Головна / Дизайн кімнат / Вітальня / Робочий кабінет у вітальні: раціональне використання простору!

Робочий кабінет у вітальні: раціональне використання простору!

Окремий домашній робочий кабінет — це, безумовно, величезна перевага для тих, кому за родом діяльності доводиться працювати не тільки в офісі, але і за його межами. Однак у деяких будинках, а особливо в квартирах, виділити ціле приміщення під ці цілі не є можливим. Розглянемо кілька варіантів виходу з подібної ситуації.

Вдале рішення — кабінет у вітальні

Оскільки вітальня, як правило, є найбільш просторою кімнатою в будинку або квартирі, кабінет будемо облаштовувати саме тут. Де саме? Є кілька пропозицій.

Балкон

Перед тим, як поєднати вітальню і кабінет, уважно погляньте на кімнату. Якщо до неї примикає просторий утеплений балкон або лоджія — доцільно обладнати робоче місце саме тут.

Робочий кабінет у вітальні

Приклад розташування кабінету на балконі

Перевага такого рішення — у відокремленості і звукоізоляції — робочому процесу не завадять домочадці і несподівані гості.
Недоліком можуть стати:сторонні шуми з вулиці, а влітку при відкритих вікнах ще й пил, який може завдати шкоди використовуваної в роботі техніки.

Ніша

Ніша у вітальні — ідеальний претендент на звання робочого кабінету. Там можна встановити все, що необхідно для результативної роботи, а штора, ширма або зсувна перегородка допоможуть відгородитися від решти кімнати, довершуючи схожість з офісним приміщенням.

Робочий кабінет у вітальні

Ніша у вітальні

Переваги:працювати в ніші спокійно і зручно: причина цього — усамітнення і достатня для повноцінного кабінету площа ніші.
Недолік — відсутність природного освітлення, яке доведеться замінити продуманим підбором освітлювальних приладів.

Кут

Вільний кут — це саме те, що підійде, в першу чергу, жінкам, які суміщають роботу на дому та догляд за дитиною. Тим більше, що у вітальні проблема кутів завжди залишається актуальною, начебто, і місце пустує, а поставити туди нічого. Отже, у вільному куточку встановлюємо стіл і стілець таким чином, щоб можна було безперешкодно залишати робоче місце і повертатися. Кабінет готовий.

Читайте:   Кабинет в доме: мебель для комфортной работы

Перевага:ви бачите повністю всю кімнату, грають у ній діти перебувають на ваших очах, і ви можете спокійно займатися своєю діяльністю.
Недолік:самотою і захистом від шуму тут і не пахне, до того ж, якщо для кабінету необхідна хоча б невелика книжкова шафа, доведеться частково звільняти обидві примикаючі до нього, стіни — одну для проходу, другу — для секретера або стелажу.

«Міжвіноння»

Між вікнами: в деяких віталень, як правило, великої площі, для кращого природного освітлення в поздовжній стіні споруджують два віконних отвори. При цьому простінок між ними настільки вузький, що поставити диван або навіть об’ємне затишне крісло не є можливим. А ось невеликий робочий столик і стілець  цілком будуть до речними.

Робочий кабінет у вітальні

Робочий куточок біля вікон

До переваг такого рішення можна віднести:чудове природне освітлення і раціональність використаного простору.
Недолік також є: якщо ви не хочете самі собі закривати світло, вам доведеться працювати обличчям до вікон і, відповідно, спиною до тих, хто буде знаходитися в цей час у вітальні.

Припустимо, жоден варіант з вищеописаних вам не підійшов. Як красиво обладнати робочий кабінет у вітальні в такому випадку? Відповідь: будемо зонувати!

Принципи поділу вітальні на робочу зону і зону відпочинку

Деякі дизайнери пропонують встановити робочий стіл прямо по центру кімнати. Однак ми категорично не рекомендуємо цього робити навіть при великих розмірах приміщення. Причина проста — з усіх боків від вас буде кипіти життя, відволікаючи від важливих процесів, шуміти діти, бубоніти телевізор, грати музика, а робоча зона повинна бути комфортною саме в силу своєї відокремленості.

Робочий кабінет у вітальні

Принципи поділу простору

При відділенні кабінету від вітальні допустимі варіанти:

  • Три чверті простору від центру до дверей займає зона відпочинку з диваном, килимовим покриттям, каміном, телевізором, а чверть площі ближче до вікна віддається кабінету. При цьому стіл може навіть впритул примикати до дивана, одночасно залишаючись за межами місця для дозвілля.
Робочий кабінет у вітальні

Приклад грамотного поділу простору

  • Під кабінет повністю відведена одна стіна. Ширина робочого місця в цьому випадку мінімальна, а все інше простір займає зона відпочинку, до якої працює розташовується спиною. Під стіною можна встановити стаціонарний письмовий стіл або, для економії місця, закріпити на ній відкидну стільницю.
Робочий кабінет у вітальні

Приклад розміщення кабінету уздовж однієї із стін

  • Робоче місце цілком реально влаштувати і просто в корпусних меблів — з висувним ящиком-сидінням і відкидною стільницею. Правда, такий усічений варіант робочого кабінету не підійде тим, кому на столі необхідно постійна присутність стаціонарного комп’ютера.
Робочий кабінет у вітальні

Розташування робочого столу в корпусних меблів

Прийоми зонування в цьому випадку традиційні: різнорівневі або різнокольорові стелі, текстильні підлогові покриття різної текстури і відтінку, штори, ширми, перегородки, стелажі, вертикальні жалюзі. У просторих кімнатах кабінет можна підняти на невеликий подіум або п’єдестал — це також допоможе візуально виділити його із загального інтер’єру вітальні.

Робочий кабінет у вітальні

Якщо кімната невелика, відокремити робоче місце можна за допомогою подіуму

Секрети естетики: кабінет у вітальні — не тільки практично, але і красиво

Визначившись з місцем розташування, приступаємо до оформлення. Тут важливі два параметра — стильова спрямованість і підбір колірної гами.

Читайте:   Як облаштувати вітальню з каміном

Вибираємо стиль

Для тих, чий кабінет призначений для виконання однотипної і рутинної роботи, ідеально підійде лаконічний і стриманий стиль хай-тек, лофт, мінімалізм. Він налаштує на робочий лад і не дасть зайве розслабитися навіть хронічного прокрастинатору.

Робочий кабінет у вітальні

Стиль робочого місця дуже важливий!

Тим же, чия робота пов’язана з творчістю і креативом, можна порекомендувати більш демократичні варіанти, наприклад, скандинавський кабінет, робоче місце, оформлене в стилі середньовічної Англії, оригінальної стилістики модерну, постмодерну або радянського ампіру. І, звичайно, звичний всім і кожному класичний дизайн залишається актуальним в будь-яких умовах.

Робочий кабінет у вітальні

Робочий куточок в стилі стародавньої Англії

Визначаємося з кольором

Позитивне рішення питання як зробити кабінет у вітальні комфортним і привабливим, багато в чому залежить від вибору колірної гами. Зовсім не обов’язково, щоб кольори оформлення робочого місця поєднувалися з іншими зонами вітальні. Швидше навпаки, контрастні по відношенню до решти обстановці колористика дозволить відокремити кабінет, виділивши його в загальному інтер’єрі приміщення.

Робочий кабінет у вітальні

Колористика приміщення дуже важливий аспект інтер’єру

«Робочі» відтінки — це, як правило, спокійні пастельні тони: білий, сірий, бежевий, салатовий, приглушений або темний синій, а також поєднання чорного і білого, сірого і кремового, смарагдового і лимонного. Яскраві предмети використовувати не рекомендується, оскільки вони збуджують і відволікають від роботи. Доречними будуть хіба що невеликі акценти червоного, оранжевого або фіолетового кольорів.

Робочий кабінет у вітальні

Пастельні кольори — ідеальна база

Це не означає, що в кабінеті не припустимі різно тонні забарвлення. Оббивка крісла з геометричним візерунком або дрібний хаотичний орнамент на робочій стіні додадуть робочого місця затишку і оригінальності.

Враховуємо меблювання

Для того щоб надмірно не перевантажувати інтер’єр вітальні, особливо якщо її розміри невеликі, при організації робочого кабінету слід обмежитися мінімумом предметів обстановки, необхідних для продуктивної діяльності. Це, в першу чергу, стіл, стілець або крісло, настільна лампа або інший прилад локального освітлення, шафа або стелаж.

Робочий кабінет у вітальні

Приклад розташування меблів з урахуванням робочого місця

Якщо для останнього не вистачає місця — вибирайте письмовий стіл з максимальною кількістю містких ящиків і тумб або придбайте навісні полиці, які можна розмістити на стіні над столом. До речі, звичайні полиці з дерева, МДФ або гіпсокартону можна замінити оригінальним плетеними кошиками або широкими підставками з дикого каменю — вийде незвично і дуже красиво. Також на стіні збоку або по центру від працюючого можна повісити коркову панель для поточних записів, дрібної канцелярії, стікерів та інших предметів, які завжди повинні бути під рукою.

Робочий кабінет у вітальні

Грамотний підбір функціональних елементів здатний істотно заощадити простір

Все інше — софу або крісло для відпочинку, додатковий стілець для відвідувачів, пуфік для ніг, журнальний столик та інші «необов’язкові зручності можна додавати в обстановку, виходячи з залишку вільного простору. А ось про кімнатні квіти у вазонах, ікебани, фотографіях, картинах і колажах забувати не слід — вони не займуть багато місця, зате зможуть привнести в кабінет дещо неповторного затишку, який неодмінно позитивно позначиться на вашій продуктивності і працездатності.

Робочий кабінет у вітальні

Невід’ємна частина будь-якого інтер’єру — це елементи декору


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*