Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Що таке глибинний вібратор, як користуватися

Що таке глибинний вібратор, як користуватися

Від того, наскільки якісно буде ущільнений бетон при заливці фундаменту, залежить міцність, довговічність і монолітність всієї конструкції. Зробити вручну ущільнення бетонної суміші дуже складно, а часом і зовсім неможливо через складну конфігурацію опалубки. Саме тоді на допомогу і приходить глибинний вібратор, який дозволяє шляхом вібрації видалити з бетону все повітря і не допустити тим самим утворення пустот всередині.

Що таке глибинний вібратор: види глибинних вібраторів

Основними елементами глибинного вібратора є електродвигун, гнучкий вал і булава, яка прикріплена до нього і рухлива при роботі мотора. Внаслідок роботи глибинного вібратора утворюються кругові рухи всередині бетонної суміші, дозволяючи якісно ущільнити її і видалити тим самим надлишки повітря з розчину.

І хоча на сьогоднішній час існують різні види глибинних вібраторів, їх принцип роботи залишається приблизно однаковим. Ефективність роботи глибинного вібратора, перш за все, залежить від діаметра і довжини вібробулави — чим більше буде її діаметр, тим швидше вийде ущільнити бетон при заливці.

На сьогоднішній день у продажу можна знайти різні види глибинних вібраторів. Існують, як зовнішні прилади, так і глибинні віброущільнювачі. Зовнішні вібратори для бетону функціонують над поверхнею розчину, вони забезпечені коротким валом і не дозволяють проникати далеко вглиб бетонної маси.

Використання поверхневих бетонних вібраторів відбувається там, де використовується велика кількість арматури в якості елементів для армування. Що ж стосується глибинного вібратора, то він здатний глибоко проникати в розчин і більш ефективно справлятися з поставленими завданнями щодо ущільнення бетону.

Що таке глибинний вібратор, як користуватися

Залити якісно великий обсяг бетонної суміші без використання глибинного вібратора проблематично. Але ще більших проблем, може доставити величезна кількість пустот всередині, здавалося б, монолітної конструкції, коли це не так. З приходом зими, в таких пустотах може накопичуватися волога, що на морозі призведе до її замерзання, розширення, а відповідно і руйнування фундаменту зсередини.

Читайте:   Лазерные нивелиры. Виды и применение

Які функції виконує глибинний вібратор

Міцний фундамент — запорука довговічності будь-якої будови. Ось чому так важливо приділяти увагу правильності технології заливки фундаменту, виключивши при цьому, найменші помилки в роботі. Надалі, допущені помилки при заливці стрічкового фундаменту приведуть до розтріскування стін і істотно знизять характеристики міцності будинку.

При цьому важливим етапом в заливці фундаменту, є етап ущільнення бетону. Щоб суттєво полегшити роботи, пов’язані з цим, використовується спеціальне обладнання, таке, як глибинний вібратор. Які функції може виконувати даний інструмент для ущільнення бетону?

Основні функції глибинного вібратора пов’язані з підвищенням щільності бетонної суміші всередині опалубки. А, як відомо, разом з бетоном в опалубку потрапляє і повітря, яке при відсутності якісної утрамбовки, так і залишається всередині бетонних мас. Глибинний насос дозволяє позбутися від повітря всередині бетону, вигнавши його на поверхню розчину.

Крім того, щільність бетонної суміші в опалубці, при роботі глибинного вібратора, підвищується і за рахунок того, що розчин заповнює собою абсолютно всі порожнечі в важкодоступних місцях. Зробити це підручними способами вельми проблематично, але ж саме від того, наскільки добре будуть заповнені всі порожнечі всередині опалубки, і залежить довговічність монолітної конструкції.

Що таке глибинний вібратор, як користуватися

При цьому існують і деякі протипоказання при використанні глибинних вібраторів. Так, наприклад, не рекомендується занадто довго тримати пристрій включеним в роботу, оскільки в даному випадку, бетонна суміш може почати розшаровуватися і втратить в міцності.

При використанні глибинного вібратора, краще один раз опустити його до низу конструкції, після чого, повільно витягнути вгору. Проводити подібного роду процедуру рекомендується через кожні 70-90 см поверхні, якщо мова йде, наприклад, про ущільнення бетону в стрічковому фундаменті.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*