Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Ремонт у ванній від А до Я: етапи робіт і матеріали

Ремонт у ванній від А до Я: етапи робіт і матеріали

Ремонт в ванной от А до Я: этапы работ и материалы

Будь-який ремонт – значна витрата часу, фінансів і сил, що вимагає серйозного ставлення і планування. У випадку ж з ремонтом у ванній кімнаті, де сусідять такі «несумісні» комунікації як електрика та водопровід, ризик помилки особливо небезпечний. Планувати ремонтні роботи в ванній потрібно з граничною увагою.

Етапи ремонту у ванній кімнаті: 5 кроків до успіху

Ремонт у ванній кімнаті проводять рідше, ніж скажімо оновлення інтер’єрів житлових приміщень, і роботи в санвузлі в основному носять характер капітальних. Як повна реконструкція приміщення, так і оновлення комунікацій і заміна морально застарілого сантехнічного обладнання часто веде за собою повний ремонт підлогових покриттів і облицювальних рішень стін і стелі.

Природно, міняти електропроводку або систему трубопроводу на етапі плиткових робіт не вийде, і тому до ремонту у ванній кімнаті варто серйозно підготуватися і заздалегідь оцінити масштаб робіт.

Крок 1. Планування ремонту та демонтаж

Найзручніше капітальний ремонт у ванній кімнаті робити в приміщенні, виконаному будівельниками «під оздоблення». У цьому випадку господар отримує голі стіни ванній кімнаті без комунікацій, а іноді і без сантехнічного обладнання. Якщо ж ванна кімната вже була в експлуатації, перш за все, доводиться виконати демонтаж застарілого сантехнічного обладнання, елементів комунікацій і облицювальних покриттів. Двері при цьому знімають з петель, а коробку заклеюють малярською стрічкою.

Ремонт в ванной от А до Я: этапы работ и материалы

Саме зараз варто прикинути ескіз прокладки комунікацій, підготувати перелік необхідних робіт і матеріалів, оцінити приблизну кошторис і знайти хорошу ремонтну бригаду. Основні робітники і будівельні матеріали, які знадобляться для встановлення сантехніки, прокладання труб і електропроводки, монтажу облицювальних покриттів вже можна починати купувати.

Читайте:   Мозаика - идеальное решение для вашей ванны

Крок 2. Заміна труб і чорнова обробка

Розводку труб з виходами для сантехніки зазвичай виконують прихованим методом, укладаючи їх у спеціально прокладені в підлозі і стінах штроби, після чого роблять вирівнювання і чорнову обробку поверхонь. Інший варіант маскування труб – використання коробів, і в цьому випадку чорнову стяжку підлоги і вирівнювання стін проводять до прокладки трубопроводу.

Ремонт в ванной от А до Я: этапы работ и материалы

Для того щоб підготувати стіни до чистової обробки використовують штукатурні суміші для вологих приміщень. Можна також обробити стіни вологостійким гіпсокартоном, який монтують на металевий профіль. В чорнову цементно-піщану стяжку нерідко укладають електричні мати теплої підлоги. Пол і нижню частину стіни в приміщенні краще гідроізолювати.

Крок 3. Монтаж комунікацій

Прокладку електрокомунікацій і труб для підключення пральних та сушильних машин виконують до чистової обробки. Як і у випадку з капітальним трубопроводом електропроводку у ванній кімнаті зручніше виконувати прихованим методом, не забуваючи і про прихованої установки монтажних коробок під розетки та вимикачі. Кабельні системи в штробах зручно ховати в спеціальні гофротруби.

Контур електропроводки у ванній обов’язково живиться через пристрій захисного відключення (УЗО), оскільки навіть мінімальні пробої і витоку струму на електрообладнання (водонагрівач, гідромасажна ванна тощо) можуть нести небезпеку для життя.

Крок 4. Оздоблення підлоги, стін і стелі

Укладання плитки у ванній – для багатьох головний етап ремонту, оскільки саме стінові та підлогові покриття багато в чому визначають зовнішній вигляд сантехнічних приміщень. Чорнове основу перед початком робіт грунтують і монтують плитку або керамограніт на відповідний плитковий клей.

Ремонт в ванной от А до Я: этапы работ и материалы

Стелі у ванних кімнатах обробляють різними способами. Наприклад, можна зробити натяжні або підвісні потоки, але частіше вибирають варіант під фарбування, використовуючи фарбу для приміщень з підвищеною вологістю.

Читайте:   Стіни в інтер'єрі ванної — підбираємо матеріали і оцінюємо тонкощі монтажу

Крок 5. Установка електроустаткування, сантехніки і меблів

Фінальний етап ремонту – установка електрообладнання (розеток, вимикачів, світильників, електричних полотенцесушителей і т. д.), монтаж змішувачів і сантехнічного устаткування.

Ремонт в ванной от А до Я: этапы работ и материалы

Унітази, душові кабіни, ванні монтують вже після завершення всіх «брудних» робіт. Раковину для ванної можна вибрати підвісну з тумбою, але можна подбати і про встановлення окремих предметів меблів і аксесуарів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*