Головна / Будівельні матеріали / Стільниковий полікарбонат – характеристики, види та сфера застосування

Стільниковий полікарбонат – характеристики, види та сфера застосування

На сучасному будівельному ринку чимало матеріалів, технічні характеристики яких здавалися неможливими кілька десятиліть тому. Взяти хоча б стільниковий полікарбонат: він пропускає світло, як скло, але легше його в 16 разів і може гнутися. Ідеальне рішення для навісів, скатних конструкцій, навісів і теплиць.

Конструкція

Стільниковий полікарбонатСтільниковий полікарбонат – матеріал з пустотами. Два (або більше) тонких листа, з’єднані перемичками, або «ребрами жорсткості». У розрізі він нагадує стільники, частіше з прямокутним перетином. Така конструкція дозволяє одночасно забезпечувати невелику вагу і високу жорсткість матеріалу.

Виробляэться стільниковий полікарбонат з гранульованого пластику методом екструзії. Розплавлена маса продавлюється через спеціальну матрицю, формуючи лист із заданим розташуванням перемичок. Завдяки такому технологічному процесу, можливо отримувати полікарбонат товщиною до 0,3 мм.

Види та сфера застосування

Полікарбонат буває:

 • однокамерний, що складається з двох аркушів, з’єднаних перемичками, його стандартна товщина від 40 до 10 мм;
 • двокамерний, що складається з 3-х листів і 2-х рядів перемичок, його товщина 16 мм;
 • посилений, з діагональними перемичками, товщиною 4 або 6 мм;
 • чотирикамерний, що складається з 5-х листів і 4-х рядів перемичок, його товщина 16 мм;

Чим товстіший лист, тим він міцніше і жорсткіше, товстий чотирикамерний полікарбонат гнеться найгірше. Також міцність і довговічність залежать від товщини перемичок, у дешевих варіантів вони, як правило, тонкі і не витримують великих навантажень. Найчастіше перемички йдуть уздовж кромки листа, але зустрічаються і розташовані хвилею.

 

Види полікарбонатуВибір полікарбонату залежить від того, де він буде застосовуватися. Для виготовлення рекламних конструкцій, вивісок, деталей інтер’єру використовують полікарбонат товщиною 4 мм, який добре гнеться. При спорудженні навісів, альтанок, теплиць застосовують листи товщиною 6-8 мм в залежності від розміру конструкції. Полікарбонат товщиною 10-20 мм підходить для заборів, скління великих площ, спорудження навісів над стоянками, внутрішніх перегородок і т. п. Найтовстіший полікарбонат товщиною 30-32 мм використовують для створення прозорих дахів у житлових і виробничих приміщеннях.

Читайте:   Мягкая черепица для обустройства кровли: ее основные преимущества

Стандартна ширина листів – 210 см, а довжина – 200 см, 600 см або 1200 см.

Характеристики

У полікарбонату чимало переваг, які роблять його дуже затребуваним в сучасному будівництві.

 • Він пропускає понад 90% сонячного світла, затримуючи велику частину ультрафіолетового випромінювання. У якісних марок полікарбонату світлопроникність наближається до показників скла, що при невисокій ціні робить його ідеальним вибором для будівництва теплиць. Сонячне світло, проходячи через лист, стає розсіяним – це також перевага для вирощування рослин.
 • Полікарбонат дуже легкий. Його вага становить лише 6-7% від ваги скла аналогічної товщини, і 30-35% — від ваги акрилу. Це дозволяє використовувати його при зведенні навісів, альтанок та інших конструкцій з не надто міцним каркасом, а також обходитися без додаткових пристосувань для підйому вантажів.
 • Лист гнеться без особливих зусиль або нагрівання. Максимальний радіус вигину залежить від товщини і структури матеріалу: чим вона тонша, тим більш податливий. Завдяки цій податливості, він використовується при спорудженні конструкцій складної форми арок, альтанок з закругленою дахом.Характеристики полікарбонату
 • Полікарбонат дуже стійкий до механічних впливів: стандартні випробування включають в себе падіння гирі з висоти кілька метрів. Навіть якщо він розіб’ється, то без осколків, на відміну від скла.
 • Можливість надати полікарбонату різного кольору – зелений, синій, червоний, — і, тим самим, урізноманітнити вигляд будівель. Світлопроникність забарвлених листів набагато нижче – близько 25-30%.
 • Завдяки порожнечі всередині, стільниковий полікарбонат – чудовий звуко – і теплоізолятор. Ці параметри безпосередньо залежать від товщини та структури матеріалу.
 • Полікарбонат не боїться перепадів температур і не деформується. Різновиди, стійкі до дії ультрафіолету, можна використовувати на ділянках, які сильно нагріваються влітку. Взимку ж листи витримують морози до -40 градусів.
 • Практично не горючий, витримує температуру до 120 градусів.Переваги полікарбонату
Читайте:   Пластифікатор для бетону С-3: інструкція по застосуванню

 

Недоліки

Ідеальних матеріалів не буває. Є недоліки і в полікарбонату.

 • Більшість виробників визначають термін служби 15 років, але лише при правильній установці. Це не надто довгий термін, і не відомо, як поведе матеріал себе після нього.
 • Боїться ацетону і подібних розчинників, вони залишають на ньому мутні плями.
 • Для установки потрібен спеціальний профіль та кріплення. У процесі монтажу потрібно бути акуратними, щоб не подряпати гострим інструментом поверхню.

Стільниковий полікарбонат – чудовий сучасний матеріал для приватного будівництва. Щоб не розчаруватися в ньому, вибирайте продукцію перевірених виробників і дотримуйтесь правил монтажу.

Матеріал підготовлений фахівцями компанії GTconcept /gtconcept.com.ua/Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*