Головна / Електрообладнання / Світлодіодне освітлення: аргументи на користь його вибору

Світлодіодне освітлення: аргументи на користь його вибору

Світлодіодне освітлення: аргументи на користь його вибору

Витрати на освітлення можуть становити чверть всіх витрат на електропостачання будинку. В цьому ракурсі світлодіодному освітленню немає рівних по економічності споживання електроенергії. Лампи, що мають в своїй конструкції розташовані групами світлодіоди в комплекті з розсіюючими лінзами, істотно розширили можливості LED освітлення.

Ці компактні й ефективні джерела світла мають гарні перспективи в плані подальшого вдосконалення технології виготовлення і повсюдного використання в якості основного джерела світла, так і оригінального декоративного підсвічування. Найбільший ефект в дизайнерських проектах дає використання різнокольорових світлодіодів.

Основні переваги LED світильників

Економне енергоспоживання світлодіодних світильників від компанії Vector Led https://vector-led.com.ua/: в порівнянні з лампами розжарювання потреба в електриці у світлодіодів на 70% менше, а десяти ватна світлодіодна лампа буде світити, як і сто ватна лампа розжарювання.

Стабільна робота при перепадах напруги в мережі від 80 Вольт до 230: лампи будуть горіти рівно, тільки яскравість зменшиться.

 

Міцність і безпека: відсутність нитки розжарювання і використання пластика і алюмінію при виготовленні підвищує стійкість ламп до механічних впливів. Лампи абсолютно нешкідливі, так як не містять ртуті та інших небезпечних для здоров’я елементів. Тому і їх утилізація не вимагає проведення спеціальних заходів – їх можна просто викинути у відро для сміття. Невисока робоча напруга (1,5-12В) дозволяє розташовувати лампи в будь-яких місцях: коротке замикання, або загоряння виключені.

Відсутність мерехтіння: для роботи звичайних ламп потрібний змінний струм, і кількість мерехтінь в 1 сек буває більше 100. Світлодіодні лампи не схильні до мерехтіння, так як працюють від постійного струму.

Виділення тепла зведено до мінімуму: такі лампи не нагріваються, вся енергія йде на освітлення.

Читайте:   Светодиодные светильники для дома: рекомендации по выбору

Led лампам властива безінерційність – включаючись, вони відразу дають 100% освітлення, тому чекати, поки яскравість поступово дійде до максимального значення, не доведеться. Але, коли це необхідно, яскравістю можна управляти і навіть міняти кольори світлодіодів.

Рентабельність використання: незважаючи на поки ще високу вартість світлодіодного освітлення витрати окупаються завдяки відсутності техобслуговування і тривалого періоду експлуатації. Але ціна на них має стійку тенденцію до зниження, і якщо з моменту їх появи вони використовувалися в місцях, де були дуже високі витрати на заміну та обслуговування ламп, то зараз їх використовують повсюдно, і в домашніх умовах теж.

переваги LED світильників

Ультрафіолетове випромінювання у Led ламп відсутнє на відміну від ламп розжарювання, світло яких приваблює в темний час доби комах з усієї округи.

Безшумна робота: ці джерела світла абсолютно беззвучні, що для багатьох споживачів є важливим фактором.

Тривалість експлуатації рекордно висока – до 100 тис. годин завдяки тому, що в конструкції немає перегорающих і елементів, що б’ються.

Як і будь-які інші способи освітлення, світлодіодне освітлення не є ідеальним і поряд з перевагами, у нього є і свої недоліки. Головний недолік LED освітлення – висока ціна.

Способи використання світлодіодів будинку

Цікавих способів світлодіодного освітлення інтер’єру і меблів досить багато.

У вітальні ефектно виглядатимуть кілька рівнів підсвічування, якщо конструкція стелі багаторівнева. Варіантів освітлення та декорування можна придумати безліч, використовуючи світлодіоди різних кольорів, зонуючи простір світлом і кольором, підсвічуючи меблі, елементи декору і навіть сходинки. Будь-яка колекція на полицях буде виглядати набагато цікавіше, якщо її підсвітити світлодіодами.

Для спальні дизайнери рекомендують встановлювати світлодіодну стрічку в зоні узголів’я ліжка і міняти колір освітлення в залежності від настрою і обстановки.

Читайте:   Где купить насос

Світлодіодне освітлення в спальні

На кухні без яскравого підсвічування не обійтися в робочій зоні: необхідно висвітлити стільницю і варильну поверхню. Джерела світла для цього монтують під підвісними шафками, вбудовують в витяжку.

Світлодіодне освітлення

Світлодіодне освітлення можна використовувати на кухні для підсвічування шафок і робочої зони

Передпокій, особливо, якщо він вузький і довгий, можна «розширити», розміщуючи світлодіодні стрічки вздовж стін: біля підлоги або, навпаки, під стелею. Такий прийом дозволяє домогтися рівномірного освітлення всього коридору.

У ванній кімнаті світлодіодам теж завжди знайдеться застосування, наприклад, можна зонувати, розташувавши стрічки вздовж стін у вертикальному або горизонтальному напрямку, встановити їх в ніші або за дзеркалом.

Компактність і надійність світлодіодних освітлювальних приладів дозволяє встановлювати їх в самих важкодоступних місцях і навіть без залучення фахівців – своїми силами.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*