На головну / Строительные материалы / Декоративний бетон – технологія і використання штампованого бетону

Декоративний бетон – технологія і використання штампованого бетону

Декоративний бетон – технологія і використання штампованого бетону

З бетону виготовляють різні будівельні конструкції. Однак існує так званий декоративний бетон, який виступає заміною натуральних матеріалів, наприклад, деревини або каменю. З нього виготовляють декоративні та художні елементи будівельних конструкцій за особливою технологією та рецептурою.

Друкований бетон – нове слово в мистецтві

Деталі зі штампованого бетону використовують у зовнішній і внутрішній обробці будинків, дворів та приміщень. При виробництві цієї продукції застосовують фарбувальні пігменти, що надають йому потрібного забарвлення та інші хімікати, які підвищують адгезійні властивості поверхні. Такі засоби здатні надати декоративним виробам більше привабливості.

Для отримання заданої фактури на виробах зі штампованого декоративного бетону використовують методи напилення і штампування.

Друкований декоративний бетон – це унікальна продукція. Будівельний матеріал на основі піску і цементу, на поверхні якого виконано декоративне штампування (тиснення). Який малюнок буде відтворювати рельєф, залежить від використовуваного штампа.

Домашні умільці достатньо легко впораються зі штампованим бетоном і зможуть зробити його своїми руками. Для цього знадобляться певні інструменти і будматеріали, серед яких:

 • пневматичний розпилювач;
 • фарбувальні речовини;
 • форми для штампування;
 • зміцнюючі добавки;
 • шпателі різних розмірів і форми;
 • рейка для вирівнювання площини.

Цей розчин повинен бути виготовлений за всіма існуючими правилами. Тобто повинні бути дотримані пропорції складових речовин, внесені необхідні добавки тощо. Головна вимога, що пред’являється до такого розчину – це його монолітність після повного затвердіння. Тільки так можна забезпечити якість виробу, тобто він буде міцним і герметичним. Поверхня готового виробу не повинна мати тріщин або сколів.

Читайте:   Всё о профильных трубах

Для отримання якісної продукції доцільно використовувати сухі клейові суміші і білий цемент. При виробництві виробів з декоративного бетону має сенс застосовувати пластифікатори, наприклад, клей ПВА. Вони мають позитивний вплив на параметри міцності деталей і зупиняють появу дефектів готової поверхні.

Після того як розчин укладено та виконано тиснення, для збільшення тривалості служби його покривають спеціальною речовиною, що володіє рядом властивостей герметиків. Речовини цього класу надають поверхні стійкість до зносу.

Особливості виробництва декоративного бетону

Як видно з вищесказаного, технологія виробництва штампованого бетону не відрізняється від виготовлення звичайного (товарного) розчину. Але створення суміші для декоративних цілей володіє рядом особливостей:

 • Розчин твердіє досить швидко і після використання штампів не забезпечить чіткого малюнка на заздалегідь підготовленій поверхні.
 • При створенні рельєфу з використанням штампів необхідне використання мускульної сили людини.
 • Помилки, які проявилися після тиснення, досить складно виправити.
 • Штампований бетон вимагає від задіяного персоналу навичок роботи з будівельним інструментом, який застосовують для вирівнювання поверхні.

Форми для отримання декоративного будівельного розчину

Маючи навички роботи з ручним інструментом, форми для штампованого бетону можна виготовити самостійно. Як мінімум для цього знадобиться невелика кількість металу та зварювальний апарат. Для отримання складних поверхонь штампи для декоративного бетону виготовляють з полімеру. Пластикові матеріали застосовують для виробництва тротуарної плитки.

Існують і гнучкі форми. Їх використовують для одержання більш складних форм. Для отримання такої матриці слід виконати наступні маніпуляції.

Для початку необхідно придбати плитку, що імітує камінь з бажаним візерунком. Для виробництва самої форми буде потрібно наступне:

 • силіконовий герметик;
 • оцтова кислота;
 • консистентне мастило, наприклад, солідол;
 • водостійка фанера або плита ОСБ.

З фанери збирають ящик з глибиною 150 – 170 мм. В цей ящик на половину висоти заливають герметик. Заздалегідь придбану плитку за зразком фактури ретельно змащують солідолом і вдавлюють в залитий силікон. Видавлені надлишки прибирають.

Читайте:   Строительные материалы, которые могут понадобиться для облагораживания территории

Час витримки складає кілька днів, після чого форму видаляють, а поверхня підсихаючого розчину обробляють закріплювачем і вологостійкими добавками.

Особливості використання декоративного (штампованого) бетону

Підготовка до виконання робіт

Основна вимога – якість основи.

Перед початком робіт треба привести в порядок основу. Тобто, її треба ретельно очистити від старого покриття, усунути нерівності. Якщо на поверхні виявлені опуклості, то їх потрібно прибрати. При виявленні западин, тріщин доцільно їх закрити шпаклівкою. Якщо тріщина перевищує певні розміри, то її необхідно усунути за допомогою штукатурної сітки. Вона і закріпить поверхню, і стане надійною перешкодою перед появою нових тріщин.

По закінченні шпаклівки на основу бажано нанести ґрунтовку, до складу якої входить клей.

Нанесення клею

Після просихання ґрунту приступають до нанесення клею. Товщина шару має бути в межах 10 – 15 мм. Клейовий склад повинен бути приготовлений згідно з інструкцією, яка знаходиться на мішку, в якому він поставляється. Якщо в клеючому розчині буде надлишок води, цілком можливо, що штамп зможе залипнути. Склеювальний розчин укладають у кілька шарів і залишають на якийсь час, необхідний для висихання. До речі, не бажано допускати пересихання його пересихання. Визначити готовність можна простим доторком до нього руками. При контакті клей не повинен тягнутися за пальцем.

Штампування декоративного бетону

Штампування виконують через деякий час після приготування бетонної суміші. Теоретично необхідно витримати 40 – 60 хвилин. Перед тим як у форму буде покладений бетон, є сенс змочити її водою, в іншому випадку вона може прилипнути і потрібний результат не вдасться отримати. Після заповнення бетоном можна вдавлювати штамп.

Вище викладена послідовність виготовлення штампованого бетону.

Технологія нанесення декоративного бетону на стіну

Розчин наносять на стіну з допомогою шпателя. При цьому товщина шару може коливатися від 1 до 5 см. Цей розмір прямо залежить від параметрів форми для тиснення. Після заповнення форми покладений бетон треба вирівняти за допомогою рейки. Час висихання становить 40 – 60 хвилин.

Читайте:   Металлопрокат, резинотехнические изделия от проверенных производителей — гарантия качества

Як і у випадку з виконанням горизонтального штампування, тиснення починають тільки після того, як клей перестане приставати до пальців. Коли форма буде змочена водою, можна притиснути її до бетону. Притримавши на деякий час і для надійності постукавши киянкою, можна буде акуратно витягати назад.

Фарбування друкованого бетону

Для фарбування бетонного каменю фарбувальні пігменти перемішують з просоченням. Суміш, отриману в результаті цієї операції, наносять на стіну або пензлем, або пневматичним розпилювачем.

Деякі умільці воліють додавати фарбувальні пігменти безпосередньо в бетонний розчин, але, наважуючись на виконання такої операції, необхідно пам’ятати, що кількість пігментів не повинно бути більше 5% від обсягу.

Сфери застосування штампованого (декоративного) бетону

Декоративний бетон цього класу застосовують при оформленні зовнішнього вигляду будівель на території заміських будинків, житлових комплексів у містах. Цю технологію застосовують реставратори. Наприклад, коли відновлюють ділянку зруйнованої багато років тому стіни або вуличного покриття.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*