Головна / Будівлі на ділянці / Тент на дачі – захищаємося від сонця

Тент на дачі – захищаємося від сонця

Тент на дачі У спекотні літні дні зовсім не хочеться сидіти в будинку, перечікуючи спеку – знайти б тінистий куточок і затишно влаштуватися на свіжому повітрі. Коли на ділянці не побудована альтанка, то захистити себе від сонця можна за допомогою тенту.

Його можна швидко збирати і розбирати, ставити в будь-якому місці, наприклад, на галявині або біля водойми. Компактні і легкі конструкції без яких-небудь труднощів перевозяться в багажнику автомобіля до місця відпочинку.

Різновиди тентів

Можна в якості захисту від сонця натягнути між деревами тканину або самостійно спорудити навіс, але більшість дачників вважають за краще купити готовий збірно-розбірний тент, що має стінки з тканини або пластика.

По конструктивному виконанню умовно можна розділити всі тенти на 4 групи.

  1. Парасолька – недорогий, зручний і практичний варіант, принцип його відкриття як у звичайної парасольки. Від сонячних променів він сховає, але від дощу і вітру не захистить.Тент на дачі
  2. Відкритий тент на каркасі – теж доступний за ціною, являє собою каркас з легкого металу з тканинної або пластиковим дахом з різною кількістю опорних стійок.Тент на дачі
  3. Каркасний тент закритого типу має не тільки дах, але до того ж і обладнується стінками: прозорими, глухими або з віконцями. Перетворити його у відкритий можна, скатав або розсунувши бічні стінки.
  4. Тент-гойдалка: найромантичніший різновид, так як ця конструкція включає в себе великі гойдалки з дахом з тканини або пластика. Але поміститься на них не більше трьох осіб і захисту від дощу, вітру і комах не буде.

Тент на дачі

При виборі моделі тенту потрібно орієнтуватися на його розміри, матеріал виготовлення, вагу в складеному вигляді, якщо доведеться возити його в автомобілі і спосіб монтажу.

Читайте:   Гараж своїми руками з металопрофілю - покрокова інструкція та креслення

Важливі конструктивні особливості

Якщо тент передбачається встановити на одному постійному місці, можна купувати вироби з гвинтовими з’єднаннями, але коли належить неодноразове його складання і розбирання, краще зупинитись на тенті з каркасом з легких труб, які вставляються один в одного і з’єднуються пластиковими кронштейнами.

Від кількості ніг-підпор буде залежати стійкість тенту: чим їх більше, тим краще дах буде справлятися з натиском вітру і дощу. Багатогранна форма даху володіє солідним запасом міцності, що допоможе йому успішно протистояти різким поривам вітру. «Парканчик» на нижній кромці тенту посилить захист від дощових струменів.

Важливий момент – захист від мух і комарів. Наявність протимоскітних сіток в конструкції врятує від цих набридливих комах і зробить проведення часу на відкритому повітрі більш комфортним.

Характеристики матеріалу, з якого виготовлений тент, теж мають істотне значення: від них залежить екологічна безпека виробу, його вологостійкість і зносостійкість. Текстиль просочують спеціальними вологостійкими складами на випадок літнього дощику, але від сильної зливи зможуть захистити тільки пластикові стінки з міцного поліетилену або поліестеру. З ними можна користуватися тентом і в холодну пору року. Поліетилен використовувати небажано: він недовговічний і не пропускатиме повітря.

Маючи елементарні навички роботи з інструментом, зовсім нескладно побудувати захисний тент самому. Для цього знадобляться всього лише дерев’яні бруски для опорних стійок, горизонтальні поперечки, металеві куточки для їх приєднання до стійок і тканина для даху. Якщо до того ж бічні стінки оформити легкими шторками, то вийде симпатичний намет не гірше магазинного.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*