Головна / Стеля / Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Для чого встановлювати стельові вентилятори, якщо є кондиціонери? Але у такого варіанту нормалізації температури в будинку є свої плюси. Розповімо, чому варто купити стельовий вентилятор, як його вибрати, покажемо приклади установки в інтер’єрі.

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Насправді є кілька причин купити і встановити стельовий вентилятор:

 • Коштує дешевше кондиціонера;
 • Споживає менше електроенергії – знову економія;
 • Простий в монтажі, можна зробити все самостійно;
 • Виглядає стильно, надає кімнаті вид справжнього бунгало, можна оформити інтер’єр в морському стилі, додати трохи екзотики. Втім, є і консервативні, лаконічні моделі вентиляторів, які підійдуть до класичних інтер’єрів;
 • Багато моделей поєднують в собі люстру і вентилятор. Власне, у вас буде стильний світильник з лопатями, який може стати яскравим акцентом;
 • Обслуговування просте, досить просто протирати лопаті вологою ганчіркою;
 • Немає різкого перепаду температур між вулицею і кімнатами, як у випадку з кондиціонером. Ніякого ризику застудитися;
 • У кімнаті завжди буде приємний вітерець;
 • Включати стельовий вентилятор можна і взимку, щоб тепле повітря рівномірно розподілявся по кімнаті;
 • Не займає місця на підлозі на відміну від традиційних моделей вентиляторів і більш ефективно охолоджує кімнату.

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Вибираючи стельовий вентилятор, слід в першу чергу приділити увагу його розмірам. Вони повинні відповідати площі приміщення. Фахівці рекомендують:

 1. Для кімнат площею до 20 квадратних метрів вибирати моделі діаметром до 90 сантиметрів.
 2. Для кімнат площею 40 квадратів потрібна модель з розмахом лопатей не менше 110 сантиметрів.

Якщо кімната дуже велика, наприклад, мова йде про кухню-вітальню-їдальню, доцільно використовувати два або навіть три стельових вентилятора в різних зонах. Такий підхід дозволить і функціональні зони виділити, і прикрасити приміщення, і забезпечити ефективну вентиляцію.

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Кількість лопатей особливого впливу на ефективність роботи вентилятора не мають. Це, скоріше, естетична складова. Найчастіше лопатей три, чотири або п’ять, моделі з великою кількістю зустрічаються рідко.

Читайте:   Натяжні стелі для комерційних закладів

Однак, за словами фахівців, наприклад, вентилятори з вісьмома і більше лопатями створять в кімнаті легкий бриз, забезпечать більш м’яку циркуляцію повітря. Втім, практично у всіх моделей стельових вентиляторів є кілька режимів роботи, так що власники можуть регулювати потік повітря.

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Більший вплив на повітряний потік надає потужність двигуна стельового вентилятора, а також нахил лопатей. Найчастіше це 12-15 градусів. Чим крутіший нахил лопатей, тим більше повітря зможе переміщати вентилятор.

Крім того, для кімнат з низькою стелею слід вибирати вентилятори, які кріпляться безпосередньо до поверхні, не звисають. Необхідно, щоб між лопатями і підлогою залишався простір мінімум в 2,1 метра.

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Дуже важливий при виборі стельового вентилятора рівень шуму, він повинен бути мінімальним, якість двигуна, а також простота управління за допомогою пульта. Бажані кілька режимів роботи для різних умов. Двигун потрібен реверсний для цілорічного використання, з гарантією виробника.

Хороший, якісний стельовий вентилятор завжди добре збалансований, не буде гойдатися і скрипіти навіть після десяти років використання.

Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Стельові вентилятори можна встановити не тільки в будинку, але і на вулиці, під дахом тераси або широкого ганку. Буде приємно відпочивати на свіжому повітрі під легким вітерцем, крім того, потік повітря буде відлякувати комах.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*