Головна / Рослини на ділянці / Розмарин: правильний догляд, посадка, розмноження та підживлення

Розмарин: правильний догляд, посадка, розмноження та підживлення

Розмарин

Як правило, при виборі рослини для квартири ми дивимося на декоративний вигляд квітки і аналізуємо рівень складності догляду за нею. Але ті, хто бажають вирощувати розмарин в домашніх умовах, керуються зовсім іншими критеріями. По-перше, не слід забувати, що розмарин — часто використовувана приправа, тому горщик з цією рослиною на кухні може стати справжнім подарунком будь-якій господині. А по-друге, багато квітникарів вибирають для посадки розмарин через надзвичайно приємний запах цієї рослини.

Підходяще місце для посадки розмарину

Запорука активного росту розмарину — достатня кількість сонячного світла, тому в літню пору горщик з рослиною краще ставити на південних або західних підвіконнях, а взимку потрібно потурбуватися про додаткові джерела світла. Особливу роль у розвитку даної рослини грає свіже повітря, квітникарі рекомендують виносити розмарин в горщиках на літній період на свіже повітря, підійдуть не засклені балкони і відкриті тераси.

Порада:

Якщо у вас є дача, то можна сміливо вивозити вазон з розмарином на ділянку, але як тільки ночі стануть холоднішими, рослина потрібно ховати в тепле приміщення.

У холодну пору року при виборі підходящого місця звертайте увагу на наявність протягів, холодні потоки повітря можуть стати причиною різних захворювань у квітки.
Вирощування розмарину в домашніх умовах

Оптимальний полив розмарину

Поливати потрібно регулярно, але помірними дозами, постарайтеся не забувати про квітку, щоб грунт не пересихав, але і не впадайте в крайнощі — надмірна кількість вологи ще більш згубно, можливе  загнивання кореневої системи.

У холодну пору року полив слід зменшити, температура води для даної процедури повинна злегка тепла і обов’язково м’яка. Жорстка вода протипоказана розмарину, тому наберіть воду в будь-яку ємність заздалегідь і дайте їй відстоятися.

Читайте:   4 обов’язкових весняних обробки саду від хвороб та шкідників

Оптимальна температура і вологість для вирощування розмарину

Температурний режим повинен бути помірно теплим літом і прохолодний (+11-+13 градусів) взимку. Якщо взимку не забезпечити рослині холодну зимівлю, то цвісти розмарин не буде. Тому постарайтеся взимку забезпечити рослині температуру нижче, якщо ж такої можливості немає, то відмінним рішенням проблеми стане місце біля холодного вікна, навіть якщо у всій квартирі жарко, то в цьому місці завжди трохи прохолодніше.

Рівень вологості в приміщенні для цієї квітки не особливо принциповий, але якщо є можливість, то при високій вологості розмарин росте краще.

Розмарин - вирощування в будинку

Необхідні розмарину підживлення

Якщо при посадці внести достатню кількість добрив, то рослина не буде потребувати підгодівлі протягом досить тривалого періоду. Підгодовувати квітку слід комплексними добривами, не частіше одного разу на два тижні, надмірна кількість добрив може бути згубно для неї.

Пересадка розмарину

Розмарин досить швидко витягує з грунту всі поживні мікроелементи, тому бажано його пересаджувати в нову землю раз в рік. Для цього слід придбати горщик, який буде більше попереднього, або обстригти коріння так, щоб вони вміщалися в ємність. Якщо з першим методом все зрозуміло, для нього достатньо взяти нову грунтову суміш і новий горщик і пересадити в них рослину. Для виконання другого знадобиться певна акуратність і вправність, стригти коріння потрібно не дуже коротко, як правило, не більше 1/3, паралельно потрібно постригти і верхівку рослини.

Порада:

Пересаджують розмарин, як правило, на початку весни, але це не принципово, ця рослина прекрасно переносить пересадку в будь яку іншу пору року.

Способи розмноження розмарину в домашніх умовах

Найчастіше розмножують розмарин в домашніх умовах поділом кореневища, найзручніше це робити в момент пересадки рослини. Для цього кореневу систему квітки поділяють на кілька частин, робити це можна руками або гострим ножем. Приживається тільки відділена частина кореня досить швидко і при правильному догляді, її квітки можна побачити на наступну весну.

Читайте:   Іпомея - квітуча ліана для вашого саду

Також великою популярністю користується такий спосіб розмноження, як живцювання. Зрізаний живець поміщається або в ємність з водою, до моменту появи корінців, або висаджується в пісочно торф’яну суміш, після чого ставиться на сонці. Ще один спосіб укорінення живців розмарину — міні-тепличка, там рослина досить швидко пускає коріння і готова до пересадки в окрему ємність.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*