Головна / Ландшафтний дизайн / Садові фігури з гіпсу: їх роль та застосування в ландшафтному дизайні

Садові фігури з гіпсу: їх роль та застосування в ландшафтному дизайні

Садові фігури з гіпсу

У ландшафтному дизайні садові фігурки знайшли широке застосування і активно використовуються, щоб оживити сад і прибудинкову територію, створити відповідний настрій на окремих ділянках і додати їм колориту.

Головна їх завдання – акцентувати увагу на певній ділянці та його тематиці, тому їх треба розставляти, враховуючи навколишню обстановку. Також завжди слід пам’ятати, що справжня прикраса саду – природна рослинність, і садові фігурки не повинні домінувати в цьому союзі, а органічно доповнювати навколишній пейзаж.

Хоча для виготовлення садових фігур підходять абсолютно різні матеріали, найбільш популярними залишаються вироби з гіпсу. Спеціальні добавки в гіпсову суміш і фарби роблять фігурки не такими крихкими і збільшують термін їх служби.

Садові фігури з гіпсу

Багато умільці втілюють на заміських ділянках власні творчі задуми і створюють оригінальні фігури з гіпсу, дерева, бетону, каменю і будь-якого підручного матеріалу.

Переваги гіпсу

Головне достоїнство цього матеріалу – його природнє походження і абсолютна екологічність. Якщо садові фігури з гіпсу високої якості, то вони прослужать досить довго, адже не дарма на історичних будівлях гіпсові барельєфи збереглися до цих пір.

Ще один плюс гіпсу – він негорючий, отже, виключається займання від випадково потрапили іскор мангал або барбекю.

Поради щодо оформлення ділянки гіпсовими садовими фігурками

Вибрані вами статуетки обов’язково повинні гармоніювати зі стилем оформлення саду. Так, милі гномики будуть абсолютно недоречні в японському садку, зате їм саме місце в мальовничих заростях пейзажного саду.

Садова фігурка не обов’язково повинна ставати центром композиції, буде набагато цікавіше, якщо ті ж казкові персонажі будуть визирати з-за куща або клумби.

Садові фігури з гіпсу

Гіпсовий декор не обмежується пропозиціями супермаркетів, де зустрічаються, в основному, грибочки, їжаки, сови і гномики. У спеціалізованих майстернях можна замовити унікальні керамічні статуетки та композиції. Це елементи античності – постарені гіпсові колони, прекрасні амфори або вазони, в які можна висадити красиві квіти. Також можна відлити основу для мініатюрного фонтану або клумби.

Читайте:   Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

А як оригінально виглядатимуть сонячні годинники, у яких стрілки і цифри відлиті з гіпсу, а фоном служить природна рослинність. З гіпсу можна виготовити навіть декоративні покажчики і таблички для ділянки – такий креатив зустрічається досить рідко.

Садові фігури з гіпсу

Ідеальними «декораціями» для таємничого, зачарованого саду стануть чарівні ліхтарі, вежі і казкові герої: дідок-лісовичок, молюски, жаби, білки і т. д. Садовими фігурками не тільки декорують територію заміської ділянки, вони можуть бути і корисними, якщо зробити їх у вигляді поїлки для птахів або квіткової підставки. А якщо оснастити їх сонячними батареями, отримаєте чудове нічне освітлення доріжок і саду.

Оформляючи ділянку подібним декором, необхідно дотримуватися пропорції: пишної рослинності або серед високих дерев маленькі фігурки просто втратяться, а у молодому саду, де деревця ще тоненькі, безглуздо виглядатимуть великі скульптури.

Щоб не довелося постійно підфарбовувати і реставрувати статуетки, слід вибирати виробника, який випускає свою продукцію по ГОСТам і ТУ. Тоді буде досить протирати їх від пилу вологою м’якою тканиною.

Садова скульптура дозволяє створити у себе на ділянці модний і креативний ландшафтний дизайн, милуватися яким можна буде у будь-який час року.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*