприцом на 50 кубиків. Далі в отвори вворачивают різьбові шпильки, а сам бетонну підлогу затирається герметизирующим складом, як у попередньому випадку.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Перед ремонтом великих пошкоджень на підлозі потрібно вирізати частину матеріалу

Ремонт вибоїн в бетонній підлозі

Відновлення великих вибоїн виходить простіше, ніж ремонт тріщин або напливов.В першу чергу зубилом або перфоратором знімаємо верхній шар вибоїни до чистого бетону, потрібно зняти шар товщиною не менше одного сантиметра.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Заливаємо підлогу в один прийом

Далі поверхню зламу покриваємо епоксидним грунтом з добавкою розчинника. Рідина повинна просочити бетонну масу на глибину не менше 7-10 мм. Далі заливаємо герметик або епоксидний ремсостав. Якщо по підлозі буде їздити важка техніка, то використовуємо герметик, в інших випадках епоксидку. За ще не схопився поверхні полімеру наносимо сухий порошок з цементу і тонкомолотого кварцу і після застигання подслоя заливаємо порожнину бетонним розчином.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Краї пошкодження обробляємо герметиком

усунення нерівностей

Часто буває, що підлогу вийшов нерівним, після заливки з'явилися горби або западини. Ремонт подібного типу пошкодження можна виконати заливкою наливної суміші товщиною не менше 20 мм.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

Горби потрібно буде сошлифовать, пил видалити, а решту поверхню бетонної підлоги заґрунтувати і при необхідності посилити штукатурною сіткою. Після заливки наносять зміцнює шар з меленого кварцу або гранітної крихти.

Капітальний ремонт бетонної стяжки підлоги своїми руками

Відновити старий бетон можна лише повної перезаливка поверхні свіжим цементно-піщаним розчином.

Для старих підлог, плит та стяжок товщиною понад 15 см досить буде зрізати дефекти і відшарувалися шматки бетону. Після чого наносять грунт глибокого проникнення, забивають дюбелі і викладають поверх грати зі сталевої арматури, товщиною 6-8 мм. Далі заливаємо розчин шаром товщиною не менше 8 см.

Якщо стару підлогу товщиною менше 7 см, то ремонт поверхні виконують по покрівельної схемою, як на кресленні.

Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія, ніж замазати, залити тріщини в стяжці

В цьому випадку потрібно буде додатково перев'язати і з'єднати стару арматуру з бетонним ремонтним шаром.

рекомендації

Ремонт бетонних підлог вимагає досить великого запасу часу, часто просто немає можливості чекати по 25-30 днів, поки укладена ремонтна суміш набере необхідну межу міцності. У цьому випадку простіше використовувати готові сухі порошки, розроблені для ремонту підлог, гідрофобні розширюються латки і шнури, епоксидні компаунди.

Більшість з них не вимагає спеціальної підготовки, достатньо лише зволожити або нагріти матеріал при укладанні, а нову підлогу можна буде залити в майбутньому при першій же можливості.

висновок

Ремонт бетонної підлоги вимагає професійного поводження з ремонтними матеріалами. Домогтися високої якості можна лише при точному дотриманні інструкції, тому буде правильним до початку робіт зробити невеликий заміс і перевірити ефективність, швидкість застигання іпрочность матеріалу на невеликій ділянці тріщини або вибоїни.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*