Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Робимо піддон для душу своїми руками

Робимо піддон для душу своїми руками

Ця стаття розрахована на людей, які не є професійними будівельниками. Справа в тому, що такий піддон для душу досить нескладно зробити своїми руками, не вдаючись до послуг фахівців. Та й купувати готовий піддон (а їх досить багато на ринку сантехнічних товарів) немає необхідності, так як не кожен з них може підійти або за розміром, або за виконанням. Крім того, у них є, залежно від матеріалу, і певні недоліки. А зробити самостійно можна піддон будь-який: і за формою, і за оформленням. Адже всі будинки, ванни (душові) кімнати – окремі, всюди є якісь особливості, в тому числі і в оформленні приміщення, і в його габаритах.

Загальні відомості про душовий піддон

Як правило, при індивідуальному будівництві (так і в міських квартирах) підлоги у ванній кімнаті заливаються бетоном. Отже, можна вважати, що первинна бетонна стяжка підлоги вже є. Тому краще всього зробити піддон з використанням керамічної плитки. Сьогодні можна купити плитку на будь-який смак. Тим більше, що нею ж виробляється, як правило, і обробка стін в душовій. А якщо «підняти» стінки і збільшити габарити піддону, то він перетвориться на повноцінну ванну. Головна перевага самостійного будівництва піддону – можливість зробити розміри, конфігурацію, обробку виходячи зі своїх бажань, а не з побажань виробників подібних виробів. Ось про облаштування саме такого піддону і піде розмова.

Якщо піддон влаштовується в дерев’яній будівлі (наприклад, лазні), то стіни від бетонної підлоги ізолюються руберойдом і поліетиленовою плівкою. По суті, піддон представляє собою бетонну підлогу з покладеною зверху керамічною плиткою. По периметру основи піддону споруджується стінка, яка також обкладається плиткою. Під нею проходить канал зливу води, що має на поверхні дна піддону зливний отвір. Всі частини підлоги робляться з деяким нахилом в його бік. Де розташувати зливний отвір, неважливо. Головне, щоб він не заважав нормально помитися, і щоб було зручно облаштувати підлогу.

Читайте:   Як вибрати душову кабіну

Система зливу води

Це перше, з чого слід почати. Вже зазначалося, що наявність бетонної стяжки вже є. Якщо вже є підлога, обкладена кахельною плиткою, то її слід зняти.

На замітку. Потрібно врахувати такий момент. Вода в трубу каналізації повинна йти «самопливом». Значить, від зливного отвору до загальної труби каналізації відвідна труба повинна бути прокладена з ухилом у бік каналізації – інакше вода буде просто стояти. Тому потрібно все передбачити. Можливо, піддон доведеться піднімати (робити на підвищенні). Для цього потрібно буде влаштувати додаткову опалубку і «підняти» бетонну основу підлоги в цьому місці (щось на зразок п’єдесталу під душем).

Кут нахилу відведення води рекомендується робити не менше 3 градусів. Може бути, варто подумати й над таким варіантом: не з’єднувати відвід з трубою каналізації в будинку (труба, як правило, на рівні підлоги), а вивести безпосередньо на вулицю, в колодязь. Але це вже за обставинами, головне – забезпечити ухил.

піддон для душу своїми руками

Покрокове влаштування піддону

  • Монтується  душовий трап (горловина зливу) і відвідна труба. Трап і труби укладаються на «підставки». Краще використовувати дерев’яні цурки, так як вони потрібні будуть різної висоти, щоб забезпечити ухил відвідних труб. Труби рекомендується застосовувати пластикові, і зливний трап теж. Вони добре стикуються, і протікань в подальшому не буде, та й монтувати їх набагато легше. Плюс – вони довговічніші металевих труб;
  • Робиться первинна бетонна стяжка підлоги, як вже було вказано (якщо рівень піддону потрібно підняти). Заливаємо стяжку або на всю кімнату, або тільки під піддон;
  • Далі робляться огороджувальні стінки. Тут може бути два варіанти. Перший варіант – робиться опалубка, в яку потім заливається бетонний розчин. Такі стінки потім легко обкласти плиткою. Другий варіант – стінку можна викласти з цегли, а потім нанести кілька шарів штукатурки, і після – кахельну плитку. Це вже кому як зручніше, але призначення стінки зрозуміло. Вона запобігає розтікання води по всьому приміщенню;
  • Після готовності стінок робиться бетонна стяжка днища піддону з нахилом у бік зливної горловини. Як це зробити, залежить від обраної геометрії піддону. Але вода повинна стікати в бік зливу з будь-якої точки поверхні. Особливо вирівнювати стяжку сенсу немає, так як повне вирівнювання буде зроблено при укладанні плитки. Рівень цієї стяжки повинен бути таким, щоб зливний отвір знаходився точно на рівні покладених керамічних плиток;
  • Коли стяжка підсохне, стінки грунтуються і обробляються гідроізолюючим складом;
  • Остаточна обробка піддону – облицювання її керамічною плиткою.
Читайте:   Стільниця в ванну під раковину - правила вибору і установки

При обробці піддону плиткою потрібно застосовувати водостійкі марки клею. При виборі тієї чи іншої плитки слід поцікавитися і рекомендованим виробником клеючим складом. В магазині підкажуть, чим краще користуватися.

Потрібно врахувати, що в міській квартирі масивний піддон ставити не рекомендується – він створить надмірне навантаження на плити перекриття. Самостійно провести всі розрахунки навряд чи вийде, тому потрібно буде проконсультуватися у фахівця.


Рекомендуем прочитать:




Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*